0-100 Km/h X S???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bogdan...stiu ca tot la 6000...dar iti recomand sa nu incerci.cred ce se ajunge aproapre de 40km/h...
    TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

    Comment


    • seba ai dreptate cu 16v am testat si eu e diferenta la 1.4 cu 3 pers in ea fata de 16v
      apropo sa va spun ca pana m-am hotarat sa imi iau 16v,eram hotarat sa imi iau noul simbol 1.4 16v 98cp..si am plecat la test drive cu 4 pers in ea,sincer putoare de masina,dupa am luat 16v aceleas pers in ea diferenta in adevaratul sens al cuvantului

      Comment


      • Deci sa inteleg ca daca esti mai subtirel (70kg) singur in masina iar tu fiind un sofer bun (storci tot din cutia aia) si mai ai si un 1.4 ambiance (deci cel mai usor) chiar conteaza ? Vorbesc foarte serios.... !

        Comment


        • Nu ştiu dacă chiar contează, dar eu singur în maşină (60 kg + 15 L benzină) am scos cam 11.2 secunde.

          Comment


          • Pe ceas, deci nu ai 100km/h reali.

            Comment


            • Originally posted by Roupdate View Post
              Deci sa inteleg ca daca esti mai subtirel (70kg) singur in masina iar tu fiind un sofer bun (storci tot din cutia aia) si mai ai si un 1.4 ambiance (deci cel mai usor) chiar conteaza ? Vorbesc foarte serios.... !
              Conteaza fiecare kg in plus sau minus (presupunem ca ambii soferi sunt identici la indemanare).
              Daca esti cu tot cu masina cu 50 kg mai usor sa spunem, si pleci cum trebuie (cauciuce bune, tot tot), mai mult ca sigur ca la final vei avea 2-3 metri in fata adversarului, suficient cat sa se faca diferenta intre locul 1 si 2

              Comment


              • Originally posted by Cezar View Post
                Pe ceas, deci nu ai 100km/h reali.
                Corect! Cam 91-92.

                Comment


                • 0-130 ai incercat sa vezi cat scoti?

                  Comment


                  • Nu.. o să încerc după revizie, poate fac şi ceva filme.

                    Comment


                    • Cu al meu 1.4 MPI Ambiance + Chip + Evacuare Completa Sport ... am facut un 1.6 MPI stock lejer ... am repetat de doua ori iar la a 3-a incercare am schimbat masina si nu am reusit sa-mi depasesc bestia ... asta dupa ce am facut 0-100 de vreo 2 ori cu al lui... si invers.

                      Eu(75kg) am fost singur in masina , benzina pe la jumate .... el(70kg) cu inca o persoana(80kg) ... si benzina tot undeva la jumate . In schimb el are AC , Servo , Geamuri El. si ce mai are in plus un laureate .... iar eu am aprox. 85 CP si ceva zeci de kg in minus .

                      Daca imi fac masina in stil WRC (kg in minus) ma iau de gat cu un 1.6 16v ))

                      Comment


                      • @roupdate:daca faci asta te iei de gat si cu corvette-ul lui darkside )
                        sigpic

                        Comment


                        • @roupdate: l-ai facut "lejer" pt ca avea o persoana in plus. ia tu pe inca unul in masina cand mai faci liniute si-o sa ai o viziune diferita asupra realitatii crunte. stilul wrc inseamna 1230kg, minim. te tine cu 1.4wrc (1230 de kg) sa te iei cu 16v stock? eu zic ca si golit la maxim, daca ala cu 16v da jos roata de rezerva, cricul si bancheta din spate n-o sa intelegi niciodata de ce tu cu 75 de cai chipuiti n-ai facut 105 normali
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Taci ma ca dau si io jos bancheta si cric si tot si pun cauciuce de 195/50 si benzina de 100 si filtru scos si sparg lejeeeeer 105 cai aia normali de la 16V.

                            Comment


                            • da, ca ai tai is tari ca un balon cojit si aia de 16v sunt de portelan, ii spargi cum ii atingi
                              problema e...apuci sa-i atingi?
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Nu ma', ai mei sunt sprinteni/usori ca un pur sange, ai tai sunt asa ca niste cai murani, trag bine, dar nu prea stiu sa fuga.
                                Io iti arat (daca imi dai bani sau materiale) ca daca imi pun cauciuce cu ~4 cm mai mici in diametru, dau tot jos de pe ea (ce se poate, asa vreo 40 kile) , scot filtru si bag benzina Carrera 100 (alalalt sa aibe de 95 !!) fac un 1.6 mpi la 0-400 lejeeer.
                                Una masina dau sigur.

                                PS: cu 1.6 16V pierd, dar sigurat nu ma fac de ras.

                                Ai tai sunt cam asa cum ii vezi pe aia grasi (stau si manca iarba aiurea) si AL MEU cum il vezi pe ala nervos...
                                Attached Files
                                Last edited by Octavian; 1 October 2009, 19:34.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google