BlackLine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BlackLine

    Va rog posesorii de Blackline si nu numai sa posteze aici.

  • #2
    ce-i de spus? doar culoarea e frumoasa, negru imi place pe orice masina , in rest nu e mare lucru
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • #3
      Tudore vezi ca blackline poate sa fie si alte culori nu doar negru .
      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

      Comment


      • #4
        da dar diferenta fatza de celelalte modele care e? o culoare in plus si niste comenzi pe volan, parca asa am vazut undeva
        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

        Comment


        • #5
          ABS cu EBV si asistenta la franarea de urgenta (AFU), aer conditionat, computer de bord, proiectoare de ceata, radio CD MP3 cu satelit de comanda pe volan si priza Jack, scaun sofer si volan imbracat in piele, ambele cu reglare pe inaltime, directie asistata hidraulic, geamuri electrice fata, consola centrala, contur aeratoare si contur indicatoare de bord cu aspect crom satinat, sticker specific “Black Line”, airbag frontal sofer si pasager, vopsea metalizata, retrovizoare exterioare in culoarea caroseriei, reglabile electric si degivrante, o noua tapiterie Black Line si plansa de bord neagra cu insertie gri inchis.
          Aaaaaa, si 3 culori total: negru, gris comete si gris palatine.
          Raman la parerea ca acea banda lata cromata pe bot si la baza capotei portbagajului strica aspectul la Ph2.

          Comment


          • #6
            Pozele făcute de mine le găsiți la adresele:



            Comment


            • #7
              volanul de piele si comenzile de volan nu le gasesi (parca) la celelalte versiuni nici macar ca optiuni. ar fi o varianta pt comenzi la volan dar esti obligat cu satelitul sa-ti iei si echipamentul audio mp3 de la Sony.

              Plusuri si minusuri:
              + echiparea cu piele, comenzi volan, metalizare si celelalte o fac dorita;
              - doar 2 airbag-uri, alte versiuni permitand airbag-uri suplimentare.

              Comment


              • #8
                Originally posted by cris_iasi View Post
                ABS cu EBV si asistenta la franarea de urgenta (AFU), aer conditionat, computer de bord, proiectoare de ceata, radio CD MP3 cu satelit de comanda pe volan si priza Jack, scaun sofer si volan imbracat in piele, ambele cu reglare pe inaltime, directie asistata hidraulic, geamuri electrice fata, consola centrala, contur aeratoare si contur indicatoare de bord cu aspect crom satinat, sticker specific “Black Line”, airbag frontal sofer si pasager, vopsea metalizata, retrovizoare exterioare in culoarea caroseriei, reglabile electric si degivrante, o noua tapiterie Black Line si plansa de bord neagra cu insertie gri inchis.
                Aaaaaa, si 3 culori total: negru, gris comete si gris palatine.
                Raman la parerea ca acea banda lata cromata pe bot si la baza capotei portbagajului strica aspectul la Ph2.
                Cateva corecturi:
                Scaunul reglabil pe inaltime doar la sofer, ABS cu AFU ( fara EBV ), scaunul soferului nu este imbracat in piele. In rest, ai descris bine plusurile aceste serii.

                Pe mine, sincer, ce m-a determinat sa aleg acest model au fost cusaturile albe de la tapiteria asta mai uschita
                sigpic

                Comment


                • #9
                  sistemul audio cu mp3 de la BlackLine permite ascultarea de pe DVD a mp3-urilor?

                  Comment


                  • #10
                    Nu ştiu, dar o să încerc în seara asta.

                    În principiu nu cred din câteva motive:
                    • este mai ieftin să pună un cititor doar de CD-uri, nu şi de DVD-uri
                    • este limitat la ~256 melodii (pe un CD încap cam 100-120 mp3-uri la 128kbps)
                    • nu îţi afişează decât numărul albumului (folder-ului) şi al melodiei (de exemplu, dacă ai 2 foldere pe CD şi cântă a 6-a melodie din al doiela folder o să îţi scrie „A02 T06”)


                    Eu acum folosesc navigatorul meu care are ieşire audio, cu mp3-uri de pe un card (pot pune inclusiv carduri mari). O altă opţiune pentru tine ar fi un modulator FM (care are avantajul că îţi poate afişa numele melodiei, dacă iei unul care să permită asta) şi în care iarăşi poţi pune stick-uri şi carduri destul de mari (eu i-am făcut cadou tatălui meu unul de la „Soundfly”, e limitat la 1999 melodii)

                    Comment


                    • #11
                      pentru mine e o culoare aparte, placut ochiului, e super!
                      iar la sistemul audio, sunt varza si nu se merita la banii aia.
                      lipsa text

                      Comment


                      • #12
                        Din cate am observat , dupa 35 40 de ani de productie a invechitei dacii , ramanul s-a saturat de "longevitate" si isi doreste schimbare , cat mai des daca se poate . (asta e parere proprie) Renault a observat foarte bine setea de nou si a plusat pe schimbarea marcii , a inceput cu supernova, la scurt timp a aparut solenza , apoi logan , ph2 , sandero , van ,pick-up,duster o gama foarte diversificata pentru 10 ani de parteneriat dacia-renault . In urma acestei gandiri dacia a scos blackline tocmai pentru a parea ca e ceva nou , (poftiti si cumparati logan negru , wow - parca negru nu este disponibil si pe laureate de exemplu ... ) . In ochii mei , blackline nu e altceva decat o strategie de marketing , nicidecum un model deosebit , doar o jena ieftina servita pe piata ca ceva "nou" , ma mir ca nu e promovat ca Logan Blackline - nou si INOVATIV ... In consecinta blackline nu e nimic special , ba chiar are cateva minusuri , si din cate am observat ,mi-e lene sa caut si poate gresesc , la blackline se pot pune mai putine airbag-uri decat la alte modele ... deci halal ascensiune
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • #13
                          Gama blackline nu inseamna doar culoare...ea vine cu o serie de "imbunatatiri" mai mult sau mai putin de efect...ideea cred ca era sa scoata o editie limitata-asa cum fac si multi alti producatori de renume chiar-si care sa mai varieze oferta si sa atraga cumparatori(o strategie de marketing)...e de apreciat aspectul tapiseriei,volanul in piele,comanda de casetofon,etc...eu zic ca sunt pe drumul cel bun,mai ales ca au mai umblat putin la aspectul plasticelor,la culori si astfel nu mai sunt asa anoste interioarele cum erau la primele modele unde vedeai numai griuri si plastice fade...
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            A punctat destul de bine Dragman. Cum am mai zis si in alte thread-uri, eu am ales blackline pentru comenzile de pe volan, altfel luam Laureate.
                            sammy0388 are si el dreptate, iei un laureate, ii pui culoare noir nacre si... te costa 9560 (in loc de 9500) dar nu ai celelalte chestii pe care le mai are blackline (comenzi pe volan, intrare aux, volan imbracat in piele). De tapiterie nu comentez pentru ca multi isi imbraca imediat scaunele in huse si pentru mine tapiseria si culoarea nu au avut mare importanta.

                            Comment


                            • #15
                              pe masina nou nouta am gasit azi cu dezamagire 2 puncte mici de ciobituri de vopsea, cel mai probabil de la pietre.
                              de unde pot cumpara un creion corector cu vopsea Noire Nacre? aveti vre-un contact unde pot incerca?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google