LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sistemul de franare este mult mai simplu....nu mai are nici o legatura cu lichidul de frana...acum totul este pe tije adica mecanic...la vale functioneaza ca o frana de motor totul este sa nu apesi brusc pe frana.. rulota sau remorca te tine cu o viteza constanta. cu cat apesi mai brusc pe frana cu atat te franeaza mai repede..la protap intradevar este un amortizor cu un arc care te ajuta sa nu bruschezi frana...

    Comment


    • In noile certificate de inmatriculare cumva e punctul G?

      Comment


      • va faceti prea multe probleme cu sistemul de functionare al rulotei ,o agati si pleci restul merge de la sine,aproape ca nici nu o simti dupa tine
        Attached Files
        Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

        Comment


        • Bah sa-mi trag ceasu ce tzigaroc are Petro! Tzigara aia nu-i gabarit depasit?

          Ivane de ce la tine sunt mai mari greutatile cu 50 kg decat la mine? Si puterea 77 si la mine 64? Eu am Proprie 1102. totala max autorizata 1540,remorcabila fara disp de franare 525,fata 830, viteza max admisa 175, masa max admisa 2300 kg. Ceva nu-i in regula. A mea e din luna a 9-a 2008. ?????????????
          Last edited by 1q Mitru; 22 June 2011, 23:40.

          Comment


          • omu se respecta, trabuce...
            sigpic

            Comment


            • Ca a mea este mai grea ca este 1.6 16v si are 105 cp si are putere mai mare de tractare!!!
              Ca exemplu,,e ca si cum ai pune un MATIZ sa tracteze o rulota de 1100 de kg,,deci nu fata face solicitarilor in trafic ale rulotei care este muult mai grea decat masina tragatoare!

              Cred ca in functie de masa masinii si puterea acesteia se trece in talon si ce ai voie sa tractezi si cat ai voie maxim..adica cu cat masina este mai puternica cu atat ai voie sa tractezi o rulota mai mare...bineinteles sa nu depasesti categoria B,,adica sa treci la peste 3500 de kg!

              Ca exemplu..daca ai un jeep 4x4 de 2 tone presupun ca ai voie cu o rulota de maxim 1500 de kg dupa tine!!..Gresesc sau nu?
              Last edited by Ivan Marian; 23 June 2011, 00:27.

              Comment


              • La mine in certificat scrie max1300kg si sincer nu simt rulota, nici daca o forjez pe anumite distante am mers si cu 120 km/h dar daca insisti mai mult intri in tangaj si te redresezi mai greu asa ca in mare parte de drum merg cu 80km/h si am un consum de maxim 7,1l/100km.iar rulota cea mai buna e cea pe care ti-o permiti,asa ca nu va mai lungiti cu vorba strangeti 1500de epuroi si luati una si apoi veti vedea ,eu asa am inceput si apoi au inceput pretentiile de am ajuns la aceasta,daca am greseli de ortografie scuze sunt pe plaja si cu telefonul
                Ps: eu rulota am cumparato uitanduma cat e maximul in certificat ,am fost oprit si de politie ca le-am sarit in ochi si sincer mau intrebat daca am categoria E ,nu am cerut detalii ca e mai bine sa nu comentezi la ei ,mentionez ca am cat B,C,E,D, bafta si poate asa va conving sa fim mai multi rulotisti in logan club
                Last edited by petroman; 23 June 2011, 11:49.
                Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                Comment


                • Originally posted by petroman View Post
                  La mine in certificat scrie max1300kg si sincer nu simt rulota,

                  Deci tu ai un break,,mai greu ca berlina si din cauza asta ai maxim 1300 de kg in talon!

                  Si numai ne face sange rau pe aici cu rulota ca daca aveam banii astia o luam acum pe loc!

                  Comment


                  • Eu nu doresc sa fac sange rau nimanui incerc sa va spun sa va luati o rulota care vo permiteti,aci la mare sunt si cu fratele care are tot logan dar berlina 1,5d si are o rulota de 800kg o Adria si a dat pe ea 1700 euro si e foarte multumit ,revin diseara daca nu va suparati si cu poze de la rulota lui ca e tot aici in camping,o gasiti si pe cateva pagini mai in urma
                    Last edited by petroman; 23 June 2011, 12:00.
                    Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                    Comment


                    • Nu ne suparam chiar ne bucuram sa vedem ceva rulote frumoase poate poate se lipeste si de noi microbul rulotelor
                      sigpic

                      Comment


                      • Intai sa se lipeasca banii de noi,,ca microbul este deja in sange

                        Comment


                        • microbul il avem in sange dar dupa ce se instaleaza definitiv e mai rau
                          sigpic

                          Comment


                          • uitati poze cu rulota fratelui meu e micuta dar super ok are doua paturi bucatarie si centrala termica + wc portabil
                            Attached Files
                            Last edited by petroman; 23 June 2011, 15:31.
                            Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                            Comment


                            • asta o stiti dar o mai postez iarasi
                              Attached Files
                              Last edited by petroman; 23 June 2011, 15:41.
                              Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                              Comment


                              • Frumoase poze!DNS-ul din spatele tau iti place?
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google