Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci sa inteleg ca merge perfect?? Adica se potrivesc perfect ?? Ma refer la Stergatoare tip lame (Aero) Bosch de 50cm (20")?? Ai idee cat ar costa setul ? E mai mult de 100 RON? Sau in jurul a 100RON. Si ambele sa fie de 50cm (20")?? Are cineva o poza ceva cum ar sta? Stau bine isi fac bine treaba?

    Comment


    • @cboghiu: Da, deci pe Laureate Ph2 o sa ai suportul de ochelari si protectiile praguri fata.
      Daca vrei protectii praguri in spate le poti cumpara, cu 60 ron perechea, dar sunt mai mari, si se urca putin pe stalp.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Astazi la dealer am vrut sa comand un preference cu proiectoare ceata ca optional iar agentul de vinzari mi-a zis ca nu e posibil si ca aceste proiectoare le pot monta ulterior. Mai mult mi-a zsi ca nici nu poate sa faca comanda la logan si ca ma va contacta el ulterior. Are cineva idee daca este o problema la dacia sau cu dealerul la care am fost (nu dau nume ca sa nu fac reclama).

        Comment



        • Ia uite de unde au astia poze...

          Comment


          • Multumesc mult pt raspunsuri ANDREI dar te rog poti sa imi raspunzi si la celelate intrebari plssss

            5. Modelul comandat de mine are bara stabilizataore?

            6. Modelul comandat de mine are are greutate(COLECTI MASA ACUSTICA) pe conducta de la aerul conditionat pentru a reduce zgomotul ? (stiu ca la vechiul model se punea acea greutate dupa la service dar din cate stiu pe la ultimele modele logan ph1 au fost puse din fabrica)

            7. Modelul comandat de mine are filtru de polen ? Sau macar are locas unde se poate monta dupa fara a face vreun artificiu?

            8. Modelul comandat de mine are amortizoare pe gaz sau pe ulei ? (din cate stiu la modelul de logan ph1 doar la varianta prestige aveau pe gaz la logan ph2 cum este?)

            9. Modelul comandat de mine are ambreajul hidraulic sau pneumatic?

            10. S-a rezolvat problema cu MP3 playerul Blaupunkt (stiu f. Bine ca la modelul vechi de logan se blocau cam des in special acestea cu mp3 si trebuia deseori scoasa siguranta si mufa de la MP3 si apoi pusa la loc , ceea ce mi se pare un disconfort cam mare)

            cea mai dureroasa este cea cu bara stabilizatoare si inca una daca pot cand vine masina sa ii rog sa o suie pe elevator ca sa vad si eu bara? Si asa ca vreau aparatori de noroi si cred ca mi le monteaza atunci sau cum se face?
            Scuze ca va stresez e prima mea masina luata de noua si vreau sa stiu cat mai multe si cum sa procedez .
            Multumesc anticipat

            Comment


            • Iti raspund eu la cateva intrebari.

              5. Modelul comandat de mine are bara stabilizataore?

              da modell comandat de tine are

              8. Modelul comandat de mine are amortizoare pe gaz sau pe ulei ? (din cate stiu la modelul de logan ph1 doar la varianta prestige aveau pe gaz la logan ph2 cum este?)

              nu se monteaza amortiziare pe gaz decat la prestige.

              7. Modelul comandat de mine are filtru de polen ? Sau macar are locas unde se poate monta dupa fara a face vreun artificiu?

              nu are filtru de polen din cate stiu se poate monta insa trebuie gasit modelul fiindca se pare ca e diferit de cel de pe ph 1

              Comment


              • @cboghiu:
                5. Da, are bara stabilizatoare, precum si orice model din gama Dacia. A fost o problema in 2004-2005 si pe Ambiance nu se monta bara stablilzatoare, dar s-a remediat in timp.
                6. Da, exista si "galusca" pe teava de joasa presiune.
                7. Nu, filtru de polen nu exista. Iar locasul exista, dar inca nu se stie ce filtru se potriveste acolo.
                8. Amortizoare pe ulei.
                9. Ambreiajul este normal, pe cablu.
                10. MP3 Playerul tot ala a ramas, deci pot aparea oricand probleme.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Salut, tocmai mi-am cumparat un logan facelift si sunt foarte multumit de el, am si eu o intrebare: cum pot sa montez proiectoare ceata pentru ca nu are un anumit locas ca la modelul celalalt de logan.Astept un raspuns. Va multumesc.
                  sigpic

                  Comment


                  • Consum facelift

                    Salutari!
                    Trebuie sa-mi soseasca si mie loganelul ph2 1.4 in vreo 2 sapt si am o intrebare pt posesori. Mai multe persoane care au primit deja masinuta noua se lauda cu consumuri destul de mici in perioada de rodaj <6,5%, ceea ce mi se pare ciudat.
                    La voi cum se prezinta situatia?

                    Comment


                    • Consumul e la fel ca la Loganul Ph1, doar cu mici diferente.
                      Sa revenim la subiect!
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Salut tuturor.Ce se mai aude de modelul prestige la facelift si cam ce ar avea in plus la aspect fata de varianta laureatMultam

                        Comment


                        • Prestige-ul se lanseaza cel mai devreme in septembrie. Iar dotarile le vezi pe site-ul Dacia.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Prestige se pare ca o sa fie disponibil de pe 15 septembrie asa am auzit deci nu e nimic sigur dar asa se spera

                            Comment


                            • Multam fain de raspuns.Nu ma refeream la diferenta de dotari fata de alte variante de logan2,ci la faptul ca daca exista vreo diferenta la aspect,asa cum la dacia1 la modelul prestige avem toata masina vopsita in aceeasi culoare spre deosebire de variantele celelalte care au si plastic pe spoiler.La dacia 2 prestige din cate am citit.In afara de volan de piele si o nuanta ciudata pe bord,altceva n-ar fi nik in plus.Corect sau nu?
                              Apropo, a dat cineva comanda de prestige 2?
                              Last edited by cezar82; 16 August 2008, 10:10.

                              Comment


                              • Pai daca nu e disponibil nu vad cu sa fi dat cineva comanda de logan prestige ph2

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google