Consum Logan 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Octavian___30 View Post
    Cum naiba sa intre 68 de litri?????
    Ia schimba benzinaria, poate sunt ceva manarii p-acolo, ca nu se poate 68 de litri la Logan.
    ai facut vrodata plinu pana in gat la logan? Eu mereu il fac si atat intra sunt rezervoare de plastic care se dilata .. Probeaza

    Comment


    • Eu cred ca, mai degraba se "dilata" pompa!Am facut si eu plinul pana la buson dar niciodata nu au intrat 68 de L!
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Rezervorul la Logan este din material plastic?
        sigpic

        Comment


        • Nu, e din tabla (numai capacu ala de la pompa/plutitor e din plastic).
          Oricum tabla se dilata mai tare ca plasticu' )))

          Comment


          • Da vreo 60 de litri cred ca tot intra .. Chiar a fost careva cu beculetul aprins si sa faca plinul pana da afara din ea ? Sa vada cati litri intra aprox
            Its just a car ...

            Comment


            • Originally posted by Octavian___30 View Post
              Nu, e din tabla (numai capacu ala de la pompa/plutitor e din plastic).
              Oricum tabla se dilata mai tare ca plasticu' )))
              cum ma din tabla ? E ca un plastic mai tare, ceva de genul.
              sigpic

              Comment


              • Asa mi s-a parut si mie. Sa fie din plastic. Am sa ma bag sub masina sa bat in el sa vad din ce este
                sigpic

                Comment


                • Nu stiu de ce dar am impresia ca in ultimul timp mi-a crescut consumul.
                  Nu am CB,dar scad cam repede liniutele alea de la carburant.
                  Probabil poate fi si de faptul ca sunt inaintea schimbului de ulei,dar s-ar putea sa fie si de la racirea brusca a vremii.

                  Comment


                  • Red_Alin: in mare parte e de la racirea vremii, asta daca nu ti-ai schimbat modul de condus.
                    Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                    http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                    Comment


                    • Racirea vremii omule .. 1 litru in plus cel putin tot il pui . ( mai ales daca faci deplasari scurte <30 km )

                      Comment


                      • Cred ca rezervorul e din polipropilena, un material asemanator cu plasticul dar care rezista la presiuni mari.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Deci e clar.Racirea vremii e devina

                          Comment


                          • Originally posted by vitriol View Post
                            Cred ca rezervorul e din polipropilena, un material asemanator cu plasticul dar care rezista la presiuni mari.
                            polipropilena este un polimer...Adica un material plastic cu bune proprietati elastice.
                            Rezervoarele tuturor modelelor Dacia sunt din plastic...Nu stiu daca din polipropilena.

                            Comment


                            • Corect sunt din plastic dar la primele modele am inteles ca au fost din tabla.In legatura cu capacitatea lui(rez), mi se aprinsese becu si m-am dus sa fac full si mi-a intrat cu pompa introdusa normal 37,5l.(am lasat sa se opreasca pompa singura,dupa care am mai apasat o data).Cand mi se aprinde becul i-mi arata 8-9 l.
                              CT-97-VIPsigpic

                              Comment


                              • 5750 km, aproximativ 75% extraurban
                                viteza medie 42,2 km/h
                                consum 6,7 l/100 (valori de pe computerul de bord)
                                http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google