Revizie 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mulțumesc

    Trimis de pe al meu SM-N920C folosind Tapatalk

    Comment


    • cat ulei intra in motorul 1.2 16v ?
      Logan laureat 1.2

      Comment


      • Cam 3.7 litri pana aproape de semnul maxim al jojei.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • 3,75 litri, mi-au bagat mie la ambele revizii.

          Comment


          • Ratasem 0.05 l asta e "ratia" de ulei pentru monstrul de 1.2 , cu tot cu umplerea filtrului de ulei in prealabil.
            Last edited by prometheus; 25 January 2016, 18:18.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Mda, sa stii, sa speram ca peste 100000 km sa nu devina haplea, când e vorba de ulei.

              Comment


              • Nu devine haplea dupa 100k , revizii facute la timp si va fi ok.
                Apropos cand ti-ai schimbat ultima data filtrul de aer ? te intreb pentru ca eu l-am schimbat recent si am gasit cu un alt cod tot de origine dar fabricat in Slovenia , vizual pare la fel ca anteriorul numai ca difera cu inca un lement in plus atasat pe partea cu clapeta respectiv inca o "ata" suplimentara pusa pe filtru.

                Cod filtru vechi : 7701064439
                Cod filtru nou : ceva cu RR la sfarsit

                PRactic acest filtru
                Last edited by prometheus; 25 January 2016, 18:38. Reason: Automerged Doublepost
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Mie mi l-au schimbat pe garantie in septembrie anul trecut. Si capacul filtrului de aer e diferit fata de cel anterior, se vede un orificiu cu rama filtrului de aer, urmeaza sa le schimb acu in martie/aprilie pe cel de aer si polen. De la ultima revizie am parcurs 4000 km.

                  Eu l-am cumparat de aici, vara trecuta.
                  Last edited by aris86; 25 January 2016, 18:45. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Daca ai timp pune niste poze cu noua carcasa , sunt curios cum vine la filtru.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Originally posted by aris86 View Post

                      Eu l-am cumparat de aici, vara trecuta.

                      L-au scumpit. Eu l-am luat cu 40 lei tot de aici anul trecut. Si a mai scazut si TVA-ul. In schimb, asta parca era 80 lei, acu e 65 lei.

                      Comment


                      • Se gasesc la ora actuala in Bucuresti filtre aer (30 lei) si ulei (17 lei) Mahle austriece dar si alte marci la preturi bune cu factura.Am si poze cu ele pe topicul "revizii logan benzina".Eu,de exemplu,le cumpar de la magazine online cu ridicare de la sediul lor,fara alte comisioane.Ca exemplu,unul este pe Mihai Eminescu si altul in zona Filaret.

                        Comment


                        • Daca pun banii pe card, ma poate ajuta cineva sa cumpere "online cu ridicare pers de la sediu" si sa-mi trimita prin coletarie postei rom?
                          Economisec niste bani cu transp si plata ramburs aprox min 20-30lei.

                          trimis de pe mobil
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Este problema daca in motorul de 1.2 16v au bagat 4 litri la revizie? Asa mi-au zis ca au bagat
                            Logan laureat 1.2

                            Comment


                            • Verifica nivelul la ulei.
                              Last edited by 77sky; 11 April 2016, 18:50.

                              Comment


                              • Stai linistit, intra 4L fara probleme, are loc, se incadreaza in tolerante. Nivelul o sa fie un pic peste linie, nui bai. Asa au facut la toate motoarele de 1.2, le este lene sa masoare cantitatea, probleme sunt daca producat de ulei pune mai mult de 4L in bidon/bidoane
                                Last edited by Oti; 26 January 2016, 10:51.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google