De unde alimentati cu benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    ...o benzinarie privata (de renume)...
    Pai da si numele...

    Comment


    • A dat faliment dupa povestea aia si a fost preluata in reteaua Petrom.

      Comment


      • Petrom mereu (pt Bucuresti).
        Preturile cele mai OK, OMV am inteles ca ar vinde benzina luata de la Petrom + adaos. Wtf?!?
        Momentan nu am avut probleme cu ea.

        Comment


        • De cele mai multe ori Rompetrol 95, la nevoie OMV si cam atat.
          In 9 luni de zile am alimentat 1 sigura data mol si aia proasta si de vreo 3 ori omv si odata Petrom 99 (buna, dar scumpa) in rest Rompetrol (Luica sau M. Bravu - Bucuresti), Alexandria, Constanta si prin tara unde am gasit. Cu benzina 95 de la Petrom masina devine zgomotoasa rau, nu trage si parca consuma o idee mai putin.

          Comment


          • Originally posted by kubala7 View Post
            Cine e multumit de benzina de la Lukoil ? Uitati-va pe fundul bidonului, va asigur ca era curat, nu era nimic in el. Lukoil Medias !
            Am alimentat de mai multe ori de la Lukoil cu benzina Ecto Plus 95 si Ecto Sport 98 (cand a fost promotia cu 80 bani/litru reducere) si nu am avut probleme. In plus am luat de mai multe ori benzina pt drujba si generator si cat a stat in bidon sau in canistra nu a facut nicio depunere, era curata...

            ...Dar in general alimentez de la Rompretrol cu Efix 95.

            Comment


            • Originally posted by SUPERCAR View Post
              Eu de cand ma stiu...de la Rompetrol...is the best...merge de rupe motorul mai ales cu Efix mai nou
              PS.Nu am avut niciodata probleme cu benzina de la ei.
              Originally posted by B997NDL View Post
              dar cine are curaj sa bage motorina de la lukoil ?!
              numai rompetrol tin de pret ca stiu ca e cea mai buna.
              acum 5 zile era 5,18 lei efix 51 la virtutii.
              De cand mi-am facut cardul Fill&Go am bagat in 99% din cazuri de la Rompetrol si n-am avut probleme. Cand am desfacut motorul nu era asa curat cum se lauda Efix ca l-ar curata si nici protejat nu parea. Am luat de la OMV (statia de langa MegaMall) si se consuma mai repede. De la Lukoil, n-am constatat vreo diferenta intre 95 si 99.
              Un motiv pentru care Rompetrol are clienti multi si-si permite sa tina preturi mari este ca au facut un contract (cu anumiti clienti) de garantie la motor. Clientul alimenteaza numai de la ei, iar daca se intampla ceva cu motorul si se constata ca este de la carburantii lor, Rompetrol suporta cheltuielile de reparatii. Alt motiv este cardul Fill&Go pe care iti da si un credit. Eu si inca doi colegi avem asa ceva si alimentam de la Rompetrol pentru ca rulam banii respectivi. E un cerc vicios, consumi creditul, platesti factura, consumi iar acelasi credit. Este mai comod dar toti 3 injuram ca au preturi mari. Daca mi-as permite acum, as plati creditul si as alimenta si din alta parte.

              Comment


              • la benzina nu cred ca e mare diferenta si nici n-ar avea ce probleme sa cauzeze, dar la motorina se simte imediat. cu cea de la lukoil facea masina de m-am speriat. nici petrom nu e prea buna. cand bagi rompetrol, e o mare diferenta. nu mai zic cum fuge daca bagi efix 55...

                Comment


                • Erata: la Lukoil era vorba de benzina de 95 si de 98 (nu 99).

                  Comment


                  • Nu e mare diferenta la pret dintre Rompetrol si ceilalti. In unele cazuri, este mai ieftin ca la Petrom.

                    Comment


                    • La rompetrol 5,20, la petrom 5,03. E diferenta mica sau mare?
                      Eu n-am vazut petrom mai scump decat rompetrol. Stiu ca alimentez mai mult de la rompetrol decat de oriunde si mereu ma oftic sa vad ca e mai scumpa benzina decat la alte statii. Doar cu OMV mai concureaza dar diferenta este de 2-3 bani, de multe ori in favoarea omv
                      Last edited by Fanez; 20 October 2015, 17:14.

                      Comment


                      • Am vazut destule prin tara, unde Petrom era mai scump ca la Rompetrol. De unde alimentez, de obicei, diferenta in Bucuresti, e de maxim 5 bani/l. Sau Rompetrol Mihai Bravu e mai ieftin decat Petrom. Un exemplu, Rompetrol Viilor, benzina 5,12 ron/l si Petrom Tudor Arghezi, 5,14 ron/l.

                        Comment


                        • eu n-am prea vazut ca l petrom si rompetrol, aflate una langa alta, cum ar fi pe virtutii, să fie vreodata mai scumpa motorina de petrom. dimpotriva.
                          dar daca iei un rompetrol virtutii si un petrom pipera, se poate intampla, din cauza zonei.

                          Comment


                          • In Alexandria, de obicei, preturile sunt la fel la toate cele 4 companii (Petrom, Mol, Lukoil si Rompetrol), fiind una langa alta, dar sunt zile cand una e mai ieftina decat cealalta. Oricum, concurenta la noi, este o mascarada ieftina.

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Am vazut destule prin tara, unde Petrom era mai scump ca la Rompetrol. De unde alimentez, de obicei, diferenta in Bucuresti, e de maxim 5 bani/l.../l.
                              Pe Pantelimon dupa Cora Rompetrol si Petrom, una dupa cealalta diferente de pana la 10-11 bani/l (mai scumpa intodeauna la Rompetrol).

                              Originally posted by galeo View Post
                              De obicei fac plinul ochi, pana da benzina afara din rezervor, si pot sa zic ca intr-un rezervor de logan intra 65 litri
                              Au mai descoperit si altii asta.

                              http://www.*********.ro/index.php?showtopic=16443
                              Last edited by Fanez; 21 October 2015, 11:20. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Rompetrol are preturi asa mari din cauza reclamelor. Ati vazut cata reclama se face la Efix si cate programe tv ofera Efix? Nu ca ar fi calitatea stralucita, dar reclamele costa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google