Lucruri Care Nu Va Plac La Dacia Logan Facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 'Lupu-si schimba parul dar naravul ba'....PH2 este mai frumos lucrat, poate exceptand dimensiunea un pic cam generoasa a farurilor. Greierasii insa au ramas, multi si peste tot.
    sigpic
    Always remember, you're unique, just like everyone else.

    Comment


    • un lucru nu imi place la prestige-ul pe care il am cele trei culori pe care le are bordul , negru ,bej si gri.cam multe dupa parerea mea ,puteau cei de la dacia sa se rezume la doar doua culori.
      prostia nu doare dar se plateste

      sigpic

      Comment


      • Si eu ma plangeam ca black line-ul meu nu are bordul bej. Intr-un final m-am gandit ca e o culoare cam pretentioasa. Culoarea bej vine, daca nu ma-nsel de la prototipul Steppe, insa acolo nu era combinata cu alte culori.
        sigpic
        Always remember, you're unique, just like everyone else.

        Comment


        • mie nu imi place pozitionarea butoanelor de deschidere geamuri spate , sunt incomode . puteau sa pune pe panouri usha ca la golf . Nu cred ca era mare inginerie
          STOP ACCIDENTELOR!!!sigpicviata are prioritate

          Comment


          • facem ce facem...tot spre masinile nemtesti ne indreptam ...

            Ce nu imi place la ph 2... ca nu au pus si ei reglaj ca la sa sandero...e tot rotita aia obosita

            Comment


            • ce nu imi place mie la ph 2 sunt butoanele de pe consola centrala de unde dai drumul la aer. zici ca sunt butoanele de la aragaz

              Comment


              • Ei bine ca majoritatea colegilor, nu imi place partea din fata deloc ! insa spatele mi se pare superb cu o mica modificare si aceea de dat jos emblema logan (by renault) si motorizarea.La modelul gri comete pe partea din spate si se pare superb sa ramana doar deschiderea de portbagaj si banda aceea cromata care "da bine"asa cum spunea un coleg mai la deal ! In rest...greierii sunt peste tot...si ph1 si ph2 !

                Comment


                • Originally posted by alex125 View Post
                  ce nu imi place mie la ph 2 sunt butoanele de pe consola centrala de unde dai drumul la aer. zici ca sunt butoanele de la aragaz
                  De ce nu or fi lasat asa butoanele de la ph1.S-a plans lumea ca or fi prea urate
                  Ca si faptul ca de mai demult nu mai exista consum instantaneu la CB
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • Originally posted by Loganu View Post
                    facem ce facem...tot spre masinile nemtesti ne indreptam ...

                    Ce nu imi place la ph 2... ca nu au pus si ei reglaj ca la sa sandero...e tot rotita aia obosita
                    CALITATE NEMTEASCA (Cu aia nu o sa ai niciodata probleme) !
                    Ce nu imi place.
                    1.AC, parca arata ca la aragazul din bucatarie.
                    2.Comenzile de la geamurile electrice (dar am gasit pe conexdist , se pot pune comenzile de la geamurile electrice pe usi .)
                    3. Chiar daca nu imi place o sa imi i-au si eu unul cat de repede .
                    4. Designul este ok.
                    5. Nu ma pot astepta la o masina de 100.000euro, dar in limita bunului simt, totusi suntem in 2010 .
                    6. Cam atat, in rest este ok. Este o masina pentru persoanele care nu vor sa dea banii pe alte masini scumpe, sau decat sa imi i-au un jaf sh cu 100k mai bine imi i-au o masina noua.
                    7. A fost parerea mea.

                    Comment


                    • Nu-mi place ca atunci cand ploua, manerele portierelor retin apa. Se usuca masina, dar manerele raman ude. Din aceeasi categorie, nu-mi place ca ornamentul cromat de pe usa portbagajului permite apei sa se adune acolo, si cand deschid portbagajul curg picaturi de apa pe mocheta. In rest, apreciez la masina functionalitatea inaintea luxului. Cand "o sa ma fac eu mare"...poate o sa-mi permit si alte marci luxury, dar pana atunci sunt multumit de masina mea.

                      Comment


                      • Originally posted by CSH View Post
                        CALITATE NEMTEASCA (Cu aia nu o sa ai niciodata probleme) !
                        asta sa o crezi tu colegu`

                        Comment


                        • Originally posted by crissis View Post
                          un lucru nu imi place la prestige-ul pe care il am cele trei culori pe care le are bordul , negru ,bej si gri.cam multe dupa parerea mea ,puteau cei de la dacia sa se rezume la doar doua culori.
                          Corect.E destul de annoying + ca la culoarea pe care ai ales-o era perfect un bord negru

                          E naspa ca nu iti poti alege tu culoarea de bord sau tapiseria!!
                          Ceea ce imi cam sta pe cap e cromul de la portbagaj...era bine si acolo sa intrebe daca vrei sau nu...

                          Comment


                          • Originally posted by fainis cristian View Post
                            asta sa o crezi tu colegu`
                            OFF: Ce, vrei sa zici, ca o sa ai calitatea nemteasca de la AUDI, BMW, MERCEDES, la DACIA ?
                            Nici Renault, Citroen, PEUGEOT, nu are calitatea nemtilor, dapoi DACIA.
                            Toti prietenii mei care au avut frantzuze au avut probleme la partea electrica,fiabilitate, etc. (Masini noi, cumparate de la dealer).
                            Japonezii si Nemtii sunt pe primul loc in domeniul auto. Si pe urma ceilalti.....
                            Ce e mai nasol este aceasta: Vrei premium, platesti premium (la taxe, achizitie, intretinere, etc).
                            ON: Ca design Loganul nu arata rau. Este creat pentru ,,craterele" noastre din Romania. PH2-ul arata bine de tot. Ce as dori sa mai schimbe, este interiorul.
                            Ma intreb daca Dacia City va arata diferit..... (la interior).

                            Comment


                            • de aproape arata cam nasol , dar de la departare arata bine ; mai am niste prieteni care au logan berlina si sunt folosite ca taxi pe Bucuresti; la motor nu au avut probleme, doar la directie ca doar merg cu ele in fiecare zi,bucsaraie ,si au reviziile la zi ; masinile le-au luat de noi;sunt masini fiabile, la pretul la care sunt decat sa-ti o masina sh mai bine un logan nou; cel putin cativa ani nu bagi bani in el decat pt revizii
                              Last edited by misupepo; 29 August 2010, 21:58.

                              Comment


                              • desi detin unul as avea o lista intreaga de "defecte" care le intalnesti la ph2,dar enumar doar cateva din ele:
                                pozitia prea inalta a soferului,chiar si cu scaunul lasat la maxim in jos
                                claxonul,mie rusine sa il folosesc
                                butoanele de aragaz de la AC
                                manerele interioare de deschidere al portierelor din fata,prea fragile
                                etc.
                                dar oricum ar fi sunt multumit de noua achizitie
                                vand sau inchiriez bunica Tamara,stare buna de functionare,mici rateuri de nebunie,care se pot repara.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google