Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @alera: daca au luat puncte pt senzorul de centura nepusa, abtibildul cu "fasten seatbelts"...da, atunci au primit probabil 5 stele, dar in caz de impact, ea tot de 3 ramane.
    fara modificari in structura de rezistenta, airbaguri in 2 etape, centuri cu limitare de efort, celula de supravietuire, 6 airbaguri, ma indoiesc ca o schimbare de masca fata te scoate de la 3 la 5 stele. si, fie vorba intre noi...nu m-a interesat punctajul obtinut la protectia pietonilor. in oras merg incet, mai ales la trecerile de pietoni. in afara, tre sa scap eu, nu cainele ce traverseaza aiurea soseaua. si cred ca la impact nu o sa stau mai comod ca am un martor in bord sau un abtibild
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Frumoasa masina , deocamdata mie mi se pare ca s-au avantat la prea multe proiecte si nici unul nu este reusit

      au facut :

      1.4 8v - 3 modele
      1.6 8v - 1 model
      1.6 16v - 1 model
      1.4 si 1.6 pe GAZ
      1.5 DCI
      1.5 DCI
      MCV
      VAN
      Pick-up

      Acum vor si Sandero si o mai vad si pe asta

      hmmm totusi e prea mult dintr-o data avand in vedere ca primul logan a fost facut la sfarsitul anului 2004 deci ar fi cam 3 ani si cateva luni

      totusi 12 modele in 3 ani .... :| si mai vor sandero care cine stie in cate motorizari o sa fie , si acum o vad si pe asta de seamana cu ultima laguna deci doh e deja prea mult totusi Renault nu este gen (VW , Audi , Bugatti , Seat , Skoda) care sunt unul si acelasi concern

      PS : nu este una si aceeasi masina cea de AICI vad ca arata diferita de aceasta !

      Ma intreb oare vor sa o scoata si pe asta ?! deci ar fi 3 modele noi ?! Plus ca am vazut ceva si de SUV ?! Nici pana in 2010 nu scot ei astea 4 modele

      PPS : si cand este lansarea la una din aceste 4 modele ?!
      Last edited by Shadow; 9 May 2008, 10:59.
      LoganClub Craiova

      Comment


      • Arata mai bine. Tot inainte.
        Astept sa vad pe viu si Sandero si Loganul asta nou.
        Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
        http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

        Comment


        • Originally posted by csebalyn View Post
          @alera: daca au luat puncte pt senzorul de centura nepusa, abtibildul cu "fasten seatbelts"...da, atunci au primit probabil 5 stele, dar in caz de impact, ea tot de 3 ramane.
          fara modificari in structura de rezistenta, airbaguri in 2 etape, centuri cu limitare de efort, celula de supravietuire, 6 airbaguri, ma indoiesc ca o schimbare de masca fata te scoate de la 3 la 5 stele. si, fie vorba intre noi...nu m-a interesat punctajul obtinut la protectia pietonilor. in oras merg incet, mai ales la trecerile de pietoni. in afara, tre sa scap eu, nu cainele ce traverseaza aiurea soseaua. si cred ca la impact nu o sa stau mai comod ca am un martor in bord sau un abtibild
          De la 3 la 5 stele pt zafira era doar un exemplu, pentru logan pt a atinge 4* ii mai trebuiesc 5 puncte.Aceste 5 puncte ar trebui scoase din centuri cu pretensionare si bordul nou de tip fagure adica, exact unde s-au inregistrat forte mari.Mai sus ma refeream ca se scot puncte din orice.
          PS: Structural Logan s-a comportat destul de bine.
          Find Euro NCAP latest ratings for recently tested vehicles sorted by publication date, star rating and make with standard equipment or safety pack

          Comment


          • Noah, asta e, se pare ca eu inca o sa primesc varianta veche;); asta noua arata pe dinafara foarte bine, dar bordul ala arata jalnic (ca si la toate modelele noi de Dacia).

            Comment


            • Super si mcv phase deux!!!! Asta pe cand va aparea?
              sigpic
              Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

              Comment


              • Originally posted by beeci View Post
                bordul ala arata jalnic (ca si la toate modelele noi de Dacia).
                Bordul ala arata foarte frumos in realitate, crede-ma...

                Originally posted by Logan 4 ever View Post
                Asta pe cand va aparea?
                Odata cu Logan Sedan Ph2 sau in toamna, nu se stie exact.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Este adevarat ca arata foarte frumos,dar am si eu o intrebare?
                  Tot asa plasticat va fi ca si la Loganul simplu??

                  Comment


                  • Nu-mi place bara spate la autobuz si nici cu bariile integral vopsite nu-i sta bine la autobuz...
                    ma asteptam sa schimbe ceva si la stopuri
                    volanul cum apare cum mi-l cumpar
                    si bordul e draguta combinatia crem cu negru ala dar inele argintii la aeratoare si consola centrala gri parca au dat-o cu mucii in fasole

                    sigpic

                    Comment


                    • Spate e un pic ciudat. Semana la eleron cu clio symbol.
                      Sa-l vedem inrealitate cum e.
                      Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                      Comment


                      • Originally posted by andrei View Post
                        Bordul ala arata foarte frumos in realitate, crede-ma...
                        Oricum, nu aveam cum sa astept pana la toamna cu masina, nu am de gand sa mai bag bani in cea curenta; dar totusi, nu-mi place forma, e tipic frantuzeasca.

                        Comment


                        • Bordul ala in afara de forma, e dintr-un material mai placut la aspect, e net superior celui de pe Ph1.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Si se va face doar in versiunea negru-crom-gri??? Negru-gri nu se poate?

                            sigpic

                            Comment


                            • Pun pariu ca se vor vopsii de unii user in ce culuare vor ei (ceea ce e maro acum)
                              Doar cum isi fac areatoarele in culaorea masinii multi de pe aci?
                              Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                              http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                              Comment


                              • Originally posted by SoNyKeL View Post
                                Si se va face doar in versiunea negru-crom-gri???
                                Va fi negru-crom-bej, nu gri. Si asta va fi singura culoare, pe lanag negrul simplu, binecunoscut.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google