Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Juann, intai cautam si dupa aia intrebam.
    Vezi ce a scris @andrei la postul 880.

    Comment


    • ok, se pare ca toate au.

      M-am hotarit ca prima mea masina sa fie logan; as vrea sa-mi spuneti daca un preference 1.4, nemetalizat este o alegere buna. In general nu sunt atras de computerul de bord ca sa stau nonstop cu ochii pe consum si nici de ac.

      nu mai da "quote" la ultimul post
      Last edited by Seba; 7 August 2008, 09:51.

      Comment


      • Sa sti ca AC-ul nu e chiar un moft...Tine de confortul tau si al pasagerilor...Dar pana la urma sunt banii tai si tu alegi
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Am vazut azi un Sandero luant o curba mai brusc !! Am crezut ca se rastoarna, roata din spate s-a ridicat de la sol !!
          Nici nu stiu ce sa fac. Sa i-au face lift-ul full pe motorina, ori sa mai pun 4 mii sa optez ptr Skoda Octavia model 2008, motor 1.9, aer, geamuri etc..E superba rau !
          Vad prea multi noi posesori de Logan pe forum care se plang de ele dupa 1000 km( ca zdrangane..Intra praful etc)...Si asa in general prea are multe probleme, unele chiar absurde.
          Ma mai gandesc..Bugetul pe care o sa l am, este de 14 mii..Cu restul de bani vroiam sa-i bag in masina.
          Jante + gume, muzica, arucuri si armortiozare sport, xenon.

          Comment


          • Daca ai 14000 mii, indreapta-te catre Skoda, insa SH. Una noua e mai scumpa.

            Comment


            • Daca iti iei skoda ia 2.0 asa si cu loganu ajungi la puterea skodei de 1.9 . La 1.5 ii faci o remapare din 85>105 si gata dar acum mai tine si de preferinte ..Daca vrei dublu climatronic , si alte alea iei skoda . In rest nu are rost sa dai bani in plus pe aceleasi dotari si putere( aproximativ) . ....Si mai e o diferenta .....Una e SKODA si una e DACIA :P
              sigpic

              Comment


              • Pai asa e dorutz: una e skoda (care e scumpa) si alta e dacia (care e ieftina).
                Si cam gata cu off topicul

                Comment


                • Originally posted by Alex21 View Post
                  Am vazut azi un Sandero luant o curba mai brusc !! Am crezut ca se rastoarna, roata din spate s-a ridicat de la sol !!

                  Nu prea imi vine sa cred sincer.... Sandero nu e chiar asa de inalt. Insa daca o curba la 90 de grade cu 180 km/h orice masina se rastoarna.

                  Comment


                  • Am o intrebare la logan ph2 soft pentru computer de bord e schimbat sau e acelasi
                    drive with speed than you die fast

                    Comment


                    • Originally posted by dorutz View Post
                      Daca vrei dublu climatronic , si alte alea iei skoda . In rest nu are rost sa dai bani in plus pe aceleasi dotari si putere( aproximativ) . ....
                      Eu cred ca sunteti adormiti / drogati / prea mandri de Logan / cand scrieti asemenea bazaconii ...

                      Nici nu m'as gandi daca as avea de ales intre Octavia2 si Logan ( mai ales ca se si dispune de 14.000 ) ..... Oricum mai bine te duci si faci un test'drive cu amandoua : nu te mai dai jos din Octavia .

                      @juann Sandero chiar e inalt . Eram aseara cu masina prietenei ( Cielo care dupa cum sti e destul de jos ) si parca ma uitam la un jeep la semafor .

                      Mie imi place aspectul la acest Logan cu facelift ... Intre el si Sandero nu prea as sta la discutie ...

                      Sandero ar fi trebuit sa fie o masina tinereasca ... : mai joasa, mai sport ( parca nu are 1.6 16v ) , MAI IEFTINA ( cred ca e singurul hb care e mai scump decat sedanul - chiar daca se zice ca e cu totul alta masina :-@ .. )

                      Comment


                      • @Alex21, banuiesc ca e vorba de Octavia Tour, daca e asa nu te sfatuiesc sa cumperi Octavia, dupa ce iese din garantie(doar 2 ani) pentru propritar devine foarte costisitor service-ul.Eu am avut Skoda(Fabia) si stiu ce vorbesc.
                        Nu zic ca nu mi-as mai lua Skoda dar cu o configuratie in jurul valorii de 20000 euro si bineinteles sa-mi permit s-o intretin.La ceea ce te-ai gandit tu crede-ma ca nu se merita.
                        In nici un caz nu lua SH.
                        Last edited by Cromatic; 7 August 2008, 14:20.

                        Comment


                        • raport calitate-pret

                          Salutare,
                          Eu zic ca raportul calitate-pret la Logan e ok...Unde naiba gasesti masina noua, cu nivelul acesta de dotare, garantie 3 ani si la 8-9000 euro ? O skoda nu o iei sub 10000 euro ( ca sa aiba ABS, aer conditionat, geamuri electice, servo etc)...
                          Si in fond suntem noi reticenti la " Dacia" care defapt e " Renault"....Daca se chema "renault" din start, si nu se fabrrica in Romania nu mi erau atatea discutii.....
                          Cine are bani de Skoda sa-si ia Skoda...DAR; caz concret ( azi) la Skoda mamei mele la 75000 km i s-a dus computerul de bord....

                          Comment


                          • Subscriu la postul de mai sus. Ginditiva ca nu prea gasesti o masina noua de talia loganului care sa plece de la 6400 euro. Am vazut ca sunt persoane care prefera sa dea 7000~9000 euro pe masini la mana a doua cu zeci sau sute de mii de kilometrii in bord dar sunt ferm convins ca fac o afacere prosta pentru ca iau o masina veche care mai si consuma mult.

                            Personal prefer sau dau 7000 de euro si iau un logan nou cu garantie si-mi fac treaba cu el cel putin 4 , 5 ani fara probleme majore.
                            Last edited by juann; 7 August 2008, 21:30.

                            Comment


                            • .........

                              De acord cu juann...
                              La 7000 de euro cumperi un second care nu stii niciodata ce surprize iti poate face...Cu ce e mai buna Skoda fabia 1,4 MPI sau renault Megane / Clio decat Logan...? Poate la aspect, ca in rest....Si sa fim seriosi ca Loganul facelift arata chiar binisor....Pe mine m-a convins !!!

                              Comment


                              • Acum sa revenim la subiect
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google