Cati Km Ati Facut Cu MCV-ul Si Ce Ati Fost Nevoiti Sa Schimbati La El?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 121170 km -> deci dupa 1170 km se pare ca nu mai pierde antigel. Lucrurile s-au petrecut precum au spus cei de la service: dupa schimbare capac termostat a mai pierdut imediat aproape un borcan (pana s-a aerisit circuitul) dupa care am am adus la nivel si in urmatorii 1170 km a ramas la nivel. QED -> capac termostat a fost vinovatul.

    Comment


    • A pierdut este impropriu spus, defapt, nivelul a scazut pentru ca a luat locul aerului ramas in instalatie.

      Comment


      • Stormy foarte corecta remarca

        Comment


        • 30.000 Km, revizie ulei si filtre + bujii + placute de frana = 1300 Ron in BUC la Cobalcescu

          Comment


          • Se ard din cand in cand becurile de la numar din cauza apei/mizeriei care intra prin hayon la ploaie si spalatorie (nu intra mult dar destul ca sa produca chestii) si becurile nu pot fi schimbate pt ca se deterioreaza soclul - cocleala - oxidare etc.. Deocamdata sunt in garantie asa ca de fiecare data m-am dus la reprezentanta si au schimbat lampile cu totul (pana acum de 3 ori) si nu au comentat. Chestia e distractiva deocamdata dar as vrea o solutie buna pentru cand va fi pe banii mei. A "izolat"cineva cumva lampile de la numar in interior ca sa nu se mai umple de la zeama din hayon ?

            Comment


            • Cred ca ar trebui sa verifici pe unde iti intra mai exact apa ca nu e normal ce se intampla la tine. Nu ar trebui sa intre apa asa usor in haion (e posibil sa fie deteriorata izolatia din zona conectorilor lampilor).

              Eu am un MCV II din 2017 si nu am schimbat niciun bec de la numar; am tot becurile originale.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Ma bag si eu aici in discutie, la Sandero numarul este in bara, dar am observat de cateva ori apa intrand in portbagaj, pe la stergatorul de la luneta cred eu, pentru ca s-a intamplat de cateva ori sa deschid hayonul si sa se prelinga o picatura sau doua de apa dinspre stergator spre stopul de frana de pe luneta. De asemenea am mai vazut urme de picaturi de apa in locasul acela unde e inchizatorul hayonului si este si o gaura acolo ce seamana a gaura de scurgere

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google