logan kiss fm 85cp dci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masinuta mea a implinit o luna si 1300km , sunt foarte multumit de ea n-am ajuns inca la casco sa-mi fac cele cateva zgarieturi pe usa stanga spate care ma bantuie ,dar in rest tot mere ata.

    Comment


    • Multumesc pentru urari.
      Masina am luat-o de la IPSO Otopeni.

      Comment


      • sa sti ca sunt excelente loganurile de 85 CP. Dar iti pun ca dotare un CD-player de toata jena. se blocheaza Cd in el si eu stau de 3 luni sa mi-l schimbe si pana acum nimic. altfel sunt multumit de masina. Viteza constructiva e de 162 Km\h dar eu am mers maxim cu 183km\h. nici nu se compara cu cel de 70 CP, este mult mai bun. bafta si sa o stapanesti sanatos

        Am un logan 1.5 DCI de 85 CP, kiss fm, si mar interesa cam cat costa prima revizie la ea ca imediat trebuie sa merg sa o fac.
        Last edited by andrei; 13 March 2008, 20:50.

        Comment


        • Am dat si eu azi comanda pentru un Kiss Fm 1.5 DCI 85 CP...albastru mineral. Inca nu l-am platit, am doar avizarea. Ce ma enerveaza este ca: daca platesti vineri / luni iar ei nu au confirmarea pana luni dupa-amiaza (in cont), iar cursul se modifica in defavoarea ta, trebuie sa platesti diferente, in caz contrar, ei nu-ti restituie diferenta platita! Cam stupid mod de a comercializa un produs romanesc (doar in Romania pretul este exprimat in euro pe site, vizitati si site-urile din afara ale Logan-ului sa vedeti la unguri sau la slovaci spre exemplu); practic platesti diferente de curs la un produs exprimat in lei in cele din urma. Apropo, nici dovada dupa plata facuta nu se accepta (op, foaie de varsamant etc.),

          Cam astea sunt nemultumirile...in rest, am facut un test cu masina, "trage" fantastic si sunt f. multumit de motorizarea aleasa (condusesem pana azi toate tipurile de motorizari mai putin 1.5 dci 65cp). Sper sa fie o alegere buna!

          Comment


          • @roby_pitzy: Viteza cu care ai mers tu e egala cu viteza maxima constructiva.
            Prima revizie costa 200-220 lei.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Salut.
              Am comandat si eu un Logan KissFm 1.5 Dci 85 cp. Masina e pe stoc trebuie doar sa transfer banii (de pe credit).
              De fapt m-am si urcat in ea sper sa se miste banca mai repede si sa pot sa il iau in cateva zile.
              Intrebarea mea ar fi daca foloseste cineva dintre voi aceasta masina pentru distante de peste 200 km pe zi (naveta). Avantajul ar fi ca ii parcurg cam 80% pe autostrada si restul pe un drum destul de bun si fara prea multe Localitati.
              Ma gandesc din ce in ce mai serios sa nu mai locuiesc in capitala (este doar o posibilitate) si sa ma mut in alt oras unde sa nu platesc o parte semnificativa din venituri pe chirii/rate la apartament . Asa cum probabil stiti in US , UK si Franta (poate si in Germania nu sunt sigur) asta e deja practica curenta.
              Oricum pana in ultima secunda am vrut sa iau un Prestige pe benzina(sunt inca tanar si vitezoman ..) si apoi m-am gandit la diesel ca o alegere prudenta mai ales ca am condus toate modelele Logan diesel si nu mi s-au parut chiar asa de lente . E adevarat ca nu se compara cu 1.6 16V dus la peste 4000 rpm dar nu viteza e totul in traficul de azi.
              Mai multe chiar dupa ce ridic masina.

              Comment


              • Sa o stapanesti sanatos!
                Masina e buna pentru distante lungi in fiecare zi, mai ales ca e diesel si consuma putin.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Salutare la toata lumea !...am citit cam tot ce s-a scris pe aici si nu am mai stat pe ganduri...in octombrie anul trecut am comandat kiss fm 85 cp care a fost livrat pe 22 noiembrie 2007...ce sa va spun,sunt fff multumit de masina, de motor in mod special !

                  Comment


                  • Crezi tu ca nu se compara cu cel de 70 cp?
                    eu am unul de 70 cp kiss fm si nu e mare diferenta,singura este cuplul,de la 170 la 200,in rest e la fel,intercooler etc... scuze mai difera cutia ca sa suporte mai bine cuplul

                    Comment


                    • Cutia are comanda pe cabluri, deci o precizie mai buna, plus ambreiaj hidraulic.
                      Si ar mai fi si o alta turbina si inca multe modificari la partea mecanica.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Salutare tuturor!
                        Sunt si eu posesorul unui Kiss FM 1.5 DCI 85cp, de 3 zile
                        Fiind sofer de putin timp si fara experienta, nu prea ma pot pronunta asupra performantelor... eu in particular sunt multumit de masina.
                        Am totusi o problema destul de enervanta...am postat ceva si pe forumul de probleme..
                        Se aude un zumzet ca de geam trepidand(dar nu cred sa fie geamul) undeva in partea din dreapta a bordului, nu am reusit a localizez exact, poate fi si din usa.
                        Nu am gasit un pattern de producere a zgomotului, dar cred ca face numai in mers, si e temporar...adica apare, tine cateva secunde, dispare. Pest 1 min, 2..3..apare iar..si tot asa.
                        Scuze daca am postat unde nu trebuia, insa parca am mai auzit pe cineva ca asta ar fi problema specifica 1.5 dci 85 cai...??
                        Multumesc si toate cele bune

                        Comment


                        • Phazzy, aceeasi problema cu zumzaitul o am si eu la kiss-ul meu de 70cp. Si eu am tot cautat cauza dar nu am gasit-o. Ultima oara mi s-a parut ca ar veni de la cd-player, caci eu merg cu fata mai mult scoasa(presupun ca si tu, daca auzi acel zumzait) si parca venea de la un butonas de "fata ramasa". Oricum mai caut sursa de zumzait ca tare enervanta e.
                          Last edited by nr4; 20 March 2008, 20:50.

                          Comment


                          • La cupla centurilor v-ati uitat?
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Cupla centurii e alta sursa de zgomot. Acest zumzait vine din zona bordului, parca din interiorul lui si apare doar in mers, nu si la relanti. Maine cu prima ocazie am sa lipesc cu scoci acel butonas de la cd-player sa vad daca el e cauza. La mine a inceput sa scartaie si ambreiajul atunci cand il ridic(in ultima treime a cursei) si ii dau drumul finut.
                              Last edited by nr4; 20 March 2008, 21:23.

                              Comment


                              • Mai greseaza pedala de ambreaj iar restul sunt pitici...................o sa apara si alba ca zapada sal stapanesti sanatos............aaaaaaaaaaaaaa da loganul binenteles

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google