Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe bon scrie termen livrare 2 saptamani ,,,,dealerul a zis ca pe 24 ajunge sigur si pe 25 o am ,,,,,sunt multumit daca ajunge pina pe 7 august ca sa pot pleca cu ea in concediu ,,sai fac rodajul in turul Romaniei ,,,,am avut un ambiance 1,4mpi,,,si am vrut un plus de putere,,,,dar si un consum mai mare .Probleme cu termenul de livrare sunt si la firme mai mari ,,cind o aduc intru pe forum ,,,cu noile impresii despre ea la cald ,sa zicem,nu din poze .

    Comment


    • Daca dealerul depaseste termenul mentionat pe bonul de comanda il poti reclama.
      Acum, daca ai noroc sa vina pana pe 7 august e bine, ca in august intra fabrica in concediu si livrarile reincep in septembrie-octombrie.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Livrarile incep din septembrie,eu am comandat mcv laureate pe 21 iulie si imi vine pe 9 sept

        Comment


        • Saturnia, daca Loganul tau nu a iesit inca pe poarta fabricii si daca nu este deja in drum spre tine, slabe sanse sa-l vezi in august. Eu iti urez bafta!

          P.S.: Cele 2 minute de care vorbeam sunt defapt 52 de secunde. Sursa aici
          Last edited by catalinux; 27 July 2008, 22:20.
          sigpic

          Comment


          • Ca sa ne lamurim care-i treaba cu cele 1,6 minute sa puna sursa din care reiese acest lucru si cel care a spus asta asa cum a facut-o @dani p, nu de alta dar nici nu stii ce sa mai crezi atunci cand apar informatii contradictorii cu privire la acelasi lucru.
            Last edited by Cromatic; 27 July 2008, 22:35.

            Comment


            • In primul rand salutare tuturor !Eu mi-am ridicat masina acum 5 zile, dupa comanda lansata cu fix 7 zile inainte - Laureat 1.6 16v cu abs ! Singurul meu avantaj, lucrez la un dealer Dacia ! Cat despre cei ce isi asteapta masinile, MARE GRIJA - masinile care nu ajung la dealeri pana in data de 5 august,vor ajunge abia la sfarsitul lui septembrie, inceputul lui octombrie, asa ca ducetiva la dealeri la consilierul care va lansat comanda (bagati-l un pic in seama ca doar suntem in Romania) si vedeti pe unde anume se afla masina voastra - daca a iesit dupa linia de fabricatie si trebuie livrata sau nu !!!
              Cat despre masina, eu sunt foarte multumit, exceptand micile probleme ce caracterizeaza DACIA - gunoaie in vopsea, usi care nu se inchid cum trebuie, volanul sta putin spre dreapta s.A.

              Comment


              • @amitaf: Depinde de model, culoare si optionale. Masina poate veni pana intra fabrica in concediu.

                @laureat16v: La ce dealer lucrezi?
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Salut Andrei ! Fara suparare, dar cel putin pentru moment prefer sa nu fac public acest lucru ! Ce ti pot spune este ca eu nu ma ocup de VN ci de VO ( vehicule de ocazie ) !

                  Comment


                  • Am dat si eu comanda saptamana trecuta de un laureate 1.4 fara optionale pe ea.Mi s-a spus ca maine sau poimine o am.Nu am pus optionale pe desi doream pentru ca o aveam la jumatatea lunii septembrie.

                    Comment


                    • Salut
                      dar dc asa de tarziu mie mia venit acum 1 luna masina bn tot ffara optionale ( le e lene sa se miste mai rpd sau nu au nevoie de vanzari ) dar ii pui tu pe parcurs anumite optionale computer de bord si alte chestii ajutatoare
                      drive with speed than you die fast

                      Comment


                      • @Casual: Daca mai mergeai la alti dealeri, poate gaseai un Laureate cu optionale, pe stoc. Si e normal ce au zis, ca venea in septembrie, pentru ca in august fabrica are concediu.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Da chiar toata fabrica are concediu? Nu stiu, oare la Bmw sau Mercedes e la fel?
                          niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                          Comment


                          • Mie mi se pare normal ca 1 luna pe an sa fie inchisa toata fabrica, toate liniile.

                            Comment


                            • Nu e toata mai...Se lucreaza insa la 25% din capacitate...

                              Comment


                              • Alex de ce ti se pare normal?
                                niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google