Pareri Posesori Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Imi bat joc de ce?
    E o metoda des uzitata cum zicea si xxxgeoxxx ca atunci cind masina sta la "bara la bara" sa i se ataie alimentareape ce e de prisos.

    Se poarta probabil si la R e n a u l t. Aveau acum ceva vreme un model de Logan pe motorina optimizat care consuma 3,5%. Nu mai retin exact daca era consum urban sau extraurban.

    Comment


    • #62
      Logan 1.2 ..... In cateva zile :P

      Salut,

      Azi am fost si am vazut masina la dealer. Placut surprins de ea, dar cel mai mult m-au surprins gumele : Conti Eco3. Nu am crezut ca vor mai pune asa ceva dupa seriile de kormoran si barum.

      Abia astept

      Comment


      • #63
        Bravo, sa o stapineti sanatos si sa te bucuri de ea. Evident fara probleme.
        Eu am Michelin pe masina cu profil mixt.

        Comment


        • #64
          Si la a mea tot CONTI sunt
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • #65
            michelin-urile sunt tot de vara, ca si conti-urile, ca si barum-urile, ca si kormoran-ele. nu va mai luati dupa toti incompetentii din reprezentante...sau aia care incearca sa va prosteasca cu superioritatea dotarilor de la dacia...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #66
              Eu nu am vb nimic de dealer ... De obicei nu inghit baliverne fara sa le rumeg. Dealerul mi-a spus ca nu e o regula cu ce gume vine masina (eu totusi tin minte ca era inainte), si ca ce e la rand, aia se pune....
              Oricum, la mersul batranesc care il va vedea 'polizorul', nu voi solicita f tare gumele. ...
              Last edited by Seba; 9 March 2010, 09:54.

              Comment


              • #67
                La mine sint mixte si secomporta bine pe zapada (Michelin). Banuiesc ca la vara vor consuma ceva mai mult ca cele de vara.

                Comment


                • #68
                  Originally posted by andrei_nsts View Post
                  Bravo, sa o stapineti sanatos si sa te bucuri de ea. Evident fara probleme.
                  Eu am Michelin pe masina cu profil mixt.
                  Michelin nu fabrica si nu a fabricat niciodata anvelope mixte.As fi curios ce model de Michelin ai tu pe masina...dar banuiesc ca e vb de Energy Saver,si care sunt de vara toata ziua.

                  Comment


                  • #69
                    Ne contrazicem de pomana. Profilul de vara nu o sa fie niciodata ca cel pe care il am eu pe masina. Pe zapada aderenta e destul de buna cu cauciucurile in cauza.

                    Comment


                    • #70
                      a venit biu biuuu

                      Salut,

                      Am reusit sa ridic masina ieri, de la dealerul din Iasi. (nu ma asteptam sa aiba 0 km in bord [avea 0,2 km in comp de bord]).

                      Pana astazi, f multumit de masina.
                      Nu stiu la ce va asteptati voi de la motorul de 1.2 16v, dar pana acum mie mi se pare ca se misca neasteptat de bine. Ieri si azi am facut 45 km, cu un consum de 8.5.(90% urban, 10% un drum de metro).
                      Acum stiu ca depinde de stilul fiecaruia de mers, dar mie cel putin, venind de pe un 1.9 tdi de 131 cp, sunt placut surprins de motor(avand in vedere ca e aproape la jumatate din putere, fara turbina, si pe benzina).
                      Plec f usor de pe loc cu turatia pana in 1500 (in nici un caz nu trebuie impins ca sa se miste), rapoartele imi par scurte(fiind masina pt oras in general), suspensiile foarte confortabile pentru craterele din Iasi. Ce nu mi-a placut, dar stiam ca asa va fi, faptul ca aud toate petricelele care se prind in cauciuc si se desprind pe interiorul aripei. Motorul este foarte silentios(nu am trecut de 2800), si se misca binisor incepand cu 1700 - 2000 ture(cand zic asta, nu ma refer la faptul ca ma baga in scaun, ci ca nu pare obosit).

                      Per total, f multumit de masina.

                      Urmeaza in weekend un drum de Tulcea, in care se va face rodajul , dupa care voi vedea cum se mai lasa motorul, si daca se comporta ok masina.

                      Comment


                      • #71
                        domnilor, nu aveti decat gume de vara pe masini, oricat de bine vi s-ar parea ca se comporta pe zapada. nu aveti semnul fulgului de zapada pe guma, nu e de iarna si nici mixta. credeti ce vreti...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #72
                          nici un logan nu vine cu gume mixte fratilor)

                          Comment


                          • #73
                            Nu m-am uitat la cauciucuri (spre rusinea mea), insa mai am o masina careia i-am cumparat cauciuciuri mixte ale caror profile seamana cu ce are Dacia. Inclin sa cred ca sint mixte.
                            Ce mai e de luat in calcul -lucru de care iar nu am idee- e si compozitia cauciucului care difera in functie de sezon.

                            PS Cauciucurile de vara inlocuite de pe cealalta masina au un profil diferit cu benzile din mijloc fara nici un canal.

                            Comment


                            • #74
                              bun, sunteti cativa fericiti pt care conti si michelin au oprit liniile de productie si v-au construit voua special gume mixte, pe care, atat conti, cat si michelin, in mod normal, nu le produc
                              hai sa revenim la topic acum...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #75
                                Sanatosi si fericiti sa fim ca restul nu mai conteaza.

                                Sint curios daca in conditii de vara cauciucurile (Michelin) de pe masina imi economisesc ceva combustibil la rulare fata de altele.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google