Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Perioada de concedii este in luna august. De la 1 pana pe 15 uzina este in remont. Comenzile facute la sf iulie/august se livreaza in septembrie (pt logan normal deoarece pt logan gpl se asteapta pana in octombrie). Din septembrie termenul de livrare revine la normal (aprox o saptamana).
    sigpic

    Comment


    • @cgcx,nu se are in vedere si crearea unui anumit stoc inainte de intrarea in remont pentru asigurarea unei anumite fluente in vanzari pe perioada remont-ului?

      Comment


      • Din cate stiu eu (de la prieteni care lucreaza in uzina), pt Logan f2, nu sunt stocuri (sau daca sunt acestea sunt nesimnificative). S-au livrat numai la comanda! In ultima perioada s-a tras tare pe Sandero (ca sa faca stocuri) si asta se vede pt ca numai in ultima saptamana (in Pitesti) acestea s-au inmultit foarte mult (inseamna ca Sandero s-a livrat puternic).

        P.S.: Unde mai pui ca Sandero se trimite la greu si la export.
        Last edited by catalinux; 19 July 2008, 12:47.
        sigpic

        Comment


        • mcv

          stii cumva de la amicii tai cand apare mcv facelift? multumesc

          nu mai da "quote" la ultimul post.
          Last edited by Seba; 20 July 2008, 01:49.

          Comment


          • Nu, pt ca nu am intrebat (nu m-a interesat). Daca aflu o sa anunt aici. Oricum mai devreme de octombrie nu cred ca se va livra.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by cgcx View Post
              Perioada de concedii este in luna august. De la 1 pana pe 15 uzina este in remont. Comenzile facute la sf iulie/august se livreaza in septembrie (pt logan normal deoarece pt logan gpl se asteapta pana in octombrie). Din septembrie termenul de livrare revine la normal (aprox o saptamana).
              ok deci daca se va lansa ph II prestige dupa ce se revine la lucru din concediu as putea sa o primesc chiar dupa jumatatea lunii septembrie.

              Comment


              • Depinde cand ia dealer-ul comanda.
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • Alex86, daca intre timp se rezolva problema cu Prestige (despre care vorbea Andrei) si dai comanda pe la inceputul lui septembrie, este putin probabil sa-ti vina mai devreme de sf lunii septembrie/ incep. Octombrie, deoarece trebuie sa te gandesti ca intai trebuiesc livrate o serie de Logan nePrestige :d (printre care si laureatul meu)
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by D-FENS View Post
                    Depinde cand ia dealer-ul comanda.
                    nu am inteles la ce te referi adica cand e comandata masina de beneficiar?

                    Comment


                    • Deci,depinde cand dai tu comanda la dealer sau cand poate dealer-ul sa ia comanda ta.Eu astept telefon,ca ma stiu aia ca pe un cal breaz pe acolo .
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • Eu o sa dau comanda cand o vor putea ei prelua. Cand o sa afli ca pot prelua comenzi pentru prestige sa imi dai si mie un pm.Merci

                        Comment


                        • Iti dai seama ca va afla tot forumul...
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • Eu nu inteleg un lucru: de ce nu incep ei sa ia comenzi pentru Prestige? Si fara bon de comanda, normal.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Originally posted by andrei View Post
                              Era un Preference GPL. Era pregatita de livrare, nu?
                              Este un Preference 1,4 expus si astazi la Apan Galati.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Originally posted by andrei View Post
                                Eu nu inteleg un lucru: de ce nu incep ei sa ia comenzi pentru Prestige? Si fara bon de comanda, normal.
                                de acord cu tine andrei macar si-ar face o idee cate cereri ar exista pentru prestige.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google