Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.6 16V Prestige din 2010 decembrie.

    Consum de 5.6L pe traseu de 40 de KM cu o viteza de max 60KM/h !(Benzina 95 de la Petrom)

    Comment


    • la o distanta de doar 40 de KM nu poti face un consum real.

      Comment


      • Am mai facut odata daca tin minte pe o portiune de 180 de KM dus/intors cu 60KM/h intre 5,8 si 6.0 L.

        Comment


        • e cu 6,0-6,1 te apropii de adevar

          Comment


          • - viteza medie: 28.4 km/h
            - consum mediu: 6.6 L/100
            - combustibil consumat: 50 L
            - distanta parcursa: 749.1 km

            aproximativ 60% din distanta a fost parcursa in mediul extraurban
            combustibil folosit: EfixS 98
            anvelope: Continental ContiEcoContact 3
            Stock is boring...
            My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

            Comment


            • Dupa mini vacanta de 1 mai la ai mei in Tulcea. Plimbari prin padurile din zone, si foarte putin urban. CBul resetat pe bac, joi dimineata, pozele de consum facute pe bac in seara asta. Interesanta e autonomia dupa plinul facut....
              Attached Files

              Comment


              • Consum in minivacanta de 1 Mai, in zona Durau- Bicaz- Tg. Neamt si imprejurimi ...5,8 %, in ~950km.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Archangel: asa cum ai spus si tu, este interesanta autonomia pe care ti-a afisat-o. eu am scris un pic mai sus ca am parcurs aproape 750 km cu 50 de litri de benzina. daca nu se merge haotic, cred ca se poate ajunge in jurul acelei valori.
                  Stock is boring...
                  My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                  Comment


                  • In logan am reusit sa bag 64l benzina, deci se poate 1000 de km lejer

                    Comment


                    • 64 ? Poate-i bulesti canistra de carbon, ai umplut-o pana-n buson !
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by IancuMIC View Post
                        Consum in minivacanta de 1 Mai, in zona Durau- Bicaz- Tg. Neamt si imprejurimi ...5,8 %, in ~950km.
                        Ai scos 5.8 cu 1.6? Dar cum ai mers...babeste?

                        Comment


                        • A mers cvasi legal. Un motor mai mare iti permite sa mergi lejer la ture mici in ultima treapta. La 60 kmh accelereaza in a 5-a cum merge 1.2 in a 3-a. Cam asa a scos 5.8%, mergand aproape legal. La mers legal de regula scoti 5.5 sau sub.
                          sigpic

                          Comment


                          • La mers normal scoti 6.2-6.5% cu 1.6. Doar daca mergi asa cum ai zis, in tr5 si turata pe la 1800-2000, atunci scoti consumiri mici. Asa am mersi si eu cu 1.2 si am scos 3.8%. Cu 1.6....minim 5.4-5.5%

                            Comment


                            • Originally posted by TM-00-000 View Post
                              Ai scos 5.8 cu 1.6? Dar cum ai mers...babeste?
                              Merge si babeste, merge si rapid sau foarte rapid PENTRU CA....1.6.16V
                              Tu mergi mai mult babeste PENTRU CA...1.2 atat poate si duce.

                              In concluzie,,,faci ce faci si mai intri pe aici sa vezi ce "bazaconii" mai scornim noi cei cu 1.6 16v in materie de consum.

                              Comment


                              • Eu am.consum mediu pina in 7% in conditiile in care la drumul.de naveta sunt de regula cam cea mai rapida masina de pe traseu.

                                La mers.de.genul, consumul este 4,5-5%. Am scos eu vara, AC, 2.persoane + bagaj + 2 biciclete, 2000 rpm constant, 4,7% pe 190 km.

                                Amu' stiu ca sunt acrii strugurii, dar nimeni de pe forum nu ti-a bagat pe gat motorizarea asta
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google