Noua Dacia MCV Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Doar ce am ridicat mcv-ul stepway si am doar 100km cu el. Multumit pana acum. Si am verificat su dusterul, doar ca la bani mai multi primesti aerodinamica mai slaba, interior mai mic, consum relativ mai mare(2×4).

    Comment


    • #32
      Sa il stapanesti sanatos. Drumuri line.

      Comment


      • #33
        Am vazut azi la reprezentanta un MCV Stepway.
        Nu arata rau, dimpotriva, insa i-am gasit o "sacosa" de lufturi/imperfectiuni de fabricatie.
        Parca ar fi made in China si se aduce numai la container.
        Si nu vor astia bani putini pe sareta asta, face cam cat un A4 Allroad din 2011 cu sub 150k km, care fie vorba intre noi...e avion.
        Raman la parerea ca o Dacie nu merita mai mult de 6500-7000 euro.
        Keep walking...

        Comment


        • #34
          Dar voi va ganditi doar la achizitie. Se compara intretinerea unui A4 cu a unui Logan?

          Comment


          • #35
            MCV Stepway incepe de la aproximativ 12 000 de eur
            MCV 0.9 Laureate incepe de la aprox. 11 000 de eur

            E destul de mult 1000 de eur pentru ceva estetica in plus.

            Am vazut ca exista o tapiserie cu spatele de musama si sezutul textil. Arata interesant pe seria Stepway Explorer.
            Pe de alta parte cand te gandesti ca cel mai ieftin Suzuki Vitara e doar cu 10% mai scump decat un MCV Stepway ... si are 120 de cp si 5 stele la EuroNcap ... decizii, decizii
            Logan GPL 1.4

            Comment


            • #36
              Originally posted by jonnie007 View Post
              Raman la parerea ca o Dacie nu merita mai mult de 6500-7000 euro.
              Rugina la Dacia apare dupa doar 2 ani(in majoritatea cazurilor) asa ca un maxim 5000 de euro ar fi mai potrivit.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • #37
                Sau asa.
                Totusi Stepway se vrea ceva gen Allroad, Scout, Alltrack, insa se opreste la plastice. O varianta diesel cu ceva dotari, bate inspre 14000 de cocosei, ceea ce mi se pare extrem de mult pt ce ofera.
                Cat despre intretinere, un 2.0 tdi de pe A4 Allroad nu e de speriat. Un schimb de ulei + filtre si manopera, se invarte pe la 400-500 lei. Evident nu in "hotzprezentantza".
                Keep walking...

                Comment


                • #38
                  Originally posted by stolniceanulucian View Post

                  E destul de mult 1000 de eur pentru ceva estetica in plus.
                  Mai sunt incluse navigatia, senzori parcare, cruise control, dotari pe care Laureate le are ca optionale.
                  Last edited by Crs. Sandel; 8 July 2017, 10:45.

                  Comment


                  • #39
                    Multumesc pentru informatii. Dacia Stepway Explorer arata foarte bine. Pentru o posibila achizitie, voi mai analiza diferite modele si motorizari.

                    Comment


                    • #40
                      Și eu sunt interesat de un Mcv stepway 0.9. Din păcate dealerii nu oferă discount deloc la aceasta mașina. Cei care aveți deja mașina puteți da mai multe detalii?

                      Comment


                      • #41
                        Multumesc pt urari. Comparatiile gen decat dacia mai bine altceva nu prea isi au rostul atata
                        timp cat una e noua si cealalta second.
                        Am cochetat cu suzuki avand in vedere ca mai am una, dar cu 1000 eur mai mult primeam tot 2x4 si fara dotari prea multe plus ca era benzina cu consum msi mare si spatiu mai mic

                        Comment


                        • #42
                          Salutare.
                          Am o mica dilema: imi trebuie o masina de naveta, care sa consume putin insa am nevoie si de un portbagaj mare, motiv pentru care m-am oprit la un Logan MCV.
                          In clipa de fata, oscilez intre MCV Stepway Prestige 1.5 dCi cu navigatie, camera marsarier si cotiera, pret total 14.150 Euro SAU MCV Prestige 1.5 dCi, care cu Brun Tourmaline, pachet media nav+camera, pack securite si coriera duce la... 14.150 Euro
                          Nehotararea vine din faptul ca MCV-ul beneficiaza de un eco-bonus de 1.000 lei in plus fata de Stepway, fiindca desi e acelasi motor pe ambele masini, pe MCV el emite 99 g. CO2/km., pe cand pe Stepway, fiindca emite 100 g. CO2/km., nu beneficiaza de eco-bonus.
                          Stepway: 14.150-1.425-100=12.625 Euro
                          MCV simplu: 14.150-1.650-100=12.400 Euro
                          Merita Stepway-ul 225 Euro in plus?

                          Comment


                          • #43
                            Eu zic cu siguranta da. Alte suspensii, alt look, alte roti, etc

                            Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk

                            Comment


                            • #44
                              Alte roti,alte preturi,bandourile o gramada de bani in caz de doamne fere"..Ca si look da,e mult mai aratos Stepway.Acum depinde de tine,Bwwlan!
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • #45
                                Depinde de doamne fere. Ca pana la usi te mai scapa bandourile. Treburile sunt relative.

                                Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google