R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ei, la 2 ani vechime masina esti inca esti tare in clont, pe la a 3-a revizie cu masina asta, daca o vei mai avea, vei fi mai spasit la ITP.
    Acum, trusa aia nu e valabila 5 ani pe total, unele componente ca lichidul ala de sterilizare (care e in mare parte alcool) expira la 2 ani. Deci nu vad cum naiba sa expire alcoolul, dar.....asta e. Extinctoare cu valabilitate 4-5 ani sunt. De trusa, poate n-am auzit eu inca, toate cate le-am avut erau valabile 2 ani.

    Comment


    • Originally posted by basalte View Post
      am fost la ei mi-au cerut cheile dupa ce am parcat-o si mi-au dus-o in hala aia de teste si m-au trimis la caserie sa platesc si pe cand m-am intors faceau teste de noxe dar nu m-au lasat sa ma uit tot timpul mi se baga unul in fata sa nu vad monitorul cu rezultatele.care-i faza ce-i asa interesant de nu m-au lasat sa ma uit?in fine am iesit ok mai putin cu extinctorul care e expirat si prostovanul a incercat sa ma abureasca ca si trusa de prim ajutor e expirata dar boul angajat la o firma autorizata dacia nu stia ca trusa e valabila 5 ANI.si nu acrezut si a trebuit sa ii arat ca la fraieri...cica i-a facut si poza si l-am intrebat daca e pentru hi5-ul lui poza si s-a ofticat un pic)))))))
      Si crezi ca,daca vezi acele valori de la testul de poluare,intelegi ceva ? Eu daca ma ia vreun ''bou'' la misto si ma intreaba de poze pentru hi5 il fac exemplar.Sa stii ca si pozele alea isi au rostul lor,daca ''bou-prostovanul'' ala ti-a dat drumul cu extinctorul expirat inseamana ca nu a fost chiar ''bou-prostovan''.Daca o trusa medicala nu are imprimata data expirarii pe ea,poa' sa fie si de la MERCEDES,este fara valoare.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • azi am rezolvat si eu i.t.p. a trecut cu bine testul baieti chiar isi saceau treaba in amanunt
        a costat 105 lei la diham in spatele benzinariei

        Comment


        • 105 lei? tia bagat ceva defect minor sau asta e tariful standard la ITP.

          Comment


          • asta este tariful am trecut inspectia fara probleme masina nu are decat 2 ani

            Comment


            • Ms de raspuns,credeam ca tariful e fix in intrega tara dar mam inselat,pe mine ma costat 70lei.

              Comment


              • in bucuresti este in functie de cum vor muschi lor 105 este un pret mediu dar am gasit si cu 150

                Comment


                • 150 lei e chiar nesimtire,nu cumva in loc de stampila cu tus folosesc un sablon montat pe certificat dupa care sufla cu aur,ca doar asa pot sa-mi explic diferenta asta de pret.

                  Comment


                  • cu aur nu sigur dar cu nesimtire si tupeu 100% au cautat tot ce se poate sa gaseasca ceva doar doar bagam mana in buzunar sa le dau ceva si daca au vazut ca nu ma simt au finalizat lucrarea ca doar le daduse rar acceptul pusesera si timbrul pe talon si se tot uitau pe la masina dar asta este santem in romania si fiecare incearca sa scoata ceva de unde munceste

                    Comment


                    • Cei de la Adras din Militar fac treaba buna. Logan 1.4, 6 ani vechime, nicio problema si totul a costat 105 Ron.
                      In cazul in care aveti folie pe spate-luneta nu trebuie decat sa prezentati certificatul cu omologarea RAR si nu va bate nimeni la cap.

                      Comment


                      • Maine trebuie sa-i fac ITP-ul la masina. In afara de certificat, talon si buletin altceva nu cred ca mai trebuie...aa si banii aia sunt mai importanti. Oricum sper sa nu ma caute la trusa de prim ajutor, expirata din 2005 ), extinctorul cica e valabil pana in 2013 asa scrie pe el. Franele pe spate le-am facut, jocuri la roti sper ca nu am desi am luat toate gropile posibile in 6 ani. La noxe sper sa nu fie iar probleme. Cred ca o sa se oftice iar ala de acolo ca nu poate citi seria la motor, fiindca e ruginita partea aia unde e inscriptionata

                        Comment


                        • Franele pe spate ce aveau?

                          Comment


                          • Stanga spate tinea mai deloc, dreapta spate un pic mai bine, dar nu suficient...problema detectata la ITP in 2008 si le-am facut luna trecuta, se blocase nu stiu ce pe acolo. Acum cred ca tin, asa ar trebui, eu la franare nu simt mai diferenta, doar frana de mana prinde mai bine.

                            Comment


                            • Eu ma avut probleme cu panarama de compensator (scump, dar l-am schimbat si nu mai era in garantie), tinea diferit de la o roata la alta. Asta e la cele fara ABS. Nu simti diferenta pentru ca spatele intra in plin la franare in special la franari brutale, de urgenta.

                              Comment


                              • Pai cred ca si la mine tot de la repartitorul ala au aparut problemele. Ar trebui schimbat, dar sa dau 500 de lei pe el acum cand imi trebuie si cauciucuri de iarna, nu prea e ok.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google