GPL Pe Logan 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • GPL Pe Logan 1.6 16v

    salut! as vrea sa stiu si eu daca are cineva montat gpl pe motorul de 1.6 16v si daca are....care este consumul scos pe gaz si eventual vreo parere dak se merita sau nu.(daca ati avut vreo problema cu motorul de la gaz). multumesc

  • #2
    nu s-a mai dat nici un raspuns aici...chiar m-ar interesa si pe mine...e grea viata de elev...si cam orice econimie e bine venita..
    Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
    Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

    Comment


    • #3
      foloseste functia search

      se mai discuta intr-un loc pe forum acelasi lucru

      foloseste functia search
      Logan GPL 1.4

      Comment


      • #4
        eu am gaz pe el si merg numai afara am un consum de 9,4

        Comment


        • #5
          iti consuma 9.4 pe gaz 16valvele ? in ce stil de mers ?

          Comment


          • #6
            probabil cu mers peste 130 km/h
            mie pe 250 km , medie viteza de 78 km/h mi-a luat 9.4
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • #7
              78 kmh pe ce drum si in ce stil de mers ?

              mi se are enorm consumul.

              sa scot eu consumul asta mediu cu media asta, pe benzina, nu stiu ce ar trebui sa fac, sa sodomizez masina poate

              Comment


              • #8
                V-ati luat 1.6 16v sa mergeti pe GPL ?

                Lumea nu va inceta niciodata sa ma surprinda !

                Comment


                • #9
                  E uite ca te surprinde.

                  Altii si-au luat X6 si merg pe gaz. Daca poti sa mergi mai ieftin de ce sa nu o faci ?

                  Ia dute tu si spune-le celor cu X6 sa nu isi mai puna gaz pe bolid.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Specific ... [ bip ] stringe din...[ bip ] citiva ani sa adune banii de masina si pe urma constata ca nu mai are de benzina !

                    LOL !
                    Last edited by alfabit; 15 June 2012, 12:13.

                    Comment


                    • #11
                      Păi eu ştiu că pe gaz orice maşină va consuma mai mult. Ar trebui să iasă economia din preţul gazului. Nici eu nu aş pune gaz pe 1.6 16v, dă-l încolo, mai bine îl vând şi îmi iau diesel. Şi înţeleg şi eu perfect ce înseamnă economia la mers cu maşina, eu merg ba cu 1.6 16v ba cu diesel si bag şi eu bani din buzunarul meu care nu e chiar mare... Dar tot 1.6 16v prefer să conduc... E total altceva, chiar dacă pleacă dieselul le ralanti, are delay mare, benzina rupe, orice ar zice oricine...
                      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by alfabit View Post
                        Specific ... [ bip ] stringe din...[ bip ] citiva ani sa adune banii de masina si pe urma constata ca nu mai are de benzina !

                        LOL !
                        te pomenesti ca 16v o fi vreo nava spatiala de motor, si ca este vreo erezie sa ii pui GPL.
                        e o coaja veche de 16-17 ani cu tehnologie depasita din toate punctele de vedere.
                        asta nu ma impiedica sa o iubesc, pentru ca este coaja mea. si tocmai din cauza asta ii pun GPL. sa mearga ieftin sa fac si mai multi kilometri decat fac pe benzina.
                        sa ma duca si sa plimbe peste tot, sa petrecem cat mai mult timp de calitate impreuna

                        Comment


                        • #13
                          Parerea mea e ca acest motor, k4m, are avantajul ca poti scoate cu el consumuri minime incredibile, 5,1; 5.3 afara si unul foarte decent in oras, daca tii neaparat sa mergi economic si nu neaparat sa adormi la volan.; nici cu gazul nu mai e ce a fost odata. Imi dau seama ca iti trebuie multi km. ca sa amortizezi aceasta investitie; personal n-as trece pe gaz acest motor, i-ai lua ce are el mai frumos; e doar o parere, nu o recomandare.
                          Last edited by IancuMIC; 15 June 2012, 12:44.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • #14
                            mie nu mi se pare ca are nimic deosebit. merge o idee mai bine ca celelalte si atat

                            in 20.000 km se amortizeaza investitia

                            adica, cat as face eu in 1/2 an daca mi as pune GPL

                            din punctul meu de vedere ideile ca nu e bine sa pui gaz pe 16v sunt preconcepute.
                            este doar un motor ca toate celelalte. are 100 cai amarati si aia lesina si respira greu cand bagi 5 persoane si gagaje. sa fim seriosi abia se taraie

                            Comment


                            • #15
                              Va rog sa nu va puneti gaz, dupa aia suntem prea multi si daca vad astia ca se face coada la butelie, scumpesc litru de gaz. Deci rog frumos, mai ales p-astia cu idei de clasa a3a sa nu isi puna gaz. Aviz amatorilor.
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google