R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu mai am de asteptat pana la anul in aprilie.......atunci voi afla ce si cum.
    :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

    Comment


    • Salut.Am un Logan ABS plus 1.4MPI din 2007.In 27 sept anul curent mi-a expirat ITP-ul.Am fost la un ITP autorizat de rar(Tim Ciclop pentru cei din timisoara) iar acolo am avut surpriza sa imi spuna ca nu poate sa-mi faca ITP-ul pentru ca in cartea de identitate a vehicului sunt trecute niste modificari
      optionale referitoare la anvelope(adica:Anv.opt 185/70 R14 88T Masa max tehn admisa 2300kg) care nu se regasesc in baza de date a RAR.Tipul mi-a zis ca le trimite un mail la cei de la rar si cand aceste modificari vor aparea in baza de date ma va chema sa fac ITP-ul.Pana atunci mi-a dat o foaie ca sa pot circula cu masina.A mai patit cineva asa ceva?
      Logan ABS PLUS 1.4 MPI

      Comment


      • Originally posted by sinja View Post
        Salutare,
        Maine trebuie sa fac inspectia tehnica periodica la rar. (Logan 11000 km la bord-2 ani condus decent). Sa ma astept la vreo surpriza ? intrebare retorica.
        Cam ce se mai verifica la rar.
        Si inca cateva intrebari
        Trebuie 2 triunghiuri reflectorizante? Extinctorul expira in 2 ani?
        poti sal faci la orice statie ITP AUTORIZATA

        Ok daca ai de unde sa faci rost inca de un triunghi e bine

        a vrut si el de-o cafea,nu strica CASCO pentru atata
        Last edited by nixon; 4 October 2009, 13:51. Reason: Automerged Doublepost
        avansat

        Comment


        • cine imi zice si miie ce trebuie sa dau jos de pe masina?

          toba sport
          arcuri sport
          jantele se schimb cu cele originale normal
          parasolar din autocolant pe parbriz

          multumiri anticipate
          http://www.loganclub.ro/forum/masinu...e-t742p11.html

          Comment


          • Daca jantele sunt pe 15'',incaltate cu 185/65/15 nu trebuie sa le schimbi chiar daca nu sunt de la Dacia,in rest trebuie sa schimbi cam tot.Parasolarul, daca este cat de cat de om serios, nu cred ca ar incurca cu nimic.
            LOGAN--> <--TOYOTA

            Comment


            • si arcurile trb sa le dea?

              Comment


              • Nu cred ca este vreun inspector ITP atat de tampit sa te respinga pentru suspensie sport,nu are cum sa dovedeasca asta.Daca intradevar vrea sa te respinga,incadreaza respectiva necomformitate la modificari neomologate.
                LOGAN--> <--TOYOTA

                Comment


                • ok domnul dan multumesc.
                  sper ca in final sa nu fiu nevoit sa montez arcurile originale
                  http://www.loganclub.ro/forum/masinu...e-t742p11.html

                  Comment


                  • Cate triunghiuri trebe sa fie in dotare 1 sau 2?

                    Comment


                    • eu am primit 2 cand am luat masina, deci s-ar putea sa ai nevoie de 2

                      Comment


                      • In ce perioada ai cumparat masina?

                        Comment


                        • Originally posted by radu2008 View Post
                          Cate triunghiuri trebe sa fie in dotare 1 sau 2?
                          Eu cer 1 triunghi reflectorizant la autoturisme si 2 la ce depaseste 3,5 t.Am intrebat si la RAR, nu scrie nicaieri ca trebuiesc 2 triunghiuri.Am intors toate regulamentele pe dos, nu se face referire la 2 triunghiuri.
                          LOGAN--> <--TOYOTA

                          Comment


                          • eu am cumparat masina in iulie 2008 de la autocobalcescu

                            Comment


                            • cred ca depinde de cine-ti face ITP-ul; nici ei nu cunosc regulamentele' la cat de des s-au schimbat. Depinde de examinator si de starea lui de spirit.

                              Dan.gutu are dreptate, nici vesta nu-ti trebuie daca masina are pana-n 3,5t
                              Last edited by marius.81ymc; 10 October 2009, 18:39. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic http://www.loganclub.ro/forum/vand_d....html?p=782991

                              Comment


                              • Nu-i lege aparuta anul asta in aprilie care ne obliga sa avem 2 triunghiuri ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google