Noua Dacia MCV Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noua Dacia MCV Stepway

    Dacia prezinta noul model
    Dacia MCV Stepway


    Imi place foarte mult modelele Stepway. Chiar imi face cu ochiul MCV Stepway. Ai un break, cu garda la sol de 174mm.
    Si imi place ca Dacia este pe drumul cel bun.

  • #2
    Praf in ochi. Cate Lodgy sau Dokker Stepway ai vazut pe strada? Asta e sistemul Renault- Dacia, doua plastice restilizate, doua accesorii in plus... si mai pun cateva sute de euro.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Imi place cum arata MCV 2 Facelift Stepway. POate ca sunt niste plastice ordinare dar avand in vedere calitatea drumurilor din tara eu cred ca e un lucru folositor sa ai protectii la buzele aripilor + prag contra pietricelelor aruncate de altii , sare , noroi etc.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • #4
        De ronțăit:
        -kitul de stepway costă 600 euro (toate plasticele și accesoriile)
        -kitul se montează cu cleme adică găuri în aripi și praguri
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #5
          mare lansare...la final tot o prastie la capitolul siguranta ai, doar ca mai inalta.
          as vrea sa vad o dacie cu 4 stele la euroncap, atunci ar fi progres, realizare incredibila, noua caruta acum si-n varianta stepway...
          asa, tot un fel de guma de chiloti cu pretentii de curea de distributie o sa fie
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            Originally posted by Seba View Post
            as vrea sa vad o dacie cu 4 stele la euroncap, atunci ar fi progres,

            Patru stele are deja Sandero. Din 2013.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Seba View Post
              mare lansare...la final tot o prastie la capitolul siguranta ai, doar ca mai inalta.
              as vrea sa vad o dacie cu 4 stele la euroncap, atunci ar fi progres, realizare incredibila, noua caruta acum si-n varianta stepway...
              asa, tot un fel de guma de chiloti cu pretentii de curea de distributie o sa fie
              Din 2013 Sandero are 4 stele domnule Seba. Informează-te și apoi postează!

              Comment


              • #8
                Comunicat oficial K52 cross aka MCV II Stepway

                Gama Stepway s-a afirmat în timp ca un succes al mărcii Dacia datorită elementelor de stil inspirate din universul vehiculelor crossover. Noul Logan MCV Stepway propune, la rândul său, un design modern și atrăgător.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by IceLord View Post
                  Din 2013 Sandero are 4 stele domnule Seba. Informează-te și apoi postează!
                  eu cand am cautat ieri am gasit doar testele din 2009. mi-a scapat. mea culpa.
                  ramane totusi lodgy si mcv, care au luat doar 3. surprinzator cum alea cu ampatament marit scoreaza mai prost. sau nu? asta nu inseamna ca dacia are totusi o problema la structura caroseriei la modelele cu ampatament marit? cred ca nu incalzeste pe nimeni care-si cumpara lodgy ca sandero e mai sigura. ca si cum clio e normal sa fie mai sigur decat grand espace
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by t0rquemada View Post
                    De ronțăit:
                    -kitul de stepway costă 600 euro (toate plasticele și accesoriile)
                    -kitul se montează cu cleme adică găuri în aripi și praguri
                    Si cu garda de sol de +50mm cum ramane?

                    Comment


                    • #11
                      Unde sunt peste 50mm ?

                      modelul normal gardă clasică de minim 163mm
                      modelele Stepway au minim 207mm

                      modelele Rusia(fără Stepway) au garda clasică + 32mm = 195mm
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • #12
                        eee na... adica astea ale noastre au 44 si nu 50
                        arata bine... un fel de octavia scout

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by t0rquemada View Post
                          De ronit:
                          -kitul de stepway cost 600 euro (toate plasticele i accesoriile)
                          -kitul se monteaz cu cleme adic guri în aripi i praguri

                          Ai auzit ca se monteaza acel kit?unde?multumesc


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Comment


                          • #14
                            Oriunde. Poti sa il comanzi.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Și dacă îl comanzi, rămâi cu el, trebuie să ai găuri în aripi și praguri pentru montare, găuri care nu există la modelele normale
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google