Pareri Posesori Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    In mod sigur nu vei simti nici o doferenta.
    Aproape imposibil sa faci acelasi traseu de doua ori identic.
    Diferentele sunt f mici oricum.
    Eu de Michelin sunt f f multumit (nu acelasi lucru spun de Conti).
    La 66000 inca se mai poate rula cu ele (si am tras de ele).

    Comment


    • #77
      Octavian, cam care ar fi problemele cu Conti? Se consuma mai repede, sau alte pprobleme?

      Comment


      • #78
        eu am avut si conti si michelin pe masina. conti sunt mai bune pe ud si o idee mai bune pe uscat rece. la caldura mare, probabil michelin sa fie mai bune. altfel nu-mi explic de ce la 40km/h in sensul de la real timisoara, cu conti intram ca inecatul si cu michelin la 40km/h fluierau rotile si trebuia sa corectez mereu traiectoria. cand le-am pus pe pista la sannicolau, n-am scos aceiasi timpi cai si gumele kormoran, dar nici mult mai bine n-a fost. faptul ca ale lui tavi au 66000km si inca tin in conditiile in care el zice c-a tras de gume, ma fac sa ma indoiesc si mai mult de calitatile petardelor in discutie. nu de alta, dar conti-urile mele la 36000km au fost trecute deja de pe fata pe spate si la 46000km, mai aveau 1mm pana la martorii de uzura.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #79
          Seba are dreptate..dacia a avut de la michelin numai energy saver care sunt de vara..oricum vi s ar parea voua profilu, tre sa fie inscriptionate cu M+S macar, sa fie de iarna..ce i drept se comporta foarte bine pe zapada-am mers doua ierni cu ele pe zapada si isi fac treaba bine, da anu asta am trecut pe cele de iarna si se vede clar diferenta..si v-ati gasit cu cine sa va contraziceti, tocmai cu seba
          sigpic

          Comment


          • #80
            Eu am avut Continental pe o alta masina, dar de vara. Am mers si iarna insa cu mari probleme de aderenta.
            Vara sint ok. Aveam 50.000 cu ele si mai mergeau inca 1 an cel putin.

            Oricum amindoua marcile sint la categoria premium.

            Comment


            • #81
              Nu si ce pun pe Logan. Astea de pe Logan atat Continental cat si Michelin sunt categoria mediu spre low.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #82
                La cit costa eu zic ca sint din categoria aur. Am vazut la reprezentanta ca un cauciuc de Logan e 200lei.

                Comment


                • #83
                  da cine te pune sa cumperi din reprezentanta ? ) ...

                  Comment


                  • #84
                    Eu am Continental si sunt de vis in comparatie cu Cormoran-urile (mai putin iarna pe zapada). Pe asfalt ud sau uscat eu nu prea stiu cum functioneaza abs-ul!

                    Comment


                    • #85
                      pt functionarea abs-ului exista topic, da un "search" si citesti acolo. in principiu nu e complicat. niste senzori "vad" cand o roata e blocata si o servopompa reduce preiunea in etrier pana se deblocheaza roata. ciclul se repeta de cateva zeci de ori intr-o secunda.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #86
                        Cred ca a vrut sa spuna ca nu-i intra ABS-ul cu Conti pe uscat si umed.
                        Si adevarul e ca intra mai rar decat cu cormoranele.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • #87
                          pai conti sunt gume si kormoran sunt cremvursti
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #88
                            si anvelope care sunt?
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              uniroyal rallye, toyo t1r, bfgoodrich g-force, conti sportcontact, dunlop, pirelli p6000, yokohama...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #90
                                Michelin tata )) (stiu ca intentionat nu l-ai pomenit).
                                Tras de ele 70000 km si inca mai marg (n-au ajuns la semn).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google