Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • hahaha,bine ca nu ai zis ca pe loc.
    la 900 tau cit ia pe autostrada dupa citiva 10 de km?

    Comment


    • Mai mult de 7 nu ia la mers constant de 130 dupa 100 de km

      Comment


      • Originally posted by paull2002 View Post
        pe autostrada,2 persoane,Logan 1.4,dupa 10-20km consumul e cel din poza,am facut la diferite viteze.
        Ce ai postat tu nu are nicio relevanta.
        Posteza un consum mediu cu km parcursi, viteza medie.

        Comment


        • @paull2002: În a doua poză poate mergeai la vale (cum spunea un coleg mai sus), consum de 5,5 litri/100km la o viteză de 140 km/h nu vezi nici măcar pe Diesel.

          Comment


          • Originally posted by paull2002 View Post
            pe autostrada,2 persoane,Logan 1.4,dupa 10-20km consumul e cel din poza,am facut la diferite viteze.
            Asta e consum "fortat" sa fie afisat, pentru ca in realitate lucrurile stau altfel. Ce vrei sa demonstrezi de fapt?
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Originally posted by IancuMIC View Post
              Ce vrei sa demonstrezi de fapt?
              Că a revoluţionat (schimbat) legile fizicii.

              Comment


              • Sa fim seriosi! Tata are tot 1.4 si e genul care merge f calm si ii este aproape imposibil sa scoata sub 6. Sa fim seriosi nu cred ca exist nici macar la motorele diesel dupa orice masina sa aiba 5.5l/100 la viteze de 140km/h. Poate daca e putin inclinat drumu, este posibil! Dar la 4000 de rot...

                Comment


                • E foarte simplu de scos acel consum.
                  Resetezi dupa ce ai motor la regim termic normal si peste 100km/ora, dupa care o lasi sa "curga" liber; consumul afisat va fi unul incredibil de mic, de altfel unul normal, pentru ca esti in decelerare. Dupa aceea accelerezi lin catre viteza pe care vrei sa o ...imortalizezi. Vezi ca si eu pot?
                  Last edited by IancuMIC; 12 December 2014, 15:40.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Nu am niciun interes,pozele nu sunt fortate,am alimentat inainte sa plec la drum,si am mers pe autostrada de la Deva,nu era vale sau vint,stiu ca se pot smecherii foarte usor pozele dupa cum a zis cineva mai sus,inainte de autostrada nu am resetat CB.Poate am eu CB busit,poate nu.

                    Consumul afisat e cel mediu si nu cel instant,asta asa ca sa nu iasa confuzii.

                    Comment


                    • Tu chiar crezi că am fost criogenaţi până acum şi ne-am trezit abia de 5 minute?
                      Nu am mai mers şi noi cu maşini sau ce vrei să ne demonstrezi de fapt?

                      Comment


                      • nu vreau sa demonstrez nimic,am mai spus odata...nu ai fost prea atent,atit arata CB-ul masinii mele,puneti si voi poze,sa vad si eu "cum e la altii".

                        Comment


                        • Originally posted by paull2002 View Post
                          ... nu ai fost prea atent,
                          Bine, stai jos!

                          Comment


                          • Am 160k kmcu masina, cumparata noua. consumul meu este de:
                            intern 8.5- 11l %
                            extern 6.5- 10l%

                            De vreo 30.000km mi-am montat o instalatie gaz, BRC si consumul este apreoape unic : 9%

                            Comment


                            • Originally posted by paull2002 View Post
                              pe autostrada,2 persoane,Logan 1.4,dupa 10-20km consumul e cel din poza,am facut la diferite viteze.
                              Pozele alea sunt o mare basina si nu reflecata decat mijtocareala!

                              Sunt facute dupa ce ai dat talpa si ai luat piciorul de pe acceleratie, deci in decelerare.
                              La fel, daca mai asteptai cateva secunde, puteai sa faci cateva si cu consum ZERO la 140, daca tot iti place sa postezi de-a-n lulea!
                              Deci nu e nevoie nici de vale, nici de vant, alea sunt extra bonus.

                              Comment


                              • Crec ca al nostru coleg a uitat sa mentioneze si de vantul din pupa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google