Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu are ce sa se strice si nu numai eu fac chestia asta sa vezi taximetristii....de la ei am aflat ). Cum se vede acolo e in loc de computer de bord de aia se vede plin acolo cu toate scrisurile
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Red_Alin View Post
      MeHy u mi-ai putea raspunde??
      Ai urmarit discutia noastra de la inceput?
      stai relax ca nu se intampla nimik ... cand vezi ca o ia razna bordu ... la turometru iti arata mai pe limba ta " cat poti s`o turezi max." si la vitezometru " viteza maxima "

      il legatura cu celelate etc ...apasa butonu si o sa vezi cati litri ai in rezervor etc ... stai linistit ca nu se intampla nimik ... si normal ca cei de la dacia stiu... doar ei au facut masina in rodaj iti consuma ceva mai mult ... pana se "obisnuieste masina" in principiu schimba vitezele dupa 2500 - 3000 ... si dupa ce termini rodajul dai si peste 3000 ca nu are nimik ...

      Comment


      • Mersi mult baieti pentru sfaturi!!

        Comment


        • Mai trebuie spus si ca nu este total adevarata chestia cu ''cati litri mai am in rezervor'', ca exista o diferenta de +,- 2 poate 3 litri

          Comment


          • E foarte adevarat ce zici u!!!
            Mai ales ca ieri am incercat dupa vreo 40 de km si rezulta faptul ca mi-a consumat 1 litru!!
            Sa fim seriosi!!

            Comment


            • Originally posted by Red_Alin View Post
              E foarte adevarat ce zici u!!!
              Mai ales ca ieri am incercat dupa vreo 40 de km si rezulta faptul ca mi-a consumat 1 litru!!
              Sa fim seriosi!!
              posibil ... daca e o temperatura cu minus afara ... si u te urci in masina ... vrei sa vezi cati litri ai in rezervor ...nu o sa iti are corect... eu am mers cu 0 litri in rezervor este imposibil nu ? De fapt aveam vreo 2-3... incearca sa nu mai mergi cu ultimii 2-3 litri ... la noi benzina e de proasta calitate ... si de fapt acei 2-3 litri sunt plini de impuritati ... sa nu ai probleme mai tarziu ...

              Comment


              • Mda, impuritati.
                Ideea e ca e suficient 2-3 grade masina sa stea inclinata in fata-spate sau lateral si iti va indica o eroare de cativa litri.
                Cel mai bine e sa fie pe un drum cat mai plan posibil.

                Comment


                • Drum 115km, bucuresti aprox 10km(dimineata) autostrada 150(20km) restu mers cu 75-85 consum 6.6/100
                  am un gand ca la 150 papa peste 10...nush de ce

                  Comment


                  • Am mers acum cateva zile pe drumul Medgidia-Constanta(pentru cunoscatori)
                    43km,mers normal cu un consum mediu de 5.7 afisat de computerul de bord ,benzina 95.Mie tot mi se pare ca consuma putin nu-i asa?.

                    Comment


                    • E bun.
                      Si eu la 90-110 max am scos 5,8.

                      Comment


                      • Cam asa si eu;)
                        sigpic

                        Comment


                        • Vreau un raspuns clar si competent: de ce emisiile de CO2 difera la un MCV(179g/km) fata de berlina (166g/km),amandoua avand acelasi motor 1,4MPI K7J710 ??????

                          Comment


                          • Consumul e mai mare o idee (pt. ca e mai greu MCV), de unde si emisiile mai mari de CO2. Motorasul e acelasi, deci cam asta e explicatia.

                            Comment


                            • Eu nu sunt multumit deloc de consumul asta enorm in oras 9-10 % mai ales ca resita nu e un oras foarte aglomerat... de ce ia atat de mult? Eu nu inteleg... parca ar fi motor de curse... parca si ala are un consum mai bun decat asta... suparat rau... trebuie sa merg ca si mosii sa iau un consum de 7.8 litri. cel mai fericit e un consum de 8 litri si ala scos cu chiu cu vai...
                              o skoda fabia? un golf 4 cat consuma in oras? ca loganu la skoda si la golf 4 le raportezi daca vine vorba sa comparam consumul cu alte masini... a si clio symbol..
                              Last edited by crististreulea; 1 April 2008, 15:30.

                              Comment


                              • RESITAAAA
                                Corect, pt singura strada pricipala care o avem (eu sunt din Bocsa din loc..) care are vreo 10 km , e cam mare consumul de ~9,5%. Atata consum eu in Arad iarna. Vara scade sub 9%.
                                Nu o mai calca aiurea (cred eu) ca oricum nu se ''duce'', faci consum de benzina aiurea, incearca sa o simti unde ii place, nu e ca la diesel (TURBOdiesel, ca la diesel aspirat e varza)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google