Consum Logan 1.2_16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • TM 00 la puterea a 3a,drumurile pe unde merg eu sunt nationale si europene.Am mers pe SB-Bucuresti,pe E85,unde se pot mentine viteze de 130 km/h.Cu loganul max 120,ca deja zgomotul depasea sonorul muzicii.deh,aparatura e de vina Nu face pe cel mai ce in ale condusului cu prudenta etc..
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • Cand spui ca nu mergi cu mai mult de 100 ca nu-ti permite drumul de fapt nu-ti permite buzunarul sa dai pe diferenta de consum sau amenda pentru depasire de viteza .

      Comment


      • La un mers sportiv/la limita chiar si cu 1.4, la 100 km/h ii dai a3a si voi ziceti ca n-ai unde sa mergi cu mai mult de 100 ?
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Originally posted by cristiboerica View Post
          Pai atunci prezinta datele complet .
          Cam asa :
          Valenii de Munte - Ploiesti , o pers. si cateva bagaje(aprox. 100 kg) , fara AC , trafic ideal (nu am franat decat la un caine si un politai) - 3,6% , vit medie aratata 60km/h, acul de la turometru statea aproape de 65km/h .
          hahaha..3.6%

          Originally posted by PCH View Post
          Nu stiu ce drumuri aveti voi in zona de "frunce" a tarii dar e aberant sa spui ca nu avem drumuri care sa permita o viteza mai mare de 100....poate nu ai tu skill, incredere, poate nu ai masina/motor care sa iti permita mersul la viteze normale fara sa strangi din anus.....ce imi place cand va pititi dupa perdea...sanchi, nu sunt drumuri

          Send from my GT-I 9100 using Forum Runner
          Asa si e. Drumurile nu permit mersul in siguranta cu vit mari ... Am mers o data cu un golf4 cu vit.(vreo 120/h) nici nu era prea mare vit. si am luat un megacrater ..nici macar nu l-am vazut. Bineinteles ca nu numai eu mi-am stricat masina acolo. Era drum drept si apoi brusc gropile. De atunci nu mai merg cu peste 100/h. Chiar si asa sunt tot felul de pericole. De ex acum cateva luni am calcat o pisica. Se poate pierde controlul volanului din cauza asta ...mai ales la vit mari. Daca ar fi fost caine era mai nasol. Peste 100 doar pe autostrada poate e mai sigur. Fiecare cu paerea lui. Daca tu esti mai viteaz, mergi si cu 200/h.
          Last edited by TM-00-000; 27 July 2012, 10:39. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Si din cauza melcilor care abia se taraie pe strazi se mai produc accidente....

            Comment


            • De la Valenii de munte catre ploiesti e drum cu inclinatie. Cu dieselul scoteam 3.5 la 120 km/h.

              Comment


              • Poate si mai putin .

                Comment


                • Esti constient ca-i drum in panta, nu?

                  Comment


                  • Insesizabila vizual dar exista . Corect .

                    Comment


                    • Al meu 1,2 arata 7%, dar am parcursi numai 400 km...
                      sigpic
                      Lgan PH 2 Alb glacier 1,2 16V

                      Comment


                      • Sibiu- Saliste...Transalpina (pana la Ranca); Ranca-Novaci; Novaci-Ranca; Ranca-Valcea: consum 6.8%; intr-adevar se vad limitele motorului pe unele portiuni pe acest drum; per ansamblu ok.
                        mai multe detalii mai tarziu.

                        Comment


                        • continuare: viteza: 4 persoane si un copil mic cu bagaje aferente; viteza medie 39km/h; consum: 22.3 l; km parcursi: 325,8 km; cam asta este

                          Comment


                          • Originally posted by PCH View Post
                            Si din cauza melcilor care abia se taraie pe strazi se mai produc accidente....
                            Asa e dar de cate ori am fost nevoit sa opresc pe dreapta sau sa intru in aproape in sant sa nu ma lovesc frontal cu un idiot care nu mai avea rabdare si care doreste neaparat sa -si faca casa sub pamant asa el devenind nemuritor , nu de alta dar mai am si familia in masina ...dar deja m-au lasat nervii si cand vine vorba de familie e rau , vad rosu in fata ochilor , adrenalina creste si s-ar putea sa-ti fac muci toti_american muci _ aia pe care ii ai tu , cel mai rau nu te mai juca cu nervii celor care nu mai au nimic de pierdut ...iar familia e cel mai de pret lucru ...L-am urmarit pe unu 10 km dar l-am scapat ...si ce daca iau amenda si procese ...cand vine vorba de familie e de rau.

                            Comment


                            • Din ce am vazut de-a lungul timpului, majoritatea depasirilor in scurt si la risc(si care m-au facut de multe ori sa franez sau sa trag mult dreapta sa evit, o data am atins oglinda mea de oglinda unuia de genu' asta) sunt facute de cei cu masini mai puternice. Amaratii cu motoare mai slabe, stam mai mult si rumegam o depasire pana devine in siguranta, exact pe principiul "familia/sanatatea inainte de toate".

                              Comment


                              • sunteti cam off-topic ... aici se scrie despre consum ... nu despre depasiri ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google