Cati Km Ati Facut Cu MCV-ul Si Ce Ati Fost Nevoiti Sa Schimbati La El?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cati Km Ati Facut Cu MCV-ul Si Ce Ati Fost Nevoiti Sa Schimbati La El?

    Eu conduc un MCV-u din ianuarie 2009 si am facut pina in prezent 31000 km,dar nu am fost nevoit sa ii schimb nimic,doar ulei si filtre la 10.000 km.

  • #2
    mcv din 2006 dec,35000 km fara ceva maruntis,capetele de bara ,si cred ca urmeaza toata directia in primavara,stau intr-o zona care ii declarata zona de razboi,timp de doi ani,in centru.
    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

    Comment


    • #3
      MCV fab martie 2008 cu aproximativ 75000 km la bord nu am schimbat absolut nimik .. doar schimburile care le fac din 10000 in 10000 km .. benzina numai EVO de 100 .. Super multumit !
      Avantajul e ca Prahova are drumuri foarte bune .

      Comment


      • #4
        mcv din februarie 2009 17500 km urmeaza revizia de 20000 de km,pana acum nu am schimbat nimic la ea....

        Comment


        • #5
          O am din martie 2008 si am 33000?Km. Pana acum nu am schimbat decat consumabile. Sunt foarte multumit de MCV

          Comment


          • #6
            noiembrie 2007 vreo 51.000 de km nimic schimbat doar revizile la 11-12mii depinde cum sa nimerit , cea mai ieftina benzina de la petrom in 90%din timp. acum la ultima revizie au ajuns la concluzia ca trebuie schimbat corpul clapeta si il vor schimba pe garantie cand il vor avea in stoc.

            sigpic

            Comment


            • #7
              decembrie 2006 un singur bec schimbat 40000 km
              revizile bineinteles
              sigpic

              Comment


              • #8
                septembrie 2008,49 000km,schimbat brat stergator spate-rupt in parcare,antena-furata,un bec ars dar le-am schimbat pe toate pe la 42 000

                Comment


                • #9
                  Logan 62.000 km instalatia electrica schimbata pe garantie (s-a rupt un fir si se ardea siguranta de bord), 2 becuri, un set de cauciucuri (acum merg cu cele de iarna pana la unele noi)+ revizii la 10.000km ...

                  Comment


                  • #10
                    Salu .Februarie 2008

                    31000 km si un singur proiector schimbat .In rest numai consumabile.
                    Last edited by pryprod; 10 February 2010, 15:27. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #11
                      MCV 1.5 dci , martie 2008, 49.000 km; am schimbat o bieleta antiruliu + consumabile (ulei, filtre, placute frana, caucioace)

                      Comment


                      • #12
                        intradevar ce pica prima data la logan sunt bieletele,si mi-am adus aminte , m-a lasat sonda de dat inapoi dar tind sa cred ca alta-i buba , ceva mai crunt ,iar ce ma necajeste cel mai mult ,imi raman tamburi blocati dupa ce o spal si peste noapte sunt temperaturi cu-,
                        http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                        Comment


                        • #13
                          sal. 1.5 dci din 2007 107.000 km,am schimbat ceva la el dar majoritatea din cauza drumurilor...telescop fata,bielete,capete de bara...nimik iesit din comun.cea mai mare problema a fost cam pe la 10.000 cand am constatat prezenta uleiului in garaj sub masina ,atunci am dus-o la service si pe garantie mi-au schimbat turbina care avea ''cica'' defect de fabricatie.in fine ...sunt fff multumit de masina mai ales de consum.

                          Comment


                          • #14
                            Salut Mcv din decembrie 2009 in prezent 7200 km schimb ulei la 3000 km sunt foarte multumit, eram si mai multumit daca era dci la benzina este foarte turat cutia este problema din cate am inteles.
                            Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                            Comment


                            • #15
                              Salutare tuturor.
                              1,5 dci faza II din noiembrie 2008, 15.700 km pana acum, doar la revizie ulei si filtre, in rest nimic, dar o sa schimb stergatoarele. Mi se par cam mici si scartaie naspa din cand in cand.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google