Bataie La Ralanti Numai Cu Motorul Cald

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    bataia aia e la toate cel putin la 70 si 85 cai e sigur la toate cand o sa am un drum mai lung ca e frig sa am unde sa incing motoru voi posta un filmulet cum se aude bataia si e la toate vara mai ales cand e cald afara si e mai usor sa-l incalzesti kalumea , e ca un tras de mitraliera pe urma face pauza si iarasi trage e ca la razboi oameni buni )), nu-i nimic grav asa e la toate .
    ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

    Comment


    • #32
      Chiar te rog Marius sa faci treaba asta . M-ai facut curios , pentru ca la mine nu se aude nici o bataie asa cum o descri tu . In afara de tiuitul ala enervant de la servodirectie, si capacul de plastic ce acopera motorul ca s-au rupt toate tampoanele alea, nu am zgomote ciudate .
      , sunt cu ochii pe voi !
      :thumbsup:

      Comment


      • #33
        problema cu zgomotul am avut si eu. Am schimbat distributia si mi-a aparut zgomotul. Incepusem sa ma obisnuiesc cu el si aveam impresia ca nu mai bate. Amers vreo 10000 si mi s-a rupt palaria supapei. am inceput sa ma documentez si am aflat ca sunt cateva secrete la montajul distributiei. Dupa ce am schimbat piesele stricate datorita supapei, am respectat "secretele" si acum merge brici.

        Comment


        • #34
          daca sunt secrete le poti trece in categoria NEsecrete?
          sau ne ajutam unii pe altii sa putem evita jecmaneala din tara asta?
          dar probabil unii nu stiu ca brinza e pe bani doar la piata,nu pe forum.

          DECI:
          distributia are O SINGURA POZITIE !!!

          cale de mijloc, ..ca se pune asa..., dar stai, mai stiu eu o smecherie...fi atent ca iti spun un secret...
          DISTRIBUTIA ARE O SINGURA POZITIE PENTRUL MERSUL OPTIM AL MOTORULUI !
          imi pare rau dar te-au cam influentat acei meseriasi
          Last edited by meggeo82; 12 May 2011, 10:11.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google