0-100 Km/h X S???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sub 10 secunde cu un 1.4 MPI nu ai cum sa scoti niciodata ... doar cu o remapare!!!!

    poate sa o faci alu' MCD si sa scoti si motorul ... ca altfel nu vad cum ai putea scadea atat de mult in greutate ca sa scoti sub 10, atat timp cat el are 10.4 0-100km/h ... ciudat...
    sigpic

    Comment


    • prietene nu m am cronometrat eu, am fac odata si am iesit sub 10 si inca ceva cu solenta scoteam 9, chiar de credeti chiar de nu. mie nu mi place sa ma mint pe mine, da cu 4 pers 185, nici mie nu mi a venit sa cred ca acul e acolo, daca bordul minte si eu mint. altceva ce sa va spun, sunt momente cand trage f bine si cand merge de zici ca i trabant, da aia e de la benzina buna de la noi.

      apropo am remapare
      Last edited by goguspan; 22 December 2010, 19:58. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • si asta e ceva adevarat, benzina conteaza...

        eu pun doar benzina de 95 de la lukoil ... si in vara pe autostrada am mers cu 195km/h cu 5 persoane in masina + portbagajul plin ...

        apropo ... n-am nevoie de remapare
        sigpic

        Comment


        • ...si nici pe'a V-a nu i'ai dat'o
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • bai arogantule ... am 6+1 ... a sasea am dat-o de consum
            sigpic

            Comment


            • reno 1.6 16 v compari cu logan de 1.4, nu fii copil ! )

              Comment


              • deci daca tu ai scos 10 eu cat scot ? 8 ? si ma duc 220 ?

                Comment


                • un 210 merge remapat, iti garantez eu, gandeste te ca i inaltimea

                  Comment


                  • Si eu cat scot daca remapat iese sub 10))?


                    ...dar MCD? Ma sperii).
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • pai fa ti cronometrarea si vezi cat iese

                      Comment


                      • pot sa compar oricand 1.6 16v 110cp cu logan 1.4 mpi 75cp ... tinand cont ca loganul are 1100kg(sau pe acolo) iar megane-ul are peste 1300kg ... cu logan 1.6 16v nici nu ma complic sa ma dau ca ma face 100%, 1.6mpi ... depinde de sofer ... cu MCD nu ma mai pun ca mi-a dat deja 2 masini ... asa ca te-as provoca pe tine sa vad la ce distanta ma faci ...
                        sigpic

                        Comment


                        • deci u ai megane ul din poza ?

                          Comment


                          • sal.. abia am terminat de citit topicu ... deci am vazut nishte raspunsuri de am ramas "prost" .. cum sa scoti sub 11 cu loganu stocK?? se stie ca 1.4 e cel mai praf motor, yo mam rugat de tata sa nu ia 1.4 macar 1.6 dar nu erau bani disponibili asta e , si cu logan 1.4 remapat nu am mers nu stiu cum este doar ce am vaz pe youtube... voi incerca si eu sa vad cat scot cu loganu dar mai spre primavara

                            Comment


                            • corect 1.4 stock e varza, niste bujii calumea o remapare niste arcuri sport si e altceva, eu iti spun ce mi a zis baiatul care m/ a cronometrat, daca el minte si eu mint, dar in primavara revin si mai pov. dara daca fuguletz zice ca l face loganu si el are megane 16 16 v nu vreau sa l supar da mai trebuie sa invete, fara suparare fuguletz, sicer. eu am fost la test drive cu megane 3 si merge f bine.

                              Comment


                              • Originally posted by goguspan View Post
                                corect 1.4 stock e varza, niste bujii calumea o remapare niste arcuri sport si e altceva, eu iti spun ce mi a zis baiatul care m/ a cronometrat, daca el minte si eu mint, dar in primavara revin si mai pov. dara daca fuguletz zice ca l face loganu si el are megane 16 16 v nu vreau sa l supar da mai trebuie sa invete, fara suparare fuguletz, sicer. eu am fost la test drive cu megane 3 si merge f bine.
                                asai... dar am sa ma mai uit pe forum/google sa vad cam ce trebuie sa scoti un timp bun dar ce a facut MCD(respect ptr asta) cam atata ar fi puterea motorului 1.4 desi nu cred... nush ce sa zic ... is la inceput

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google