Cei Mai Multi Kilometri Cu 1.2 16v Si Probleme Aparute

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • inseamna ca n-ai spalat-o iarna cand era murdara. Nu e bine sa o lasi asa. Macar o data la 2 sapt trebe spalata iarna. Si vopseaua e de proasta calitate. De ex vara am avut un kkt de vrabie mare pe plafon si in 2 zile mi-a mancat vopseaua. Am revopsit plafonul pe casco. Avea zgarieturi si de la antena. Am mai vazut si la alte dacii cam de 3 ani cu vopseaua puscata langa roti.

    Comment


    • nasol daca au inceput problemele cu rugina dupa abia 2 ani! a mea are 2 ani de la fabricatie dar nu am observat puncte sau altceva! am ~28.000km! (rosu passion - nemetalizat)

      in schimb ma dispera un scartait ca de guma pe guma la volan! prin gropi si cand invart de volan! si tot felul de zdranganeli prin bord de la frig, pana se incalzeste habitaclul!

      Comment


      • Legat de gainat,am patit o pe skoda..Se vad niste pete pe vopsea si credeam ca din cauza spumei folosite de la spalatorii..cei de acolo spuneau ca e 100% de la gainat..Prin polish se mai poate face ceva?Culoarea e rosu nemetalizat,acum parca s tente de roz
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • am descoperit de unde vine scartaitul acela! de undeva de la caseta de directie! stie cineva daca se poate baga vaselina in caseta de directie? sau doar in burdufele de la bielete?
          maine sau poimaine ma duc cu ea la service! sper sa nu dureze mult!

          Comment


          • n-are voie sa se auda nimic la caseta. Zi-le sa ti-o schimbe. Nu e de joaca cu directia.

            Comment


            • Eu am o gramada de puncte sarite de vopsea pe plafon.Si ma abtin ca un obsedat sa o pun pe sub vreun pom.Habar nu am de unde apar,si numai pe plafon.Mereu descoper cate una.De aceea vreau sa-i colantez plafonul.In rest,cand merg pe sosea cu criblura aud zgomote de pietricele sarite pe tabla dar imi vine greu sa cred ca ajung tocmai pe plafon.Pe restul masini nu am nici macar un punct de vopsea sarit.

              Comment


              • n-am joc la directie! se aude ca un scartait de cauciuc pe cauciuc! maine ma duc la service sa vad ce are!
                sigur zgomotul vine de la caseta de directie!
                ps: am 28.000km!

                am fost la service! mi-a bagat ulei cu seringa(cu acul) in cauciucul de la capatul de bara pe stanga si a mai disparut din zgomot! o sa bag eu si in cel din dreapta si sa vad daca mai face!

                si cred ca o sa bag si vaselina in burdufele de la bieletele de directie!
                Last edited by adaniel69; 7 January 2013, 14:18. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Si daca intra apa in burduf prin gaura (gaurica) lor? Au pus silicon ceva?

                  Comment


                  • Aceeas problema cu vopseaua o am si eu, in jurul aripilor si la usile din spate e plin de punctulete de rugina, masina e din mai 2010 astept sa treaca ninsoarea si revin cu niste poze, oricat de proasta ar fi vopseaua nu mi se pare normal se se duca atat de repede

                    Originally posted by MihaiB View Post
                    mie la reprezentanta mi-au zis de acel burete ca se da jos la ei inainte de a da masina clientului;mie mi l-au lasat ca au zis ca o sa-l dau eu jos cand se lasa ca la tine
                    Cred ca cei de la reprezentata au facut misto de tine eu am schimbat parbriz la logan si mi l-au pus la loc(si renault fluence are acel model de burete) rolul
                    lui este de "rupere termica" la modelele de logan care nu au ai sa vezi partea de jos a parbrizului iarna mereu aburita. Ar trebuie sa te duci la alta reprezentata.
                    Last edited by fliparul; 12 January 2013, 16:23. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Eu n-am burete si nu e aburit in partea de jos.

                      Comment


                      • Originally posted by TM-00-000 View Post
                        Eu n-am burete si nu e aburit in partea de jos.
                        Asa ai luaat-o de noua fara burete?(Atunci inseamna ca e ok si fara burete daca tu zici ca nu-l ai si nu e aburit)

                        Comment


                        • Aveam si eu buretele. Dar a inceput sa se dezlipeasca cam dupa o luna si l-am luat jos. Nu s-a facut condens in partea de jos nici iarna trecuta si nici acum. Eu cred ca rolul lui este de a impiedica particulele de praf sa intre. Dar cum peste tot e praf, ce mai conteaza. Oricum dupa cate am obs. nu prea intra foarte mult praf. Buretele il mai am, dar nu il mai pun ca n-are rost.

                          Comment


                          • Si eu l-am dat jos pentru ca se dezlipise si nu vad nici o diferenta .

                            Comment


                            • Originally posted by i7r9i View Post
                              Si daca intra apa in burduf prin gaura (gaurica) lor? Au pus silicon ceva?
                              n-au pus nimic! doar au bagat ulei cu seringa si acul! probabil ca se strange cauciucul! oricum e posibil sa mai intre apa pe deasupra!

                              sunt curios! a mai patit cineva sa ii scartaie in zona volanului de la capetele de bara cum am patit eu?

                              Comment


                              • Poze

















                                Imi cer scuze ca au aparut asa pozele,daca ma poate ajuta cineva sa-mi spuna la ce dimensiune ar fi bine sa le modific.Eu l-am facut la 320*240.
                                Last edited by fliparul; 22 January 2013, 17:34. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google