Noul motor 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare tuturor.
    Eu am dat comanda la un kiss fm rosu motoru de 85 cai si tre sa astept pana in 16 noiembrie...asa ca am de asteptat nu gluma,tipa de la reprezentanta a spus ca o sa vina mai repede,insa pentru mine ce escris negru pe alb e sfant,iar acolo e scris termen de livrare 16 noiembrie...

    Comment


    • Al meu vine pe 5 noiembrie:dDD,si e um MCV Laureat full option cu exceptia plasei de bagaje....

      nu mai cita postul anterior!
      Last edited by crististreulea; 6 October 2007, 14:57.

      Comment


      • Va salut d-lor !
        Eu in doar 3 zile am avut Ambition-ul DCI 85 cp ! Cum ? Am facut 2 compromisuri: Din neagra (gri comet) am acceptat albastru mineral si am renuntat si la oferta de air-bag-uri laterale gratuit. Daca ma cramponam o aveam la inceputul lui decembrie (am fost la dealer si la banca pe 2 octombrie),si acceptand aceasta varianta ,care tocmai se fabricase, vineri 5 octombrie am plecat cu ea acasa.

        Comment


        • @CRISX ce este berlina sau MCV,si zine si noua cum trage masina,cum ti se pare?

          Comment


          • CRISX..foarte adevarat ce zici u..masini albe si albastre sau facut in zilele care zici u si astfelai reusit f usor sa-ti iei masinutza ..poate ne dai si noua mai multe detali chiar si laconsum daca ai parcurs mai multi km...:P

            Comment


            • WELL,
              Este berlina.
              Consum: 4,2 afara ( cu 110 km/h) si 6,3 prin centru Bucurestiului.
              Eu poate sunt subiectiv, dar i-am dat-o o tura unui coleg care detine un BMW 320 D, si a ramas absolut impresionat !

              Comment


              • consumul cred ca este unu f bun avavnd in vedere ca masina este inca in rodaj ....iar dupa s-ar putea sa mai scada ..asteptam si niste poze in sectiunea MY Ride cu noua masinutza ...

                Comment


                • consuma mai putin ca un motor dci de 70CP, si culmea e mai puternic cu 15CP,ce-mi place,pacat ca nu il am si eu

                  Comment


                  • lasa Cosmine ca te plimb eu cu al meu cand o veni nu fi suparat ca ti-l dau sa-lsi conduci dar duupa rodaj ca sa te bucuri si u de el...)

                    Comment


                    • Originally posted by SUPERCAR
                      consuma mai putin ca un motor dci de 70CP, si culmea e mai puternic cu 15CP,ce-mi place,pacat ca nu il am si eu
                      Stai calm ! Cifrele sunt date de calculatorul de bord, iar cei care au demult d-asta pe masina mi-au zis sa nu cred chiar tot ce se afiseaza.

                      Comment


                      • Originally posted by Jonivip
                        lasa Cosmine ca te plimb eu cu al meu cand o veni nu fi suparat ca ti-l dau sa-lsi conduci dar duupa rodaj ca sa te bucuri si u de el...)
                        merci joni,abia astept sa il testez, si sa faci cat mai repede rodajul... )

                        Comment


                        • Originally posted by CRISX
                          Stai calm ! Cifrele sunt date de calculatorul de bord, iar cei care au demult d-asta pe masina mi-au zis sa nu cred chiar tot ce se afiseaza.
                          jura-te ca , crezi cea ce zici...
                          tu faci parte din aia cu teoria conspiratiei?
                          si eu inca mai cred ca loganu e facut in somalia din dacii vechii...

                          asa ca sa fim on topic oriceeeeeeeeeeee dar oriceeeeeeeeeeeeeeeee dar chiar oriceeeeeeeeeeeee sistem/montaj electronic are o mica eroare in plus sau in minus...
                          deci chiar daca masina sa zicem ca consuma 10 si tie dupa ce pui la peco si calculezi iti iese consumu de 10.5 aia e eroarea.
                          Si spre surprinderea ta da dci-ul de 85cp consuma mai putin ca cel de 70cp asa cum si 1.6 16v mpi consuma mai putin decat 1.6 si are si mai multi cai putere.
                          dece e asa? pai babeste motoru e mai optimizat mai performant arderi mai bune mai complete. restu explicatilor le stiu inginerii in mecanica...

                          PS: am o boala pe astia paranoici sau care arunca o bomba si pleaca sau se arunca in discutie fara sa stie despre ce e vorba sau vorbesc din auzite...

                          apropo ca si cultura generala:pana si ceasurile alea atomice cele mai precise din lume au o eroare de ordinul 0.000000000000001secunde odata la un an si nici odata nu vom stii ora exacta dar putem afla cat a fost ora exact acum 2luni... ora exacta este o medie a tuturor ceasurilor atomice din lume cam 60la numar daca nu ma insel... nu-i asa ca e ciudat???
                          o sa vina modearatoru sa ma urecheze ca am fost off-topic : vroiam sa zic ca pana si ``precizia are o eroare``
                          Last edited by SoNyKeL; 8 October 2007, 22:42.

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by sonykel
                            vroiam sa zic ca pana si ``precizia are o eroare``
                            Sonykel! Esti prea agitat! Liniste-te omule! pana iti vine masina o sa mori de inima! ai grija! Ideea e ca si eu am fost (si sunt) incantat de noul motor de 85 de ponei... problema e ca pot fi si ponei, daca vrei sa fie armasari... halesc de nu te vezi... am reusit performanta sa-i aduc sa haleasca 11% (consum mediu)... asa ca... e cineva pe forum care spune "masinile nu au nici-o problema, cei care le conduc au"... sau ma rog, ceva asemanator. Asa ca dieselul te pacaleste... cand vrea el te lasa cu rezervorul gol, daca ii "vorbesti" frumos nici nu simti ca se hraneste, dar daca il superi , se razbuna.

                            Comment


                            • Originally posted by Sp!ke
                              Asa ca dieselul te pacaleste... cand vrea el te lasa cu rezervorul gol, daca ii "vorbesti" frumos nici nu simti ca se hraneste, dar daca il superi , se razbuna.
                              nui frumos din partea lui ca ne face asa ceva )

                              Comment


                              • 11% ??? da ce i-ai facut frate ai tinut-o in 1 ala 6000de turati?sau ai mers cu 160km/k la deal ??? poate ne explici si noua..sau poate ai prins un trafic dinala de mergi 2 ore si faci 10km probabil asa ....ca la ce e prin Bucurestiul ala te apuca groaza ...)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google