Consum 0.9 TCE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • t0rquemada esti singurul care a inteles ce vrea defapt topicul asta.

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      Consum pe 2013
      KM: 8091.4
      Litri: 524.6
      L/100: 6,52
      Pret/Km: 0,38 lei
      Asa trebuie sa arate o postare intr-o discutie despre consum ... restul e can can
      Logan GPL 1.4

      Comment


      • Pai bine bine dar la mine sau dau peste cap contoarele.
        Ala nu stie sa contorizeze pana la 55.000 km , cred ca maxim 10.000.

        Originally posted by t0rquemada View Post
        Consum pe 2013
        KM: 8091.4
        Litri: 524.6
        L/100: 6,52
        Pret/Km: 0,38 lei
        Poti face un calcul total cat a cheltuielile pe anul trecut incluzand si revizia.
        Ar fi mai interesant
        Last edited by stoicanu; 9 February 2014, 07:49. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic

        Comment


        • Cu RCA+ROvi+Impozit+Parcare+Revizie+Schimb anvelope+Benzina aprox. 4410 lei
          Pret/km 0,38 lei (doar benzina)
          Pret/km 0,54 lei (total)
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Foarte convenabil. Interesant ar fi sa spui si cat ai mers anul trecut. Eu am facut anul trecut 13k km din ianuarie pana in decembrie, cu motorul din dotare, numai benzina m-a ajuns la vreo 6000 lei. Recunosc ca vreo 7000 km au fost urbani.

            Comment


            • Postati consumul domnilor, nu cheltuieli cu intretinerea masinii.
              Last edited by IancuMIC; 10 February 2014, 22:47.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Pai consum se cheama dar e de bani.

                Parca a scris mai sus cam 8.000 km
                Last edited by stoicanu; 10 February 2014, 23:42. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • Postul #169 era o completare la #160.
                  Consum pe 2013

                  Pret/Km: 0,38 lei
                  Last edited by IancuMIC; 11 February 2014, 00:31.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Salut,
                    Masinuta e noua, Logan Laureate 0.9 TCE 90 CP, 1350km, din 24.feb.2014
                    Vineri m-am dat cu ea de la Pitesti la Bucuresti, prin Bucuresti vreo 40-45 km si inapoi, 4 persoane.
                    Date reale :
                    - viteza de "croaziera" : 130+/- una-doua latimi de ac (am ridicat-o odata si la 160, sa vad cat tine... merge, nu-i bai)
                    - consum la dus:6,8 l/100 (resetat afisajele dupa ce am facut plinul)
                    - in oras s-a mers ca in oras la ora 18:45-19:30 la ducere (aglomerat), respectiv 22:30-22:50 la intoarcere (liber)
                    Consum mediu final 7,5 l/100 pentru 270 km, la o viteza medie de ~65km/h
                    Cu proxima ocazie am sa fac si poze

                    Comment


                    • E cam mult, dar masina inca e noua, ar putea sa mai scada consumul.
                      I don't ride low, I fly high...

                      Comment


                      • O sa mai scada. Consumul real dupa 10-15 kkm o sa apara.
                        Eu am facut un drum de 500 km cu un consum mediu in bord de 5%.

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • @M.FLORIN:
                          Asa gandesc si eu, motorul e inca "strans", nu s-a lasat....apoi, ca s-o aduci repede la 130 km/h intra sigur "turbinitza"... la vreo 18..22 l/100 instant ... iar in Bucuresti eu am un stil mai agresiv de condus...daca apuc primul la semafor pe banda mea, imi pui sare pe coada...iar daca e liber (seara)... talpa cat duce motorul
                          Mai vedem... in timp se invata si masina cu mine, si eu cu ea..;)

                          Comment


                          • Pe un traseu (dus-intors) de 523 de km am obtinut un consum de 5.4% cu o viteza media de deplasare de 62.3km/h.
                            Am detaliat mai mult aici
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Originally posted by Macs View Post
                              E cam mult, dar masina inca e noua, ar putea sa mai scada consumul.
                              Cum sa fie mult sub 7% cu masina incarcata la 130/h...?
                              E un consum cat se poate de ok si mai jos de atat in conditiile date nu prea sunt sanse la polizoru cu aer comprimat.
                              La fel si urban.

                              Comment


                              • Troaca mea veche de acu 100 de ani imi ia mai putin la 100km in conditiile colegului... eu am un batran 1.4mpi. De asta zic, ca motorul acesta de ultima generatie trebuie sa ia mai putin, e inca nou, trebuie sa se mai rodeze, asa "face" toate
                                I don't ride low, I fly high...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google