Viteza Maxima 1,6 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu compara MCV cu berlina, unde la MCV ai cutie JR5 iar la berlina ai cutie JH3...de obicei.
    pam-pam...
    si unde JR5 e cutie relativ mai scurta ca rapoarte.

    Comment


    • In datele tehnice inainte pe siteul Dacia, mi se pare ca MCVul avea oficial 175 km/h, iar berlina 185 km/h.

      LE: Exact cum banuiam eu...
      Attached Files
      Last edited by Archangel80; 26 July 2013, 18:12.

      Comment


      • Originally posted by sinaxis View Post
        adica vreo 174-176 reali, adica exact cat da constructorul... Multumit? Multumit!
        Sunt curios cu ce ai masurat viteza reala.
        In plus, pt v.max trebuie sa stii cum sa o calci.Eu daca ii dau talpa blana, nu sare mai mult de 140-150. Daca o las intins, acul ajunge la 190, chiar si 200

        Comment


        • Ciudat...la mine atinge 180-190 km/h indiferent cum o calc, moale sau blana. Am facut o intrecere cu un Megane pe o portiune de cca 30 km, numai blana i-am dat ajungand si la 180 km/h. Mai degraba motorul are tendinta sa se plafoneze daca nu ii dau blana regulat.

          Comment


          • @Razy: adica cum trebuie sa stii cum sa o calci ? Te auzi ce debitezi ? Daca o las ''intins'', cu vant din spate si pe coborare, a mea ajunge minim la 250 kmh

            @sinaxis: masina atinge fara mari batai de cap Vmax specificata in cartea tehnica, in conditii ''favorabile'' chiar sare 4-5 kmh peste.
            sigpic

            Comment


            • eu pe celebra noastra autostrada: Autostrada Soarelui, cu inca 2 persoane si ceva bagaje, in drum spre mare am reusit prima data sa-i duc acul pana la "capat de linie" daca pot sa zic asa... In plus tot cu acceleratia in pamant, si usoara coborare am prins viteza de 212 km/h pe GPS...
              Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
              Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

              Comment


              • Asta-i noua. 212 km/h..Oauuu.

                Comment


                • .

                  Comment


                  • Adica in jur de 230 pe ceas
                    E bun.

                    Comment


                    • Cezare, la ce ti-au trebuit 320 de cai, cand iti erau de ajuns 105 ?
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Eu ma gandesc ce pana mea faceai tu cu 400+ de cai...
                        Iti dai seama ce ar putea face 105 cai cu o singura persoana si fara bagaje?
                        Caii de la Dacia sunt mai vioi ca restul
                        Cam ca aia de TDI.

                        Comment


                        • Eu nu ma mai mir de nimic, daca pe Alex l-a prins radaru cu 174/h cu 1.4-le...

                          Comment


                          • Alex il avea tiganit....

                            Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                            Comment


                            • Pai si colegu o fi avut vreo doi tigani care au dat la pedale )))

                              Comment


                              • la mine cu talpa in podea mai mult de 180 pe bord nu a vrut in ruptul capului ( 4 pers cu bagaj) pe A2. Acum 2 ani pe E 60, 2 pers fara prea mult bagaj am facut bordul fara probleme.
                                Dacia Logan Laureat, 1.6 16V 105cp, Bleu Electrique

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google