Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cuvantul naveta ma apune pe ganduri. Vii din afara orasului?
    Mie 7.5% mi se pare consum mixt, nicidecum urban. Iar asta nu o poti demonstra nici cu 200 de poze.

    Comment


    • Stau undeva la 10 km de brasov.Dar cum nu am rovinieta si nu pot folosi centura orasului,o iau prin centru.'Consum mixt facut urban atunci'
      Oricum nu merg cu masina la facultate,ci cu autobuzul.
      Dar aia 700km sunt facuti exclusiv in oras,iar CB-ul l-am resetat dupa prima ninsoare,doar de curiozitate sa vad ce consum o sa am.
      Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
      My ride

      Comment


      • De curiozitate, stii ce viteza medie aveai la consumul ala? Poate ti s-a virusat computerul de bord

        Comment


        • Pai e poza.37.5 km/h
          Astea sunt datele,sunt multumit de masina.Ce sa fac acum daca nu e alcoolica si bea putin?
          Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
          My ride

          Comment


          • Scuze, am pus o intrebare timpita, acum am vazut ca ai poza si cu viteza medie. E foarte mare pentru trafic urban, asta poate explica si consumul.

            Comment


            • E 60km/h limita de viteza in Brasov,deci e chiar ok traficul.Si iti dai seama ca nu toata lumea merge cu 60..se merge si mai repede pe unele portiuni,bineinteles in limitele legale,cu inca 10km/h in plus.
              Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
              My ride

              Comment


              • da si in iasi tot 60 e limita numai ca aici mai stai la semafoare, la treceri de pietoni, la intersectii unde nu ai prioritate. sint intersectii unde poti sa stai lejer 10 minute. imagineaza-ti ce medie iti iese daca faci din A in B jumatate de ora, din care 15 minute ai stat pe loc. iti spun din experienta, in iasi media e in jur de 20 km/h. cam la fel spunea si mr.K

                Comment


                • Fain mai e in Brasov
                  Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                  My ride

                  Comment


                  • sa pun si eu poze din bucuresti cu 10l/100 km ????

                    Comment


                    • sa ai consum de oras viteza medie nu trebuie sa sara de 30km/h si peste150-200 km parcursi

                      Comment


                      • am facut azi un test de consum cat mai mic de la mine acasa (Berceni, Luica sau selgros berceni) pana in dorobanti si inapoi. plecarea a fost la ora 2, am facut 35 de minute si inapoi am plecat pe la 3:40 si tot cam 35 de minute am facut.

                        Tin sa spun ca am accelelar foarte usor si am incercat sa folosesc cat mai mult frana de motor. presiunea in pneuri era undeva la 1.7 bar avand in vedere ca s-a cam racit afara si facusem presiunea in zilele calduroase. traficul a fost destul de aglomerat, pentru orele astea se putea si mai bine.

                        inainte de acest test aveam un consum de 8.9 l/100 dupa 250 km cu o viteza medie de 21km/h. si drumuri numai berceni - dorobanti in orele de varf.
                        Attached Files
                        Last edited by o8MeLC; 18 March 2011, 18:33.

                        Comment


                        • e parfum! dar nu ramane asa o sa creasca in timp...

                          Comment


                          • am si spus ca a fost un simplu test. o sa incerc sa fiu de saptamana viitoare mai ponderat cu pedala sa vad daca pot mentine un consum aproape de 8.

                            Comment


                            • a mea in oras consum de 10%-10.5%
                              e un consum ff mare si nu am decat 30k cu ea

                              la servici am o skoda de 1.4 tsi 122cp si in oras am scos si 7,8l/100km dar mers super calm si are 1450kg greutate

                              Comment


                              • cu un cuplu dublu decat un logan 1.4 mi se pare normal sa mergi lejer la un consum mai mic.
                                daca vorbesti de skoda octavia in carte are 8.5l/100 pe cand loganul 1.4 are 9.2l/100.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google