Consum 0.9 TCE

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• După mulți km am reușit consum sub 6l / 100 km, respectiv 5,5l/100 km - 525 km, 200 km autostrada, 25 km drum forestier, restul DN, DJ, DC, viteza medie 56 km/h (viteza de la masina colegului de drum), AC 99%, 4 persoane.
    Logan 0.9 TCe 2018

Comment

• De data aceasta record negativ la consum 7.37 l /100 km
      560km - 40 /60 urman / extraurban, ac non stop, 100 km cu remorca (noua (ne)cunoscuta in ecuatie)

Logan 0.9 TCe 2018

Comment

• 116350 Km. Consum mediu: 6.2 Total alimentat 7260L. Total valoare 37495 lei
        Consum TM-Bucuresti-TM. Dus spre bucuresti cu doua gagice cu strictul necesar (2 trolere imense + alte plase si haine). Mers spre bucuresti cu 110-120Km/h pe autostrada, iar restul in ritmul trafiucului (am ajuns pe la ora 02:30 noaptea) . In bucuresti am fost in doua locatii. Consum mediu: 4.1% La intoarcere (am plecat din bucuresti la 09:00 dimineata). Singur, fara bagaje. Mers in ritmul traficului pe europene si 96Km/h pe autostrada (totul cu CC). Iar in depasiri (doar tiruri am depasit)...depasit cu acceleratia in podea (urca si pana la 150Km/h). Cand am ajuns in TM: consum mediu a crescut la 4.6 (din cauza traficului prin bucuresti)
        Concediu: Timisoara - Rosia Montana - Cluj - TImisoara. Mers putin si prin cluj. Mers cu clima cam 1/3 din timp. Consum mediu: 5.2%. Mers in ritmul traficului
        P.S. Cand ma refer in ritmul traficului: mers relativ legaj, depaseam doar unde aveam vizibilitate clara si sa fie siguranta maxima, n-am depasit 120km/h pe autostrada, iar in rest...serpentine. Fara sa se formeze coloane in spatele meu dar nici nu m-am crezut "raicer".

Comment

• Curios cum la ultimele iesiri de 'lung' parcurs am scos cosumuri de 4,9-5-5,2 %, viteza medie 50-62-50 km/h.
          Mers legal + max 10 km /h (dupa trafic) pe DN si 130 km autostrada.
          Drumurile au fost cu 4 persoane, bagaje 30-50 kg, AC 90%.

Mersul la viteza constata, anticiparea traficului si frana de motor isi spun cuvantul.
          Logan 0.9 TCe 2018

Comment

Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google