Noua Dacia MCV Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut,
    Am vrut sa imi comand si eu carenajele spate de la Novline, dar nu gasesc pentru MCV-ul dupa 2013... Se potrivesc si cele pt 2004-2013?

    Comment


    • Ajuta-ma sa inteleg ....masina ta nu are carenaje la rotile spate? Eu din ce am vazut la mine sunt, dar sunt jumatati, adica partea de sus unde vine amortizorul nu este acoperita de carenaj.

      Comment


      • Are carenajele alea pe jumatate. Cele de la Novline acopera complet interiorul.

        Apropo, si la voi se aud asa tare pietricelele aruncate de roata in carenaje? Am impresia ca trebuie sa le caut prin masina... La rabla de Golf 3 nu se auzea asa..

        Comment


        • Da, cel putin la mine se aud tare, posibil ca loves in partea aia de sus unde nu are carenaj.
          Acum parerea mea, nu crezi ca e mai bine sa lasi fara carenaj si sa dai cu o solutie impotriva ruginei in acea zona? Daca este sa ai carenaj acolo e un loc foarte bun in care se poate aduna umezeala si alte porostii care pot duce la aparitia ruginei.
          Eu am facut tratament antirugina la masina, peste cel de fabrica. Frica cea mai mare o am la carenajele care acopera marginea la aripi.

          Comment


          • Ce tratament antirugina ai fcut i unde?

            Trimis de pe al meu HUAWEI RIO-L01 folosind Tapatalk

            Comment


            • Nu este facut in Romania. Dar produsele cu care a fost facut se pot cumpara de pe ebay.
              Find many great new & used options and get the best deals for DINITROL 4941 Underbody Solvent Based Underbody Coating 1 L Canister - Black (1117901/S) at the best online prices at eBay! Free delivery for many products!

              Comment


              • Cumparati cu incredere carenajele de la novline, am pus eu pe mcv stepway 2017, carenajele de sandero/logan dupa 2013....

                De logan 2 berlina sunt cele puse de mine.
                Last edited by vyp75; 25 January 2018, 19:05. Reason: Automerged Doublepost
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • Mulțumesc, Vyp, exact asta vroiam sa aflu, dacă se potrivesc cele de logan berlina după 2014. Când am vb cu cei de la novline, din Cluj, mi-au spus ca au mai dat de berlina pt MCV și nu au avut Retururi sau reclamații. Cumva acum eu asteptam o confirmare. Mulțumesc încă o data, am sa le comand și eu. Am văzut acum și pe thread-ul tău pozele, arata super, acoperă foarte bine. La prinderi vin exact sau mai au nevoie de vreo adaptare?

                  Comment


                  • se potrivesc fara adaptari, nu au gaurile date pentru prinderea pe semiaripa dar am pus carenajul pe pozitie si am apasat putin pentru semn dupa care am crestat cu varful la cuter.
                    La mine au dat prima data pe raspundere proprie ca raman cu ele daca nu merg si dupa montaj am sunat la ei si i-am informat ca se potrivesc si sa le comercializeze si pentru mcv sa nu mai refuze comenzile cum au facut cu mine.
                    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                    Comment


                    • Ok, inteles. Mi le comand si eu saptamana viitoare.
                      Multumesc pentru lamuriri!

                      Comment


                      • Le comandasem si eu de craciun, dar mi-au raspuns la inceputul anului ca nu le mai au si ca o sa ma anunte cand sunt din nou disponibile, dar pana acum nu au zis nimic nici ei nici eu

                        Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                        Ma incearca un gand cu jantele pe 17, dar ma incurca si anvelopele noi pe 16 si garda mai mica...

                        Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk
                        Last edited by Marius Ile; 28 January 2018, 18:21. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Salutare! Am gasit condens in tripla dreapta, numai pe margine. Vreau sa stiu daca mai are cineva problema si daca face obiectul garantiei.
                          In cea stanga era ok.
                          Attached Files
                          Last edited by RazvanF; 9 February 2018, 08:56.

                          Comment


                          • Cand am spalat-o a aparut si la mine dar nu pt mult timp

                            Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                            Curios, face obiectul garantiei?

                            Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk
                            Last edited by Marius Ile; 9 February 2018, 09:04. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by Marius Ile View Post
                              Le comandasem si eu de craciun, dar mi-au raspuns la inceputul anului ca nu le mai au si ca o sa ma anunte cand sunt din nou disponibile, dar pana acum nu au zis nimic nici ei nici eu
                              Pe mine m-a sunat luni ca au intrat in stoc si ca mi le timite, ieri mi-au ajuns, sambata viitoare le montez, impreuna cu aparatorile de noroi.

                              Comment


                              • De condesns in faruri ar scrie ca e ok...dar nu am gasit nimic despre stopuri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google