Consum Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FII MAI EXPLICIT micutule sa intelegem si noi muritorii de rand

    Comment


    • se explica foarte usor: multa coborare->frana de motor; la urcare a fost 5.7% (prin Rasnov->Predeal->Busteni);

      Comment


      • mihai poate adevarul e undeva la mijloc . eu nu am cb si verific doar cu asa zisul meniu secret. poate asta sa dea mereu erori mari in PLUS adica eu de fapt sa consum 4.5 5 si el arata la calcule aritmetice mereu ceva in jur de 6. de condus nu conduc agresiv dar nici chiar batraneste un pic peste limite 10% mai putin pe A1 A2 A3 ACOLO MINUS 10% . FARA AC DOAR 2 PERS + BAGAJE

        Comment


        • a fost condus batraneste si imi pare rau ca nu am poze, pt ca la intrare in oras l-am resetat; nu-mi place sa "indulcesc" cifrele pt ca m-as minti singur!

          Comment


          • Un consum care sa ii multumeasca pe cei cu alte motorizari :
            Bucuresti Drajna, A2, resetat la intrarea pe autostrada,100kg, AC, vit. medie 140, 145 pe ceas - 10,2%
            La intors diferenta a fost doar greutatea 250 kg - consum 9%
            Diferenta de consum nu are nici o logica dar asa arata.

            Comment


            • 4.9 a reusit taicamiu pe E58 si E581,deci campie..avand ceva bagaj si inca un pasager..Eu am reusit aproape 7 fiind singur in ea tot pe acelasi traseu..Acum intreb..faptul ca am avut si geamurile deschise nu f tare a dus la acest consum,sau doar viteza de 110 120 a fost de vina?Mihai tu ai avut traseul dus intors Busteni Sibiu?
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • targu mures-bicaz chei si retur 5,2 l/100 km consum,fara aer conditionat am prins o zi racoroasa,trei persoane...in oras 5,7-5,9 imi ia,depinde de trafic

                Comment


                • Drum de 300km/h, viteza medie de 60km/h, mers si prin orase (CJ,etc), viteza maxima 140, 4 persoane + bagaj, 5%.

                  Comment


                  • Originally posted by micutzu666 View Post
                    4.9 a reusit taicamiu pe E58 si E581,deci campie..avand ceva bagaj si inca un pasager..Eu am reusit aproape 7 fiind singur in ea tot pe acelasi traseu..Acum intreb..faptul ca am avut si geamurile deschise nu f tare a dus la acest consum,sau doar viteza de 110 120 a fost de vina?Mihai tu ai avut traseul dus intors Busteni Sibiu?
                    am fost Sibiu-Busteni prin Rasnov si am avut 5.7% fiindca e un sector cu o urcare destul de abrupta intre Rasnov si Predeal; la intoarcere in aceleasi conditii pana la Sb 4.9% pentru ca ,am mai zis, a fost multa coborare si nu prea am trecut de 100km/h, mers legal...

                    Comment


                    • cristi tu vorbesti serio? adica la 135 138 real consum 10% ??? atunci chiar ca am facut cea mai proasta alegere a motorizarii. asta e bani putini

                      Comment


                      • bine ca nu avem asa multe autostrazi!

                        Comment


                        • Originally posted by cristiboerica View Post
                          Un consum care sa ii multumeasca pe cei cu alte motorizari :
                          Bucuresti Drajna, A2, resetat la intrarea pe autostrada,100kg, AC, vit. medie 140, 145 pe ceas - 10,2%
                          La intors diferenta a fost doar greutatea 250 kg - consum 9%
                          Diferenta de consum nu are nici o logica dar asa arata.
                          Confirm consumul lui cristiboerica! Eu pe Bucuresti Drajna, A2, am obtinut la viteza de 160km/h, cu acelasi stil de mers fiind singur in masina, urmatoarele consumuri:
                          *Logan 1.2 16v: 12.4%, insa greu am ajuns la 160, iar zgomotul e infernal si infiorator;
                          *Logan 1.6 16v: 12.0%, insa am ajuns lejer la 160;
                          *Logan 1.6 MPI: 11.6%;
                          *Logan 1.4 MPI: 11.3%;
                          *Logan 1.5 dCi: 10.1%
                          *Laguna 1.6 16v:14.9%, e o masina mai greoaie decat Logan-ul;
                          *Audi A4 1.6 16v: 14.6%;
                          *Mercedes E200 (2000 cmc benzina 131 CP): 17.9%, e un consum maricel dar ai putere sub capota!

                          Comment


                          • Puteti atasa va rog o poza cu viteza medie de 140 la ora ?
                            Promit c-o pun ca wallpaper si ma inchin la ea desi nu sunt habotnic !
                            Eu cu nicio masina n-am scos mai mult de 70 - 70 si un pic viteza medie...si nu merg incet.
                            Keyboard error or no keyboard present.
                            Press F1 to continue or DEL to enter setup...

                            Comment


                            • Viteza medie de 140 km/h, o obtii daca mergi pe autostrada, resetand o data CB-ul in mers dupa ce obtii viteza de~140km/h, deci e foarte simplu! Daca nu reduci din viteza , nu are cum sa scada viteza medie. Viteza medie de 70-80km/h o obtii daca mergi si cu 140km/h dar si cu 40km/h, etc...
                              Last edited by Seba; 22 August 2012, 00:27.

                              Comment


                              • este chiar si video cu asa viteza medie...

                                se gaseste la "consum 1.6 16v..." si e postat de dr_mke....si un consum mediu extrem de mic pt viteza aia.
                                Oricum doctorul e DOCTOR la exploatarea acelei masini, reuseste intotdeauna niste consumuri de invidiat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google