Viteza Maxima Logan 1.6 Mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aleXpeed View Post
    Vezi pretenas' ca dci de 70 e muci pe sprint si viteza. Am dci de 85 si abia bateam 1.4, asa ca las-o balta.

    Viteza maxima oficiala 1.4 full + GPL 223.000 km. . (174 km/h - reali)
    daca nu mai zice nimic pe forum,la viteza aia a zburat in spatiu

    Comment


    • Originally posted by zeegermans View Post
      nu-s calibrate ceasurile de bord. multi ar fi surprinsi daca si-ar pune niste gps-uri mai rasarite.
      tot timpul ceasurile arata mai mult.
      Multi vad o poza....Putini o si "citesc"!
      Aia este o amenda incasata de la POLITIA ROMANA..adica de la ""ceasurile de bord calibrate"" ale radarului OMOLOGAT si aia de pe echipaj nu aveau nevoie de GPS.
      Omu cu viteza aia a fost prins si a specificat in PV ce a considerat el mai bine..stie el de ce...

      Comment


      • nu ma refeream la alexspeed, ci in general (adica pe ceas ai 185 dar in realitate ai doar 175 si multi cred ce vad pe ceasuri). ce e scris pe procesul verbal nu contest si sunt convins ca avea in realitate viteza trecuta acolo, de 174km/h. ideea e ca se ajunge f. greu sa depasesti viteza constructiva in conditii normale. ori trebuie modificata masina (chip, evacuare, altele), ori ai nevoie de vant f. puternic din spate. totusi cred ca alex are ceva modificat la 1.4
        oricum, certificatul ala e de pus in rama tot respectul. a costat cam mult, 90 de zile + amenda...

        edit:

        nu e stock loganul lui:


        cine e interesat, asta-i topicul lui. scrie acolo tot ce a modificat
        Last edited by zeegermans; 19 May 2012, 13:24. Reason: Automerged Doublepost
        internal combustionizer

        Comment


        • Originally posted by Bodanel View Post
          Mi-ai facut ziua mai buna. Este geniala mentiunea pe procesul verbal
          Originally posted by Octavian View Post
          Da-ma dracu asta e de pus la panou cu mentiunea aia
          O sa-mi fac poster pe pereti, tineretea mea. O am si pe cea cu 125 in Bucuresti, o sa le inramez.

          Eram chiar indignat de viteza cu care ma luase, "cum nene ma luati cu 174 cand masina asta de fabrica poate 162?" "Atat ai avut baiete.." iar eu "N-are cum.. nu exista, abia mai poate masina asta" iar vecinamiu se abtinea sa nu moara de ras de fata cu ei. Nici eu nu ma credeam ce spun.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • si in timp ce vorbeai cu ei, sub capota axa facea tzac tzac tzac tzac si serpalaii bruum bruum bruum bruum
            Last edited by alessandro; 19 May 2012, 16:42.

            Comment


            • Cam da...))) Eu dupa cox nu opresc motorul decat dupa vreo 2 minute de mers in relanti, sa isi faca ungerea.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • mai bien zis, racirea, sa nu se raceasca bursc. ungerea, sa ce? sa ungi un motor oprit? p-asta ai scos-o...din buzunar
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • 185 kph pe gpl. real 175 10% eroare,gume iarna.

                  Comment


                  • 10% ??? Mai calculeaza odata, ca mie nu prea imi da la fel... in plus, cum poti sa calculezi tu ce eroare ai la o anumita viteza, cand se stie clar ca nu e o constanta?
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • eu am luat asta iarna aproape 170 pe gpl.pe benzina n-am incercat-o.iata dovada http://www.youtube.com/watch?v=0yC7L6j2erE .aveam diuze la gpl de 2mm,iar acum de 1.75.zilele astea i-am dat 150 pe gpl in conditiile in care nu aveam sosea unde sa ma desfasor.n-am calcat-o pe coada la blana.

                      Comment


                      • Pe CEAS, ceea ce nu este egal cu REAL.

                        E atat de greu de priceput?
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • da ma aici se vorbeste de consumuri pe ceas, OK CRED CA TOTI AM INTELES CA CEASUL NU INDICA LA FEL CA SI GPS-UL, AM INTELES !

                          Ati repetat chestia asta de zeci de ori.

                          Omu a spus viteza lui pe bord, daca vreti sa calculati cat avea el real, nu va tine nimeni !
                          sigpic

                          Comment


                          • Ho cu tata, nu fi prea acid ca nu face bine la corason.

                            Deci MA, daca tot vorbiti de viteze maxime atinse pe ceas, decalibrati-va toti acele sa vedeti cum depasiti Veyron la top speed.
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Aici nu se vorbeste de niciun consum, e vorba de viteza maxima obtinuta cu logan 1.6 mpi.

                              On topic : acul meu sta putin sub 180, si cu gume de iarna si cu gume de vara, si pe gaz si pe benzina, nu urca, nu scade.
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • samy0388 cred a raspuns cel mai concis, insa acum urmeaza carcotasii: NU DOMNE CA REAL AVEAI 100 KM/H !!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google