Noul motor 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @andrei asa ai dreptate ...culoare si dotari ..e clar ca asa procedeaza pentru ca viteza de constructie sa fie cat mai mare si sa scoata cele 760 de automobile pe zi asa cum declara ei ..

    Comment


    • are cineva idee daca de exemplu
      azi fac rosu preferance dar disel
      si dabia maine fac rosu preference benzina?
      asa e sau nu conteaza motorizarea?

      sigpic

      Comment


      • cu sigurantza cred ca conteaza si motorizarea altfel ar iesi o invalmaseala prea mare ...

        Comment


        • baietii vorbim de noua motorizare dci,sa lasam in alte topic-uri discutiile despre culori sau cat de repede vine masina
          stiu ca sunteti nerabdatori dar in topic-ul asta vorbim numai de motorizarea de 85CP.

          Comment


          • Sincer s-a cam spus tot ce era de spus pana acum din supozitii si presupuneri. Interesant o sa fie cand o sa vina cineva cu un asemenea exemplar dupa ce trece de 6000 km si face drumuri destule si in oras si pe afara. Pana atunci cred mai e de asteptat ceva pentru ca doar taximetrist sa fii sa faci cam 3-4 mii de km pe luna.
            Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

            Comment


            • Sper sa apuc sa fac un drivetest cu asta...Am impresia ca pe varianta sedan va ''rupe'' rau. Cu motoru' asta chiar poti sa stai ''de vorba'' cu alte marci cu pretentii...

              Comment


              • nu va rupe "rau" iti spun sigur. sunt prea putini caii pt asa caroserie, si asa masina mare

                Comment


                • @Dracula-, poate ai dreptate, dar trebuie sa recunosti ca raportul dintre cuplu/hp/caroserie, este unul destul de bun. Bineanteles ca se poate si mai bine, dar fata de 65hp, sau 70hp, va fi o diferenta mare.
                  , sunt cu ochii pe voi !
                  :thumbsup:

                  Comment


                  • @dracula omu isi ia DCI pentru consum in primul rand daca acum a aparut versiunea de 85cai care are 1 clasa peste cea cu 70 de cai ....se reorienteaza ...

                    Comment


                    • Originally posted by dracula
                      nu va rupe "rau" iti spun sigur. sunt prea putini caii pt asa caroserie, si asa masina mare
                      dar daca i se va face remaparea la 105CP cum crezi ca va fi apoi?

                      Comment


                      • Luati-va cu tupeu noua versiune de dci ca va misca nu bine, f bine pentru ce se asteapta de la logan, daca eu am pe scenic care e mai mare decat loganul si chiar sunt multumit.
                        Renault Scenic II
                        Dacia Logan 1.4 MPI

                        Comment


                        • Pai cum naiba sa nu ''rupa'', ca dci de 65 cp se comporta exemplar. Asta de 85 dar nu pe MCV (care oricum si acolo ar trebui sa fie ok) trebuie sa fie un salt spectaculos. Ce mi-a placut la cel vechi, de 65, de la 90, ai bagat picioru in ea si imediat esti la 120, te scoate bine intr-o depasire, apai sa nu-mi spuneti ca cel de 85 e mai puturos.... Eu la 1.4 trebuie sa amestec in cutie sa-i dau tr 4...si asa am uneori emotii...

                          Comment


                          • Cat astept dupa un Logan?

                            In 2 zile comand si eu un Prestige 1,5 dCi de 85 CP.

                            Aveti idee cam cat trebuie sa astept?

                            Chiar sunt curios.

                            Comment


                            • Mai ai rabdare 2 zile si vezi ce-ti va spune dealeru'.

                              Comment


                              • Mda, usor de zis. Ma gandem ca ati mai comandat careva si aveti idee.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google