Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dar eu nu vreau masaj la Oo, vreau doar sa le tina la o temperatura scazuta, "sa-ti mearga mintea la rece", sa nu faca prostii cu...pasagera

    eu am zis doar ce mi-ar place sa aiba. de ex nu ma intereseaza navi, cand conduc vreau sa ma centrez doar pe asta, pure driving pleasure in conditii de maxim confort, fara ecrane si alte sisteme care sa bipaie si sa-mi distraga atentia, cum e la mertz , cand te apropii prea tare de ala din fata sa ti se aprinda un semnu exclamarii cu rosu in bord.. da, fratzica mertedes, vad si eu ca ma apropii tare de ala din fata, stai calm, nu te impacienta )
    Last edited by cristi....; 16 November 2016, 19:35.

    Comment


    • Cristi, meganele asta nou, sedan, nu te incanta...daca tot ai o afinitate fata de reno?

      Comment


      • Atunci bine... Haideti sa vorbim despre 15.5... secunde. Adica atat cat face 1.2 16v pana la suta.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Cum mah, mai mult ca 1.4 8v?

          Comment


          • ba da, e fain. eu sunt fan sedane, nu prea imi plac hatchurile.

            sa vedem cat scoate 1.0 12v, ca lumea parca zicea pe aici, sau pe thredu de logan facelift, ca o sa faca fata cu brio pe logan polizoru asta.. hm

            cam ciudat zic, in conditiile in care pe caroserii mult mai usoare (900kg - renault twingo si smart) face vreo 15s... loganu care are vreo 200kg in plus..ramane de vazut

            am adus vb de 1.0 ca sa nu fim acuzati de offtopic in totalitate, nu ca m-ar interesa subiectu asta

            eu nu sufar de boala numelui constructorului. atat timp cat masina e foarte ok si nu pune probleme, poate sa se cheme si TATA, n-am nici o problema cu asta. pe mine ma intereseaza produsul in sine, nu cum se cheama/ de cine e facut
            Last edited by cristi....; 16 November 2016, 19:48.

            Comment


            • Originally posted by Kojak View Post
              Cum mah, mai mult ca 1.4 8v?
              Ciai facut, Bobita!
              1.4 e RS pe langa 1.2. Stai sa vedem cat 17 sec face astalaltu' mai mic, 1.0...
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Da mah, da' n-ai inteles fenomenu'....face 15 sec juma', finca ca se dozeaza la consum!
                Astia cu 1.2 scot consumuri la juma fata de 1.4.

                Comment


                • Scoti pe naiba consumuri la juma, poate la juma mai mult fata de 1.4 MPI.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • Cristi, eu ziceam ca o sa faca fata. Daca vrei sa te misti mai repede, ti-l iei pe alalaltu' mai mic si turbat.
                    La mersul in oras stai la semafor exact cum sta si ala cu 500cp si care face suta in 4 sec.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Uite ce zice la carte (gugle mic)
                      1.2 16v logan
                      Consumul de combustibil - urban 7.7 l./100 km.
                      Consumul de combustibil - extra-urban 4.9 l./100 km
                      Consumul de combustibil - mixt 5.9 l./100 km

                      1,4 8v logan
                      Consum urban/extraurban/mixt (l/100km): 9.8/5.6/7.2

                      Comment


                      • Originally posted by vitriol View Post
                        Atunci bine... Haideti sa vorbim despre 15.5... secunde. Adica atat cat face 1.2 16v pana la suta.
                        De unde le scoti ? 1.2-ul face in 13.6s pe logan 1 ph2, iar 1.4-ul 13s... ambele sunt niste polizoare intrate in coma fara pic de putere in ele daca nu ajungi cu acul macar la 4000rpm
                        Un 0.9tce ar fi ideal pe ph2-ul meu acuma

                        Originally posted by prometheus View Post
                        Scoti pe naiba consumuri la juma, poate la juma mai mult fata de 1.4 MPI.
                        1.2 are in medie consum cu 0.5-1% mai mici ca 1.4

                        Sa va spun o poveste.
                        Azi am ajuns pe unul cu o Octavia 1 primul model de prin 98-99, prin curbe mergea destul de incet la vale, iar pe drept mai accelera, am vrut sa-l depasesc, insa cand m-am mai apropiat de el am vazut ca scrie 20v turbo (adica era 1.8t de 150cp) am abandonat ideea de a incerca sa-l depasesc
                        Last edited by ManGreek; 16 November 2016, 20:09. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • De ce? Trebuia sa-i dai clasa cu 1.2, la fraEr!

                          Pana la urma cat dracu scoate 1.2 pe 0-100km/h? Pe net am gasit si info cu 11sec! Depinde daca e E3, E4, E5 si mai nou E6.
                          Probabil 1.2 E3 logan 1 scoate 11sec. astea E4-E6 is mai gatuite.
                          Last edited by Kojak; 16 November 2016, 20:17.

                          Comment


                          • Daca era 1.6 sau 2.0 cu 8v ii dadeam ca a meu ii mai smecher, are 16veverite , dar cand am vazut ca el are pe emblema aia 20v si mai era si cu tatal lor (turbo) in combinatie, m-am cam speriat
                            Motorul ca motorul... dar de tinuta de drum nu mai are rost sa povestim. Am mai patit cu un passat b5 cand in curbe masina mea se apleca/lasa tare, iar ala intra in curbe nu avea nimic, zici ca mergea pe drept

                            Comment


                            • Depinde mult si de sofer, unii degeaba au masini / motoare potente daca merg ca niste ciubote.
                              Poate era la deruta pusa emblema, mai practica baEtii.

                              Comment


                              • Originally posted by Kojak View Post
                                De ce? Trebuia sa-i dai clasa cu 1.2, la fraEr!

                                Pana la urma cat dracu scoate 1.2 pe 0-100km/h? Pe net am gasit si info cu 11sec! Depinde daca e E3, E4, E5 si mai nou E6.
                                Probabil 1.2 E3 logan 1 scoate 11sec. astea E4-E6 is mai gatuite.
                                In toate pliantele alea cu logan ph2 de la aparitia lui scorul e de 13.6secunde (indiferent ca e euro 4 sau 5, euro 3 nu exista pe logan). Pe logan 2 deja e jale

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google