Ce Pompa De Apa Imi Recomandati? La 60000 Km Sa O Schim?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • adyta
    replied
    Idem ca Octavian nu am schimbat pompa la 60000 km deoarece mecanicul a zis ca e in stare perfecta si de regula duce 120000 km . In prezent 86000 km fara scurgeri. Ca pompa de apa recomand : Hepu .....de origine....SKF..... ultima fiind putin mai scumpa

    Leave a comment:


  • Octavian
    replied
    Originally posted by valy_kpt View Post
    nu stiu ce sa fac daca sa schimb toata distributia sau fara pompa?
    Am fost in aceeasi dilema.
    Nu da bani si pe pompa daca nu curge.
    Ce e pus in fabrica in cele mai multe cazuri tine lejer pana la 120000 km (si peste, stiu taximetrist cu 200000 km fara pompa schimbata).
    Am 81000 km si nici urma de scurgeri la pompa (cea de fabrica pusa).

    Leave a comment:


  • Soran
    replied
    Cam 3 litri de antigel si 3 litri de apa va trebuie. Pompa de apa va recomand Hepu.

    Leave a comment:


  • JREwing
    replied
    Nu mai are aceleași proprietăți fizice și chimice și mai ales în ceea ce privește ungerea pompei de apă. Dacă se dă jos pompa de apă, care e amplasată jos, se cam golește toată instalația, așa că nu prea e de unde alege...

    Leave a comment:


  • vdmihai
    replied
    Nu intra cine stie ce.
    Daca nu este schimbat la timp ce se poate intampla?

    Leave a comment:


  • danielliviu
    replied
    5,5 litri de antigel intra daca e golit tot sistemul de racire.
    Am schimbat eu la mine si la un prieten in octombrie si a intrat cam 2,5 L de antigel concentrat si 3 de apa (intr-un final, dupa ce isi face aerisirea)

    Leave a comment:


  • Tudor
    replied
    3 litri din cate situ eu

    Leave a comment:


  • vdmihai
    replied
    Cati litri de antigel trebuie?

    Leave a comment:


  • JREwing
    replied
    Schimba tot si ia piesele fie unde faci reparatia, fie de la un magazin care colaboreaza cu un service (ca sa beneficiezi de garantie).

    @mitosu: aici am gasit antigel "de origine" in magazin, cu 50 de bani mai ieftin decat la reprezentanta, asa ca nu-i mare branza.

    Leave a comment:


  • Irinel TIN
    replied
    Schimba si pompa de apa ca daca nu o schimbi acum o sa iti curga pe la 70000-80000 de km si o sa trebuiasca sa umbli iar la distributie.

    Leave a comment:


  • Guest
    Guest replied
    schimba toata distributia ,iar pompa de apa ti-o recomand pe cea de origine se gaseste la 270 ron prin comert sau la dealer pina in 350 ron.,eu am avut probleme cu hepu ,nu s-a potrivit .

    sa-ti cumperi si antigelul,ca la service e foarte scump.

    Leave a comment:


  • Ce Pompa De Apa Imi Recomandati? La 60000 Km Sa O Schim?

    nu stiu ce sa fac daca sa schimb toata distributia sau fara pompa?
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google