Viteza Maxima Logan 1.6 Mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai taie din ele, Bogdane, ca-ti trebuie pista de 50 km pentru maximele alea la motorizarile alea, si cu doua vanturi in spate. Ma indoiesc c-ai prins tu 170-180 kmh cu 1.4.

    Comment


    • Nu prea cred ca ai prins tu 180 cu 1.4 fara nicio modificare.
      Loganul de 1.6 facea destul de rau la 170 ...
      Eu conduc un dci de 70 cp care ajunge imediat la 165 ..dar dupa urca greu.
      Prea multii prostii pentru o tara asa mica

      Comment


      • da, ajunge imediat la 165 ? metri ?
        dci de 70 (68 cai) e mai slab ca 1.4, si la vmax si la sprint, deci imediatul ala nu e chiar imediat

        bogdan facea o ironie, dar ati muscat-o intr-un mod magistral
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • N-am citit postul anterior caruia ii era adresata ironia...si de-asta proabil.

          Comment


          • Mi se pare mult mai bun motorul de 1.5 decat cel de 1.4 ;)
            Prea multii prostii pentru o tara asa mica

            Comment


            • da, 70 e intotdeauna mai mai mare decat 75, mai ales cand vorbim de diesel cu cai putini si benzina cu cai mai multi iar daca motorul era de vw, tdi, nu de renault, dci, diferenta ar fi fost cam ca intre 3.0tdi si 0.8 de pe matiz...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Vezi pretenas' ca dci de 70 e muci pe sprint si viteza. Am dci de 85 si abia bateam 1.4, asa ca las-o balta.

                Viteza maxima oficiala 1.4 full + GPL 223.000 km. . (174 km/h - reali)
                Attached Files
                Last edited by aleXpeed; 17 May 2012, 22:55.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • vezi ca esti off topic ...
                  Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                  Comment


                  • Originally posted by aleXpeed View Post
                    Vezi pretenas' ca dci de 70 e muci pe sprint si viteza. Am dci de 85 si abia bateam 1.4, asa ca las-o balta.

                    Viteza maxima oficiala 1.4 full + GPL 223.000 km. . (174 km/h - reali)
                    Foarte tare!

                    Comment


                    • lasati-l ma, ca saracu viseaza si el la audi ...
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Eu am 1.4 am prins 175 km/h cel mai mult.As fi vrut sa fac o poza dar trebuia sa tin covrigu sa nu ar campu' pe urma
                        "light up the darkness" Bob Marley

                        Comment


                        • Daca prinde 1.4 175km/h inseamna ca 1.6 trece de 200km/h LEJER...

                          Comment


                          • nu-s calibrate ceasurile de bord. multi ar fi surprinsi daca si-ar pune niste gps-uri mai rasarite.
                            tot timpul ceasurile arata mai mult.
                            internal combustionizer

                            Comment


                            • Originally posted by aleXpeed View Post
                              Vezi pretenas' ca dci de 70 e muci pe sprint si viteza. Am dci de 85 si abia bateam 1.4, asa ca las-o balta.

                              Viteza maxima oficiala 1.4 full + GPL 223.000 km. . (174 km/h - reali)
                              Mi-ai facut ziua mai buna. Este geniala mentiunea pe procesul verbal

                              Comment


                              • Originally posted by aleXpeed View Post
                                Vezi pretenas' ca dci de 70 e muci pe sprint si viteza. Am dci de 85 si abia bateam 1.4, asa ca las-o balta.

                                Viteza maxima oficiala 1.4 full + GPL 223.000 km. . (174 km/h - reali)
                                Da-ma dracu asta e de pus la panou cu mentiunea aia

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google