Laureate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde gasesc si eu o cotiera care sa nu ma oblige sa schimb scaunele intre ele din cauza reglajului lombar? in afara de astia de la dacia unde sunt cam scumpe

    Comment


    • Salutari baieti tocmai mi-a venit masian !!O mandrete de laureat 1.6 rosu pasion!!!Sper sa fiu mandru de el si mandru de voi in rezilvarea tuturo problemelo care o sa le am!!!

      Comment


      • Sa o stapanesti sanatos si fara probleme. Sa credem ca nu vei avea probleme si vei folosi forumul in imbunatatirea aspectului si performantelor masinii.

        Comment


        • Salut Andrei.
          Si eu sunt nou pe site....Si am ramas impresionat de noile panouri de usi.
          Chiar ma gandeam de ce nu au facut asa de la inceput cei de la Dacia. Manerul face toti banii.....Poti sa tragi klumea de usa...Fara sa te mai doara degetele.
          Sunt deja in comert?....Kam kat kosta?
          Ms mult pt foto....KNYK - BR

          Comment


          • Panourile de usi inca nu se gasesc, dar o sa costa in jur de 400-500 lei/bucata.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Multam fain pt informatii....Si sper sa apara cat mai repede.

              Comment


              • Originally posted by cristi212men View Post
                Am avut dacia 1310 din 2003 pe Gpl, acum am laureate 1.4
                ma asteptam sa fie mai sprintena masina(loganul) in comparatie cu dacia 1310 alimentata chiar si pe gpl la prima impresie mi se pare chiar mai "lesinata". Inca e in rodaj are doar 900km. Sa sper ca dupa terminarea rodajului se va schimba ceva in bine ?
                nu am ambitii de mare sofer dar totusi urmand si o logica elementara 48cp<75cp la condus o simt exact pe dos.
                Motoarele pe benzina sunt gandite sa mearga mai in ture. Nmu prea au fost gandite pentru romanii care merg subturate cu ele pentru a consuma putin.

                Pentru a merge cate de cat trebuie sa mergi pe la 3000 de ture pentru un mers normal. Daciile vechi erau altfel gandite... Erau pentru romani

                Pana si la rodaj zice ca se oapte merge in 3000 fara probleme. deci dupa rodj e chiar ok fara a uza prematur motorul.
                Last edited by mae; 2 June 2008, 16:28.
                1.5 dc

                Comment


                • Saluty!
                  am, zic eu, o problem acu sistemul de AC de la Laureatul meu; am
                  incercat sa aflu o solutie de mai mult timp, am fost si la service
                  si mi-au zis ca nu prea se poate rezolva.
                  problema este ca atunci cand am actionat aerul conditionat, acesta
                  nu mai este evacuat asa rece cum era acum 2-3ani iar dupa ce il
                  inchid are un miros destul de neplacut
                  din cate am mai intrebat pe alte prsoane mi-au spus ca ar trebui
                  curatat un anumit filtru...Am gasit in comert un spray cu un fel
                  de spuma cu care am dat pe gurile de ventilatie din
                  masina..Momentan problema a fost rezolvata, dar pe o perioada
                  destul de scurta.

                  am tot cautat o schema a instalatiei de aer conditionat sa vad pe
                  unde ar fi acest "filtru", dar nu am gasit.

                  va rog, daca de poate sa ma ajutati in acest sens, pt ca in
                  manualul de intretinere precizeaza ca trebuie revizuita instalatia
                  periodic(dar am fost la service autorizat Dacia si nu au stiut sa-
                  mi spuna).

                  multumesc,
                  silviu

                  Comment


                  • Parca in cartea de garanti scrie ca trebuie verificat si completa freon/dupa caz la 2 ani. Trebuiesc curatate radiatoarele instalatiei de racire- deoare intra praf, pamant, frunze. Mirosul acea greu e dat de niste bacterii care apar in circutiul de climatizare la masini. Si asta se ntampla la orice masina nu doar la dacia. Si acelea pot provoca mirosuri mai ciudata. Si nu prea ai cum sascapi de ele.
                    1.5 dc

                    Comment


                    • Nu trebuie curatat nici un filtru, ca nu exista asa ceva. Doar trebuie completat cu freon/ulei.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • ..La 4 ani scrie in carte.
                        si acel radiator pentru instalatia de climatizare unde il gesesc?..Macar sa incerc sa-l curat
                        dar care ar fi explicatia, dede ce trebuie complectat cu freon, se pierde pe undeeva odata cu timpul?
                        stiti cumva care ar fi costul unei "alimentari" cu freon?

                        multumesc, silviu

                        Comment


                        • E adevarat ca poti pune abs pe o masina fara si costa 2 miare de epuroi?
                          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                          Comment


                          • @silvium: La Logan-urile fabricate pentru Romania nu exista fitru de carbruant.

                            @tzony_18: Nu, nu se poate.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • @andrei : eu asa am auzit, nu am crezut dar totusi am intrebat..Si in plus 2 000 eupuroi sa pun abs mai bine pas
                              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                              Comment


                              • Teoretic se poate, practic nu.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google