Ce nu mi place la Loganul meu(MCV)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by petroman
    eu nu tiam zis cu rautate din ce scrii tu eu inteleg destul de repede ce vrei sa spui dar nu cred ca toti stiu cuvintele tehnice pe care le spui(nu te supara eu am zis sa spui mai simplu scuze daca team suparat
    din ce-am zis, ti se pare ca as fi suparat !? deci clar am probleme de exprimare...) stai linistit, n-am nimic; acu' ma gandesc sa nu fi facut eu vreo boacana...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #62
      Originally posted by csebalyn
      din ce-am zis, ti se pare ca as fi suparat !? deci clar am probleme de exprimare...) stai linistit, n-am nimic; acu' ma gandesc sa nu fi facut eu vreo boacana...
      bine nu vreau sa supar pe nimeni LA MULTI bANI! tuturor loganistilor si cit mai multi kmmmmmmmmmmm

      Comment


      • #63
        Originally posted by SoNyKeL
        mi-se pare ciudat la mcv-u meu dar sa nu radeti...
        deci sa zicem ca ii dau din a3a a4a si eu de obicei stau mai cracanat la volan adica cu gennchiu spre maneta de viteze... cand debreiez simt o zvacneala in maneta??? e normal?
        va rog eu nu radeti dar cred ca intru in perioada aia critica cand totul mise pae suspect la masina...
        Am avut o problema asemanatoare la Megan I bk. S-ar putea sa fie la fel sau nu, depinde de cat de exagerata e miscarea cutiei. Este un fel de bieleta mica pe care mi-au schimbat-o in mod repetat si care fixeaza cutia de viteze. Are intr-un capat bucsa, si intr-altul un fel de tampon in cruce, care se rupea repetat. Nu stiu daca la Logan e la fel, dar daca la ambreiere se vede cum schimbatorul oscileaza longitudinal (2-3 cm), atunci ar trebui verificate prinderile elastice ale cutiei.

        Comment


        • #64
          Originally posted by csebalyn
          deci clar am probleme de exprimare...) stai linistit, n-am nimic; acu' ma gandesc sa nu fi facut eu vreo boacana...
          Lasa bre' ca eu inteleg. Dar cred ca sunt singurul care inteleg.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #65
            andreis e vorba de o svacnire care mai mult se simte nu prea se vede deci e ceva de ordinul milimetrilor

            sigpic

            Comment


            • #66
              Originally posted by Andreis
              Am avut o problema asemanatoare la Megan I bk. S-ar putea sa fie la fel sau nu, depinde de cat de exagerata e miscarea cutiei. Este un fel de bieleta mica pe care mi-au schimbat-o in mod repetat si care fixeaza cutia de viteze. Are intr-un capat bucsa, si intr-altul un fel de tampon in cruce, care se rupea repetat. Nu stiu daca la Logan e la fel, dar daca la ambreiere se vede cum schimbatorul oscileaza longitudinal (2-3 cm), atunci ar trebui verificate prinderile elastice ale cutiei.
              Ai dreptate daca schimbatorul oscileaza prea tare adica se ve de si la ochi posibil sa fie un tampon rupt dar nu e chiar asa de grav poti ajunge intr-un service sa verifici dar nu cred ca e cazul la un logan nou e o chestie ce se poate intimpla dupa citiva ani(imbatrineste cauciucul si cedeaza)

              Comment


              • #67
                Originally posted by SoNyKeL
                andreis e vorba de o svacnire care mai mult se simte nu prea se vede deci e ceva de ordinul milimetrilor
                Nu cred ca are ceva. Eu zic ca e normal la o masina grea un pic de balans al cutiei.La Megan cand se rupea cuplajul oscila vreo 2 cm la ambreiere. De fapt se si simtea ca balanseaza usor. Nu era o problema grava, ultima data am mers peste 10000 fara sa mai schimb bieleta.
                Referitor la faptul ca imi ingheata picioarele, cineva mi-a zis ca din cauza ca Colibasistii fac montajul aiurea, mocheta de sub pedale obtureaza aerul cald. Stie cineva ceva, sa nu ma intind pe jospe sub pedale, ca prostul, pe frigul asta?

                Comment


                • #68
                  Mai oameni buni! eu m-am ingrozit cand am citit ce-ati scris voi despre logan in general (MCV in special). Daca va spun ca eu nu am patit nimic din ce spuneti voi, inseamna ca masina mea e ceva de genul Maibach sau RollsRoyce sau McLaren? da' parca nu prea se pupa sigla si pretul!. va rog sa fiti seriosi si nu mai cautati acul in carul cu fan, ce spuneti voi pe-aci sunt chestii de genul... orice zgomot, trebidatie sau curent de aer ciudat e o defectiune. V-am mai spus singura problema la masina mea e intre volan si scaun, alta (deocamdata!!) nu are.

                  Comment


                  • #69
                    Aceeasi chestie zic si eu! Totusi, o masina o iei sa te duca din punctul A in punctul B, nu sa stai toata ziua sa urmaresti ce mai zdrangane sau cum mai intra vantul prin masina. Atata timp cat nu e o problema grava nu vad cu ce ar afecta buna functionare a masinii.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by andrei View Post
                      Aceeasi chestie zic si eu! Totusi, o masina o iei sa te duca din punctul A in punctul B, nu sa stai toata ziua sa urmaresti ce mai zdrangane sau cum mai intra vantul prin masina. Atata timp cat nu e o problema grava nu vad cu ce ar afecta buna functionare a masinii.
                      Sper ca nu vorbiti serios!
                      Totusi sunt 50 de salarii! Sa ma intelegeti, nu cer sa fie Range Rover, dar pentru ceea ce am platit sa faca trebuie sa faca PERFECT. Daca inghitim orice, in curand ne vor da inapoi batrana 1310 ca si aia ne ducea de la A la B.
                      Iar faptul ca nu suntem pretentiosi e un mare defect. In ore munca, pretul Loganului la Bucuresti este al unui Bentley la Paris.

                      Comment


                      • #71
                        Ba vorbeam foarte serios.
                        Atata timp cat imi fac treaba cu ea nu stau sa urmaresc ce zdrangane, de ce zdrangane etc.
                        Daca era vreo masina de peste 50.000 euro poate as fi acordat atentie la chestiile marunte, dar cum este un Logan, normal ca mai apar mici probleme, doar e o masina low cost.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by Andreis View Post
                          Sper ca nu vorbiti serios!
                          Totusi sunt 50 de salarii! Sa ma intelegeti, nu cer sa fie Range Rover, dar pentru ceea ce am platit sa faca trebuie sa faca PERFECT. Daca inghitim orice, in curand ne vor da inapoi batrana 1310 ca si aia ne ducea de la A la B.
                          Iar faptul ca nu suntem pretentiosi e un mare defect. In ore munca, pretul Loganului la Bucuresti este al unui Bentley la Paris.
                          Fii serios! Daca vrei ca Loganul sa fie asa cum vrei tu mai pune pe langa banii care i-ai dat deja in cel putin 10000euro si-atunci sa ai pretentii sa fie perfect, pana atunci... multumeste-te cu ce ai. Nu te-a obligat nimeni sa cumperi Logan, daca nu-ti place vina e numai a ta, aveai zeci de variante la dispozitie (daca nu chiar sute!).

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Sp!ke View Post
                            Fii serios! Daca vrei ca Loganul sa fie asa cum vrei tu mai pune pe langa banii care i-ai dat deja in cel putin 10000euro si-atunci sa ai pretentii sa fie perfect, pana atunci... multumeste-te cu ce ai. Nu te-a obligat nimeni sa cumperi Logan, daca nu-ti place vina e numai a ta, aveai zeci de variante la dispozitie (daca nu chiar sute!).
                            Pe cuvantul meu parca ati lucra la dealeri Dacia. Dar la faptul ca e vina mea ca am ales Logan aveti dreptate.La Multi Ani si multe bucurii!

                            Comment


                            • #74
                              Cred ca trebuie sa pun in semnatura Desi pare, nu lucrez la Dacia...
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #75
                                semnatura: cu sau fara copyright?
                                Logan KissFM 1.5 dC
                                B-79-MEF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google