Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mishu_wrc View Post
    8,4-8,6 in oras cu benzina OMV Carera 95

    PS: Spuneti si ce benzina bagati
    prietene , OMV Carera e aceiasi benzina cu premium F Pb de la PETROM, stiu asta cu siguranta...

    Comment


    • Degeaba spuneti voi da nu se aseamana Petrom 95, cu Mol 95, OMV 95 sau Rompetrol 95, aia pe care o folosesc eu consuma cel mai putin!!?? Adica aia de 95...

      Comment


      • Da, Omv carera de 95 sau Petrom de 95 e aceeasi benzina, dar la carera - la statie se baga ceva aditivi (nu stiu daca o face mai buna, dar macar nu pute asa tare/urat ca cea de la petrom).

        Comment


        • Originally posted by Octavian___30 View Post
          Da, Omv carera de 95 sau Petrom de 95 e aceeasi benzina, dar la carera - la statie se baga ceva aditivi (nu stiu daca o face mai buna, dar macar nu pute asa tare/urat ca cea de la petrom).
          stiam ca se pune un colorant la OMV , nu stiu daca ii schimba si proprietatile fizico-chimice

          Comment


          • Voi va auziti ce spuneti?
            Cum sa fie aceeasi benzina carerea 95 cu petrom 95?
            Eventual se aseamana sortimentul carerda 95 de la OMV cu cel de la PetromV,dar nu Petrom.
            Dar sa schimbam subiectul ca aici e vorba de altceva.

            Comment


            • Originally posted by dragos10 View Post
              stiam ca se pune un colorant la OMV , nu stiu daca ii schimba si proprietatile fizico-chimice
              Nici eu nu cred ca-i schimba cifra octanica, dar macar nu pute asa rau.

              Alin: cand ai sa vezi o cisterna OMV ca intra sa descarce benzina la o statie Petrom (NU PetromV, Petrom simplu) atunci n-o sa mai spui ca e alta benzina ))
              Singura care e adusa de afara e Carera100, restu, productie proprie 100% (intamplator am un prieten care lucreaza la o rafinarie mare).

              Comment


              • Hai sa revenim la topic
                Azi am fost la tara,am mers mai usurel,am scos 5.7%.
                Personal sunt multumit
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • Adaugare filmulet consum YNG

                  Am adaugat si un filmulet,pt. a nu fi alte comentarii.
                  Un Logan----YNG-----
                  Numai bine.

                  Comment


                  • @ YNG : este un consum mai mult decat bun. cam la fel imi ia si mie daca merg linistit iar in oras cam 7,8%. eu zic ca este ok
                    sigpic

                    Comment


                    • In medie am 7.2-7.8 depinde cum merg.
                      Azi am fost mai linistitde aceea am scos 5.7%
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • Bucuresti-Calarasi 110 km, consum 10.2 l.
                        Nu pot spune viteza medie, dar pot spune regimul de mers.
                        Autostrada 160 km/h. Restul 80-140 in functie de cum s-a putut. Acul mereu peste 4000 rpm.
                        Last edited by Cezar; 7 March 2009, 20:33. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • In ultimele 3 luni am parcurs 5206 km si am consumat 364,8 l de benzina, consumul mediu a fost 7%, viteza medie 42,8 km/h (date de pe computerul de bord). Cam 80% din km au fost extraurban, iar restul in cea mai mare parte prin Bucuresti, unde consumul mediu mi-a iesit 11,4 %.
                          http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                          Comment


                          • un cunoscut se duce cu cisterna sa alimenteze de la o rafinarie si era la prima lui cursa de acest gen...se uita doua trompe 95 si 98, dupa ce termina vede ca la terminal venea o singura conducta ce se ramnifica in doua!!! singura diferenta a fost completarea actelor de transport cum a vrut el deci......

                            Comment


                            • imi spune si mie cnv daca merg cu 140 de km/h constant cu un logan nou 1,4 mpi cam cat ar consuma???ca am vazut ca la 140 are 4000 de ture

                              Comment


                              • 8 % daca ai parte de vreme frumoasa, fara vant ploi si alte cele.
                                Altfel, daca bate vantul iti poate consuma si 10% la 140 km/h.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google