logan kiss fm 85cp dci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • logan kiss fm 85cp dci

    am facut 1600kmcu dci 85cp,de care sunt f multumit,dar tremura cand il opresc.e normal?

  • #2
    Pai depinde cat de tare tremura. La diesel e normal sa tremure putin dar daca tremura k o raba, nu mai e normal

    Comment


    • #3
      La oprirea motorului, toate dieselurile tremura, chiar si cele de pe masini straine.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        sustin pe andrei, "toate e asa"
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • #5
          @Lucitheman - eu zic sa mai urci si in alt Logan diesel, si te vei convinge de cat de tare tremura al tau fata de altele.
          , sunt cu ochii pe voi !
          :thumbsup:

          Comment


          • #6
            SAlutare,dar alte lucruri despre masina asta nu ne poti spune?
            Nu de alta dar mai am aproape o luna si trebuie sa o primesc si eu si as vrea sa stiu daca per total esti multumit,daca ti-a venit la timp...

            Comment


            • #7
              sunt curios daca turomentrul tau e gradat ca de diesel sau e ala de prestige (benzina)?
              Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

              Comment


              • #8
                Dealerul mi-a spus ca cei de la Dacia au o mare problema. Au pus pe kiss si prestige diesel aceleasi ceasuri ca si pe prestige benzina fara sa se gandeasca o clipa ca un diesel nu poate ajunge la 7000r/m. Asadar livrarea masinilor poate intarzia putin, sau nu, pana se remediaza aceasta problema.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by lucitheman
                  am facut 1600kmcu dci 85cp,de care sunt f multumit,dar tremura cand il opresc.e normal?
                  e normal..doar e diesel.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by iulian_vis
                    Dealerul mi-a spus ca cei de la Dacia au o mare problema. Au pus pe kiss si prestige diesel aceleasi ceasuri ca si pe prestige benzina fara sa se gandeasca o clipa ca un diesel nu poate ajunge la 7000r/m. Asadar livrarea masinilor poate intarzia putin, sau nu, pana se remediaza aceasta problema.
                    Pai si la mcv de 85Cp de intarzie atata(adica 2 luni)si la alt tip de motor nu astepti asa de mult?

                    Comment


                    • #11
                      Prestige si kiss au ceasurile pe fond alb, ceasuri care erau doar pe Prestige 16V, benzina. La celelalte modele erau deja ceasuri pt diesel.

                      Doar prestigeu este 16 v
                      Last edited by Cristi_Xp; 21 October 2007, 05:44.

                      Comment


                      • #12
                        cei de la Dacia au inceput sa realinieze tablouri de bord la varianta de Logan KISS dci , pun tablouri de bord corespunzatoare

                        Comment


                        • #13
                          Daniel, ma bucura mult sa aud asta.Posibil sa-mi vina masina la timp!

                          Comment


                          • #14
                            de tremurat tremura orice motor disel acum depinde cat de tare ...si eu iti dau aceasi solutie mai urcate si la altul :P

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by daniel76
                              cei de la Dacia au inceput sa realinieze tablouri de bord la varianta de Logan KISS dci , pun tablouri de bord corespunzatoare
                              Adica?! Cu turometru pana in 6000 de ture sau ce???
                              ...de doi lei :p

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google