Discutii generale Logan 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la inceput da, a fost doar 1.6_16v 105cp si apoi si dci 85cp. atunci lumea a comentat ca de ce sa-si ia 16volti sau I rosu daca vrea jante de aliaj, geamuri electrice, volan in piele, etc, cand pe multi I-ar fi multumit 1.4mp3. acum ca se fabrica echiparea prestige si cu motoare de 75cp, e o mare problema. eu nu le tin partea, dar parca nici romanul nu-I hotarat ce vrea. tot din cauza romanului prost, care vedea consum instant 13% desi masina lui consuma 5-6% si a facut scandal la dacia, s-a scos consumul instant pentru vreo 4-5 ani, ca sa se reintroduca mai apoi tot ca oamenii au fost nemultumiti ca s-a scos . in ansamblu, insa, cred ca dacia are niste politici cel putin "ciudate" ca sa nu zic "tampite" (daca ma uit la ultimele "oferte" din garajul lor), dar si clientii au "meritul" lor in ce vinde dacia azi, sau ma rog, incearca sa vanda.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Nici astia de la Dacia nu s-au obosit sa informeze complet clientii despre consumul instant, ce este, ce zice, cum se interpreteaza.

      Comment


      • Ținând cont ca majoritatea mașinilor la vânzare în România sunt doar pe comanda, puteau sa diversifice un pic gama, sa ofere opționale din Prestige și la 1,2 sau 1,0 SCe, dar adunate la final sa fie aproape/mica diferență ca la preț 0,9 TCe Prestige. Un motor turbo, îl pot vinde în mai multe variante de echipare și fiecare alege după posibilitati.

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          Nici astia de la Dacia nu s-au obosit sa informeze complet clientii despre consumul instant, ce este, ce zice, cum se interpreteaza.
          Pai si cand ii rupi gura la tedei de iti arata 50% instant de ce nu zice nimeni nimic ?
          Eu cred ca e o problema la posesorii de dacia, care au vrut o masina noua, insa nu prea stiu cu ce se mananca treaba.

          Comment


          • Pai si când iti arata 0.0 în frâna de motor, de ce nu mai zice nimeni nimic?

            Comment


            • Originally posted by aris86 View Post
              Ținând cont ca majoritatea mașinilor la vânzare în România sunt doar pe comanda, puteau sa diversifice un pic gama, sa ofere opționale din Prestige și la 1,2 sau 1,0 SCe, dar adunate la final sa fie aproape/mica diferență ca la preț 0,9 TCe Prestige. Un motor turbo, îl pot vinde în mai multe variante de echipare și fiecare alege după posibilitati.
              Jur ca am citit de 4 ori, dar n-am reusit sa inteleg nimic. Ai scris in chineza si ai bagat google translate?
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Nu e pentru toata lumea , doar pentru extraterestii. Adica, varianta 0,9 TCe prestige sa aiba un pret mai mic decat Laureate 1.0 Sce sau 0,9 TCe + optionale (cotiera, piele, navigatie sau altele). In felul acesta, dacia ar vinde varianta Prestige din fabrica doar la 0,9 TCe sau 1.5 Dci 90 CP, nu la orice parlit de motorici, ca sa vada lumea diferenta.

                Comment


                • stanga


                  dreapta


                  Am revenit cu poze ca exemplu la postul anterior. E drept ca o poza e facuta putin in unghi, insa diferenta mi se pare foarte mare la aripa. Zici ca a fost lovita...

                  Comment


                  • Pare a nu fi asezata bine pe pozitie.Pare!!
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Pai nu pare, ca asa e... nu se imbina cum trebuie. E diferenta mare fata de partea stanga. Probabil nu o batut bine cu ciocanul nenea din Pitesti de pe linia de productie...

                      Comment


                      • Originally posted by ManGreek View Post
                        [IMG]
                        Am revenit cu poze ca exemplu la postul anterior. E drept ca o poza e facuta putin in unghi, insa diferenta mi se pare foarte mare la aripa. Zici ca a fost lovita...
                        Păi e OK, pentru că 6 9 și 11 sunt(probabil) în limite
                        Attached Files
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • A, deci "asa face toate"... avariata stiu sigur ca nu e, ca e luata de noua.

                          Comment


                          • Incerca tu sa repozitionezi aripa prin intermediul surubului care o tine lipita de prag , in felul acesta poate o poti readuce la pozitia care trebuie.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • O pui pe pozitia care trebuie si nu se mai închide bine.

                              Comment


                              • Ce nu se mai inchide bine ? portiera ? nu cred sa aiba probleme asa mari.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google