Cd-player Daewoo AGC-1220RF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    am gasit ADAPTOR ANTENA LOGAN DUPA 2012, adica radiocd-ul Daewoo AGC-1220RF-a
    si aici fac reclama: si pozitiva si negativa, si mai trag si clopote. placerea e de partea mea sa STRIC PIATA.
    in primul rand NU va duceti pe Maica Domnului ca pierdeti vremea(va spune un fraier care a patit-o: am umblat cu radiocd-ul la subtioara de se uitau ineptii(vanzatorii), de pe acolo intr-un fel la mine...)
    trecem peste,
    adaptorul se numeste ZRS-FAKRA - ISO mama - mama, si costa 15lei la ADELECTROCOM, pe cal.Grivitei si 13 lei fara TVA si curier la TME.
    reclama negativa este catre userul de la care am luat radiocd-ul deocamdata nu-l spun; fraierul de mine i-a dat banii in avans si inca nu mi-a adus toate componentele.

    un administrator ar putea tagui aceste:
    adaptor mufa antena logan story, FAKRA, ZRS-FAKRA, ISO MAMA,
    nu de alta, dar poate fi de ajutor cuiva.
    Attached Files
    Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

    Comment


    • #47
      @Fratello,
      ai ceva idee despre microfonul original?
      il pot inlocui cu unul banal?
      Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

      Comment


      • #48
        Nu cred ... este microfon cu alimentare separata (are 3 fire). Am vazut pe oka... si pe aici, la bursa.
        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

        Comment


        • #49
          am inteles...
          ai idee daca cumva la acest radiocd (eu sunt acasa acum si nu pot proba asta pe masina de la serviciu), minusul, si-l ia de la antena?
          te intreb pentru ca la adaptorul ISO ce l-am primit cu radiocd-ul minusul il preia de la antena...
          Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

          Comment


          • #50
            Nu, minusul se ia prin mufa de alimentare (mufa cu 12 pini). Are si antena minus, dar asta este alta poveste ... este vorba de ecranarea firului "cald" al antenei. Playerul consuma cativa amperi in sarcina (cu volum la nivel mare) si are nevoie de alimentare (cabluri pentru plus si minus) corespunzatoare.
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • #51
              am deslusit problema.
              inca un minus vanzatorului. a trebuit sa-mi bag nasul sa repar acel adaptor la ISO...
              si nu era doar minusul pus aiurea ci erau inversate +ul permanent cu +ul dupa contact/acc.
              acuma problema cea mai problema este in felul urmator: din cauya mufelor ISO, plazerul nu se poate impinge pana in capat si nu se infige in locasul lui.
              maine ca acum deja ma doare capul, voi prelungi firele din acel Adaptor ISO...
              Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

              Comment


              • #52
                Originally posted by mariannn View Post
                ...erau inversate +ul permanent cu +ul dupa contact/acc.
                S-ar putea (nu am studiat problema ...) ca playerul sa aiba inversate cele doua alimentari (am mai intalnit la Panasonic...). Oricum, daca le unesti si le legi la plus permanent, playerul va functiona si fara contact.
                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                Comment


                • #53
                  pai nu e bine asa(ca nu-s taximetrist, sunt electrician), le-am inversat, am pus minusul la pinul 8(nu la 1 cum era in ISO-ul masinii) si acum munceste normal.
                  stau putin in dubiu, sa scot mufele iso si sa raman cu aceste mufe? sau sa prelungesc firele adaptorului? din cauza mufelor mari si firelor scurte, radiocd-ul nu intra pana la capat in locasul sau...

                  ce am mai remarcat:
                  la radiocd-ul cu care a venit masina echipata, pe firul ''+dupa contact'' inseriasem o dioda dupa care legasem in paralel un condensator de 47uF; in felul asta nu mi se inchidea radiocd-ul la trecerea prin trepele contactului. cand luam contactul radio-ul mai muncea inca vreo 5-7secunde.
                  la radiocd-ul Daewoo, cei 47uF nu mai sunt suficienti...am mai pus inca unul in paralel: langa cei 47uF+220uF si nu sunt suficienti.
                  Last edited by mariannn; 11 January 2014, 11:44.
                  Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                  Comment


                  • #54
                    Prelungeste firele adaptorului ... astfel ca un eventual (cine stie ?!) re-upgrade sa fie posibil fara probleme.
                    Poti incerca cu un 2200 uF @ min.25V.
                    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                    Comment


                    • #55
                      e prea mult 2200uF...plus ca ''ia'' curent mare la incarcare si trebuie sa pun dioda ţapănă...

                      off topic, cu referire la Fratello, belelele nu vin niciodata singure, mi-a cedat pentru a doua oara modulul de semnalizare one touch. postez pe elforum problema.
                      Last edited by mariannn; 11 January 2014, 17:57. Reason: Automerged Doublepost
                      Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                      Comment


                      • #56
                        am executat adaptorul. munceste fara probleme pana acum...
                        @Fratello, ai avut dreptate cu condensatorul, am pus unul de 470uF+47uFdeja existenti si tot nu-s suficienti...
                        am obtinut o intarziere de cel mult 1,5secunde.
                        Attached Files
                        Last edited by mariannn; 11 January 2014, 21:48.
                        Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                        Comment


                        • #57
                          il am pe masina de 3 zile, nu-s multumit de calitatea audio....se aude diferit fata de unul la fel montat din fabrica pe masina de la serviciu...ba chiar mult mai nasol fata de radiocd-ul de dinainte; ca sa nu mai zic ca nu capteaza posturile radio asa bine(dar aici poate fi de la adaprorul lui peste prajit)...
                          ce rol au pinii 21 si 22 din postul #28? scrie in dreptul lor, nu este necesar.
                          Last edited by mariannn; 16 January 2014, 21:27.
                          Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                          Comment


                          • #58
                            Link extern catre legaturi : http://www.daciaklub.pl/forum/printv...99cbbd2669706a
                            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                            Comment


                            • #59
                              Cumva iesirile din acest radiocd nu-s pe tot atatia ohmi cati au si difuzoarele din masina(sunt cele stock)?
                              Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                              Comment


                              • #60
                                ...nu exista nicio incompatibilitate vis-a-vis de impedanta difuzoarelor ... Ceva probleme pot aparea datorita defazarii difuzoarelor (inversare conexiuni); oricum asta nu influenteaza receptia radio. Recomand identificarea corecta a bornelor difuzoarelor ; cel mai bine prin comparatie cu masina pre-cablata, de la servici.
                                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google