Noul motor 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, intr-adevar are 80 CP si costa peste 13.000 de euro.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • mai exact 13345 cum am spus,fara jenti si fara vopsea metalizata

      sa nu mai spun ca mcv-ul e 15400

      Comment


      • Probabil astia se intrec la preturi ce dracu! Va aduc eu MCV, ''saptespemii'' ce sa mai ) METALIZAT SI CU JANTE !! tineti-va bine e doar oferta lunii septembrie ai lasa-ma ca e tare pretul lor
        Renault Scenic II
        Dacia Logan 1.4 MPI

        Comment


        • Ce transmisie are motoru' asta de 85 cp? banuiesc ca nu e tot cutia ca la cel de 65 cp...Daca e asa, n-au facut mare branza.

          Comment


          • Din ce am inteles eu este cutia de pe dci-urile de 70 hp, alea la care vitezele se schimba prin cabluri.
            , sunt cu ochii pe voi !
            :thumbsup:

            Comment


            • Abea astept sa vad posesorii de noul diesel, sa aud: am un kiss merge 220 ca branza )
              Renault Scenic II
              Dacia Logan 1.4 MPI

              Comment


              • dupa ce am stat si am analizat consumul pentru un diesel de 85CP si unul pe benzina de 105CP , am ajuns la concluzia ca mai bine iau un diesel. Primul motiv a fost ca eu il folosesc mult in orash si dupa un mic calcul am aflat ca cel pe benzina iti scoate din buzunar 33.764 RON pentru 100 KM , iar cel diesel iti scoate din buzunar doar 16.801 RON pentru aceeasi distanta. Deci ies de 2 ori mai ieftin daca aleg cel pe diesel , singura chestie este ca ma costa cu 900 euro mai mult :> , dar eu zic ca merita.
                http://mitzah.labrute.fr/
                http://c0nstanta.myminicity.com/tra http://c0nstanta.myminicity.com/sec

                Comment


                • Daca e cutia de cel de 70 cp, at diferenta de turatie la aceeasi viteza e cam de 300 rot/min.

                  Comment


                  • am condus azi noul 1.5 dci cu i rosu 85 cai 200 NM ..dar din pacate dealerul dacia din arad nu a adus numa mCV nu si sedan|:|:|:|.pacat.si asa iam dat in gura si merge binisor, dar ma gandesc la sedan dci 85CP asa rodat bine pe la 10 000 km ar traje super bine.

                    Comment


                    • Cutia de viteze de pe Loganul 1,5 dci 85 CP e JR5., nu JH3 cum e pe cel de 70 CP.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Asta ce inseamna? ca are rapoarte mai lungi banuiesc, nu? Pt. ca daca e asa, e foarte bine...si fuge de mama focului

                        Comment


                        • asta inseamna ca are comenzi pe cabluri...si cred ca e mai adaptata la acest motor de 85CP

                          Comment


                          • Pai comanda pe cabluri este si la cutia de la cel de 70 cp...so...care e treaba defapt?

                            Comment


                            • Pai JH3, cu care vine echipat dci-ul de 70 CP e cu comanda pe tija, nu pe cabluri. Plus ca dci-ul de 85 CP are ambreiaj hidraulic.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Asa am si eu la reno, sincer nu prea e pe gustul meu, nu se poate regla si ambreajul parca e de tanc fata de logan .
                                Renault Scenic II
                                Dacia Logan 1.4 MPI

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google