Logan 1.4 Peste 450.000 Km

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    a mea are aproape 160.000km si merge la fel de bine ca la inceput ... sper sa ajunga la 300.000km si tot asa sa fie

    am vazut azi pe un taximetrist avea 456.000km :O ... nu imi dau seama cum merge )
    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

    Comment


    • #77
      Depinde si modul de exploatare al ambreiajului cand vorbim de durata de viata. Sunt soferi care si pentru un demaraj lin il patineaza mult, la turatie ilogic de mare, tin piciorul sprijinit pe pedala intre schimbarile de trepte, calca ambreiajul la fiecare franare, etc.
      Eu sunt de parere ca-i mai ieftin sa scoti fum din gume decat din ambreiaj.
      sigpic

      Comment


      • #78
        Pai da Octavian___32 la astea straineze il schimbi la 350.000 km(desi km sunt exagerati, in mod normal nu tine nici pe departe atat, ori ai avut tu noroc ori s-a extra-menajat ambreiajul) si costa cat 4 kituri pt Logan. Sa nu mai vorbim ca la unele modele trebuie schimbata si volanta odata cu kitul de ambreiaj, si afacerea devine si mai "distractiva".

        Comment


        • #79
          Am vorbit cu un "taximetrist" din oras la mine are un Ph2 parca din 2008 si are 300.000 km si la directie nu schimbat inca nimic cel putin asa mia spus, loganu arata bine.

          Comment


          • #80
            treaba cu taximetrestii care au "1.000.000" km si nu au schimbat nimica , o stiu si eu ... un taximetrist, imi zice ca el a mers 200.000km fara sa umble la directie . Am mers odata cu el si cand trecea peste o denivelare ... zdranganea toata.
            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

            Comment


            • #81
              si ce sa faca la fecare scartaiala sa bage bani in ea.
              masina de taxi se repara acolo unde crapa ca e pe bani.

              ,,DE_TOATE,,

              Comment


              • #82
                eu mereu cand am ce-a mai mica problema o remediez ... nu stau sa merg cu ea pana cade!

                PS masina este taxi
                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                Comment


                • #83
                  am 142000km fara probleme schimbat doua amortizoare fata de la gropi!
                  SRF TARGOVISTE

                  Comment


                  • #84
                    update la threaduri!

                    taxi logan 1.4 pe gpl la 850 000 km neumblat in m0tor

                    avioane nu gluma!

                    Comment


                    • #85
                      Pune o poza sa vedem si noi km,mersi.

                      Comment


                      • #86
                        la serviciu am logan 1.4 mpi din 2004 pe gaz si are 576000 si nu a fost umblat la motor si nu papa gram de ulei!!!

                        Comment


                        • #87

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google