Laureate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu alte cuvinte trebuia sa imi iau 1.6 ca nu stiu cat are sa isi mai dea drumul.+ nu trece de 130-135km. o fi avand ceva a mea ? Cu berlina 1310 am mers cu 155km/h si incarcata cu 5 pers si alimentata cu gpl. de turat max 3500 rot cat ar trebui sa o turez? Am mai condus un focus 2001 1.9 tdi si la ala intradevar dupa 2500 rot se "simtea"

    Comment


    • Pai mai si intrebi, cum sa mergi cu >130 km/h in rodaj? Sau sa mergi mai mult de 3000-3500 rpm?
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • In rodaj la 2500 ture in treapta 5a aveam 105 la ora primi 1500 de km
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by andrei View Post
          Pai mai si intrebi, cum sa mergi cu >130 km/h in rodaj? Sau sa mergi mai mult de 3000-3500 rpm?
          Cat ar trebui sa o turez ca sa se "infiga" ( sau cer prea mult) la asta faceam referire de ex la ford tdi era dupa 2500 de ture si la logan cica e la 3000 dar ......i don't see that

          Comment


          • In rodaj, adica pana la 1.000 km, nu se tureaza mai mult de 2500 rpm si nu se merge mai mult de 110-120 km/h. Motorul isi da drumul dupa vreo 4.000 km, dar trebuie turata pana la 4000 rpm ca sa demareze bine.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Stie cineva cum desfac bordul sa schim un bec ca mie frica sa trag de plasticul ala ,, si imi licareste un bec acolo :un contact rau ceva

              Andrei (super moderator) vad ca esti mai priceput . da si mie un mesaj privat te rog mult caci sunt nou pe aici si ma interesesza dacapot sa imi schimb singur becurile la panoul de bord ca mi se tot stinge unul acolo cand dau de butonul cu turatia la aerator ....Iti multumesc
              Last edited by andrei; 5 April 2008, 20:46.
              1.2 TSI

              Comment


              • Ti-am pus pe threadul cu Noile panouri de usi, un link al unui thread unde se specifica cum se schimba luminile din bord.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Nu stiu...eu am doar 10.000...din 08.2007

                  Comment


                  • Nu stiu...eu am doar 10.000...din 08.2007?

                    Comment


                    • Andrei Te rog frumos vreau si eu un link ceva unde zici k sunt noile panouri k nu le gasesc . Mersi
                      Logan Prestige 1.6, SunTek Tints, Pilot exhaust, White Rims sigpic

                      Comment


                      • Noile panouri de usi (de pe Logan Ph2) si bara de Logan Ph2 sunt prezentate aici.
                        Last edited by andrei; 12 April 2008, 00:10.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Andrei sti cumva care este al doilea fir, adica ce culoare are, cel p care vine curent la butoanele de la geamuri? Unu este cel negru si al doilea nu stiu care este pt ca vreau sa le schimb si sa imi pun sa se deschida geamurile cand am cheia p A(accesorii) sa nu pun mereu contactu' ca e enervant. si daca stii ce pret de magazin are un buton cu impuls asa informativ. Multumesc
                          Logan Prestige 1.6, SunTek Tints, Pilot exhaust, White Rims sigpic

                          Comment


                          • Butoane cu impuls nu se mai gasesc deloc. Al doilea cablu parca era alb, nici eu nu mai stiu sigur.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • NOU POSESOR DE LOGAN laureat1.6

                              Salutari la toti loganistii!! De saptamana viitoare o sa fiu detinator de dacia logan.
                              Am trecut prin multe teste si multe pareri pana sa imi achizitionez masina!!
                              Chiar nu stiam ce sa fac sa ascult gura lumii care zicea ca una SH e mult mai buna decat dacia logan!!
                              Am mers o perioada in concedii cu masini inchiriate!! Si am testat loganul!! Foarte multumit in calitate pret!!Si de aceea am ales LOGANUL vorba aia masina noua nu se compara cu una rulata!!Nu stii cine si cum a mers cu ia!!
                              Asa ca o sa imi cer scuze de pe acum daca o sa va stresez cu intrebari!!!

                              Comment


                              • Nu e nici o problema daca o sa pui intrebari, dar sa le pui in threadurile corespunzatoare (daca exista), dupa ce incerci un Search.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google